Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Przekładnia kierownicza - Regenerować? Kupić? Gdzie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Stelvio - już niedługo
    Postów
    2

    Domyślnie Przekładnia kierownicza - Regenerować? Kupić? Gdzie?

    Witam szanownych kolegów,

    Przepraszam, że moją karierę na forum zaczynam od tworzenia nowego wątku, ale jeszcze zanim się zarejestrowałem, przeszukałem to, jak również inne fora motoryzacyjne w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie:

    Co tak naprawdę robić z cieknącą maglownicą? Dlatego pytanie umieściłem tutaj, bo ono nie dotyczy konkretnego modelu, a z dyskusji, która się tutaj wywiąże może skorzysta więcej ludzi w przyszłości.

    Temat rzeka, wiem, ale ile wyników w google tyle różnych opinii. Dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie szanownym forumowiczom.

    Z tego co doczytałem do tej pory to "Trzymać się z dala od zamienników!!". No dobra, ale równie dużo znalazłem negatywnych opinii na temat serwisów "profesjonalnie zajmujących się regeneracją przekładni". Wiem z własnego niekorzystnego doświadczenia, że znaleźć dobry serwis dla alfetki jest niezmiernie trudno. Aktualnie moja Alfa stoi bez płynu do wspomagania (pęknięty wężyk) w serwisie TOM-CAR w Opaczy pod Warszawą (doholowana niestety). No i oprócz tej usterki (i rzecz jasna kilku "drobiazgów" do roboty w zawieszeniu) Pan Tomasz Kuciński - szef serwisu, stwierdził, że cieknie także z maglownicy. To dla mnie nie nowina, bo już dawno słyszałem charakterystyczne łomoty, ale wiecie jak to jest z kasą... zawsze jest coś ważniejszego.

    Cena nowej części oryginalnej TRW (numer JRP 729) w Inter Carsie to prawie 3 000 PLN ... Ceny na allegro 300-600 PLN, ale to wszystko są regenerowane z mniej lub bardziej wiarygodnego źródła. Ale na przykład POL CAR sprzedaje za niespełna 1000 PLN regenerowane fabrycznie w firmie GENERAL RICAMBI (jeśli dobrze zapamiętałem nazwę) i dają normalnie rok gwarancji (numer SGA 862L). Oczywiście pod warunkiem dostarczenia nadającego się do regeneracji korpusu.
    A serwisów zajmujących się regeneracją są dziesiątki tylko... do żadnego nie mam zaufania podobnie jak wspomniany już Pan Tomasz.

    Moje pytanie zatem brzmi jak w temacie:
    - czy warto kupować taką część z POLCARU?
    - czy można zaufać firmie TOM-CAR z Opaczy?
    - co powiecie na temat firmy KOZŁOWSKI z Krajnika - gdzieś w google trafiłem na pojedyncze pozytywne komentarze, ale to chyba o niczym nie świadczy... http://allegro.pl/przekladnia-kierow...325788031.html
    - czy ktoś może polecić firmę zajmującą się prawdziwie profesjonalną regeneracją w Warszawie i okolicach? Nie chcę wykorzystywać uprzejmości TOM-CARu i zostawiać u nich auta na nie wiadomo jak długo, więc wolałbym kupić maglownicę ze sprawdzonego źródła...

    Alfą jeździ moja żonka i bardzo lubi ten samochód. Są to nieduże przebiegi - 15 kkm rocznie - mam auto służbowe do codziennego użytku, a więc nawet jeśli ten "degenerat" miałby się rozlecieć za 100 kkm to i tak mnie nie boli. Byle by się nie rozleciał po 10 kkm.

    Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Skrobel ; 17-06-2013 o 16:09

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    miałem w poprzednim aucie przekładnie robioną w TOMAGu, a teraz mam zregenerowaną u nich pompę wspomagania. mogę z czystym sumieniem polecić.
    oto ich strona: http://www.tomag.com.pl/

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ta firma cieszy się zaufaniem w moim mieście.
    http://www.maglownice.polskareklama.pl/q,kontakt.html
    Głupi adres, ale to akurat mało ważne.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Ta firma cieszy się zaufaniem w moim mieście.
    http://www.maglownice.polskareklama.pl/q,kontakt.html
    Głupi adres, ale to akurat mało ważne.

    ja akurat dużo złego o nich słyszałem...
    ich normalny adres to maglownica.com

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skrobel Zobacz post
    co powiecie na temat firmy KOZŁOWSKI z Krajnika
    Brałem od nich przekładnie 2 miesiące temu. 2 lata gwarancji i wymiana za 200 zł. W innych warsztatach za samą wymiane 500 chcieli.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja z musu kupiłem w Intercarsie bo nigdzie nie mogłem dostać a moja do regeneracji się nie nadawała bo szlag trafił obudowe . Bodajże firmy Lauber z 2 letnią gwarancją . Narazie chodzi miód .

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Też o lauberze słyszałem że dobre z nich chłopaki. Przyjmują w rozliczeniu starą jeśli chcesz szybko mieć sprawne auto.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

Podobne wątki

  1. [146] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez kulik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:38
  2. Przekładnia kierownicza - wymieć, regenerować?
    Utworzone przez xweb w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:46
  3. [159] Przekładnia kierownicza w AR 159
    Utworzone przez pier w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 08:52
  4. [156] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory