Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Naprawa zerwanego gwintu zestawem naprawczym ???

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie Naprawa zerwanego gwintu zestawem naprawczym ???

    Witam

    Panowie, podczas przykręcania czujnika ciśnienia doładowania tak niechcący ukreciłem gwint w pokrywie kolektora ssącego . Po konsultacjach z mechanikiem i za jego tez namową ( zrzucanie rozrzadu, pompy paliwa, sciagnięcie pokrywy kolektora i przegwintowanie czyli x stówek pojdzie sie bujac ) znalazłem taki oto środek do naprawy zerwanych gwintów:

    http://www.autochemia24.pl/product-p...h-gwintow.html

    Ktoś może miał z tym do czynienia i warto to kupić ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Możesz spróbować ale ja bym wywiercił większy otwór i wkleił tulejkę ewentualnie nakrętkę drobnozwojną (taki gwint zapewne masz).

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    a nie lepiej przegwintować otwór gwintownikiem połówką i wstawić heli-coil? z reguły nie trzeba rozbierać za wiele do takiej operacji, ale nie wiem o którym miejscu piszesz w swoim aucie

    verdebiancorosso

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Od strony odmy w kolektorze ssącym mniej więcej na środku jest czujnik ciśnienia doładowania i jest on przykręcany jedną śrubą najgorsze że jest on skierowany nie w górę tylko w stronę kabiny. Czyściłem ten czujnik i podczas przykręcania zagadałem się z ojcem i zerwałem gwint w kolektorze.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kolego ja miałem zerwany gwint od śruby napinacza w moim jtd i zastosowałem u siebie taki oto wynalazek.

    http://www.pphuramona.pl/pl/p/TULEJK...M12-x-1,75/522

    taka tuleja samogwintująca.
    Dobierasz tuleje taką, aby gwint wewnętrzny był tego samego rozmiaru co ten który zepsułeś.
    Nawiercasz otwór pod zewnętrzny gwint, wkłądasz w to śrube i kontrujesz nakrętką i wkręcasz w wywiercony otwór normalnie kluczem. Nastepnie śrubę wykręcasz i masz osadzony gwint taki jak orzed awarią.

    W linku masz przykładowe foto jak to wygląda- ja kupowałem to kiedyś na allegro- występuje w wielu rozmiarach i skokach gwintu więc napewno coś dobierzesz. I ma jedna zalete - jest bardzo tanie i solidne. Juz kilka tys km przejezdziłęm z tą tulejką i napinacz siedzi jak trzeba, a wiadomo , że w dizlu napinacz łatwego życia nie ma. Także polecam. Nie wiem jak z opiłkami które powstaną w momencie nawiercania , trza będzie jakoś nad tym pomyśleć, żeby nic Ci do kolektora nie wpadło czasem.

    edit. może jakąś małą wkrętareczka dasz rade to wywiercic bo jak nie to ta opcja chyba odpada:/ chyba , że dobierzesz srednice zewnętrzną tulejki pod otwór jaki masz teraz w kolektorze i dasz poprostu mniejsza śrubke do przykręcenia tego czujnika. Musisz rzeźbić, niema uja.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 04-06-2013 o 13:53
    [C

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    a nie lepiej przegwintować otwór gwintownikiem połówką i wstawić heli-coil? z reguły nie trzeba rozbierać za wiele do takiej operacji, ale nie wiem o którym miejscu piszesz w swoim aucie
    Potwierdzam HeliCoil to dobra rzecz.. potrafi uratować d*pę jak się gdzieś coś spierdzieli.. zwykle jak zauważyłem to ratunek dla mechanika żeby ukryć jak coś spierdzieli=urwie gwint..

    Jak szykowałem zwrotnice do malowania proszkowego to mechanik urwał mi gwint od osłony tarczy hamulcowej i właśnie takie HeliCoil wmontował mi i problem z głowy.. robota na 10-15 minut..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    kolega heli-coil'em ratował piastę w Megance, bo mu się trzy z pięciu gwintów wykręciły ze śrubami i teraz trzyma jak nowe

    verdebiancorosso

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Akurat piasty moim zdaniem kupuję się nowe w takim przypadku to nie zwrotnica jak u mnie czy kolektor..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Heh wszystkom ładnie pięknie ale musiał bym demontowac kolektor ssący w celu nawiercenia wiekszego otworu pod HeliCoil albo tulejke.

    A gdyby nic nie kombinować tylko dopasować wkręt gwintujacy?
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 04-06-2013 o 21:08

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież możesz w ogóle wkleić na stałe będziesz się martwił przy następnym odkręcaniu

Podobne wątki

  1. Konsekwencje zerwanego paska rozrzadu?
    Utworzone przez kogut w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 11:38
  2. rozmiar i skok gwintu
    Utworzone przez polo811 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 20:47
  3. Czy jest sens naprawiac wariata zestawem naprawczym??
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 18:48
  4. Wariator - jak to jest z tym wynalazkiem i zestawem naprawczym??
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 11:27
  5. [155] Rozmiar gwintu w świecach zapłonowych
    Utworzone przez korbi15 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory