Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 92

Temat: Jednomas zamiast dwumasu, wasze opinie....

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post

    ... wieczorem wrzucę linka żeby pokazać jak wygląda ten zestaw który jest dostępny.
    Obiecany link do zdjęcia
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Kolo-sztywne-sprzeglo-kit-4p-ALFA-147-156-166-KAPPA-LYBRA-JTD/20428



    p.s. to jeszcze poszukam tych zestawów naprawczych ... żart
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    [MENTION=26927]Gepard[/MENTION]
    To jest komplet ktory u mnie by podpasowal (kolo sztywne czyli jednomas)?
    A z tym zestawem to pytalem czy w ogole cos takiego istnieje czy mozna jakos samemu zregenerowac dwumas.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    @Gepard
    To jest komplet ktory u mnie by podpasowal (kolo sztywne czyli jednomas)?
    A z tym zestawem to pytalem czy w ogole cos takiego istnieje czy mozna jakos samemu zregenerowac dwumas.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    Nie , on pasuje do Alfy 147 1,9 JTD ale do nowszej wersji, ze sprzęgłem ciągnionym , u Ciebie jest niestety inny model sprzęgła.
    Inne zastosowania są umieszczone w opisie produktu ...

    Co do regerneracji to ja jestem pewien że jakieś zestawy istnieją bo przecież specjalistyczne firmy skądś biorą pewne elementy
    ale zwykłemu użytkownikowi (bez odpowiednich maszyn/urządzeń) przydadzą się one tak samo jak ciężarki do wyważania kół
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Aha... kurcze, stale pod gorke... a czy mozna jakos samemu ocenic stan dwumasy, czy jest konieczna wymiana lub regeneracja czy tez nie?

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    [MENTION=26927]Gepard[/MENTION] nie rob ludziom wody z mózgu. Wiem, ze chcesz sprzedać szanuje to ale bez przesady.

    Nie ma czegoś takiego jak zestaw naprawczy do zamachowego kola dwumasowego.
    Kolo się wymienia na nowe. Jaka kolwiek "regeneracja" to pudrowanie pryszcza i w końcu wychodzi drożej niż nowe koło.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #76
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Może któryś z kolegów mechaników poda Ci jakieś podstawowe informacje nt weryfikacji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    @Gepard nie rob ludziom wody z mózgu. Wiem, ze chcesz sprzedać szanuje to ale bez przesady.

    Nie ma czegoś takiego jak zestaw naprawczy do zamachowego kola dwumasowego.
    Kolo się wymienia na nowe. Jaka kolwiek "regeneracja" to pudrowanie pryszcza i w końcu wychodzi drożej niż nowe koło.
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    [MENTION=734]omen[/MENTION] ... przeczytaj jeszcze raz co napisałem .
    Nie było do tej pory i nie wydaje mi się żeby kiedykolwiek były jakieś zestawy naprawcze w oficjalnej sprzedaży (tu powinien być wykład o kwestiach technicznych ...).

    Nie mogę więc ich "chcieć sprzedać".
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    [MENTION=26927]Gepard[/MENTION]
    To jest komplet ktory u mnie by podpasowal (kolo sztywne czyli jednomas)?
    A z tym zestawem to pytalem czy w ogole cos takiego istnieje czy mozna jakos samemu zregenerowac dwumas.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    Nie do końca rozumiem problem.
    W Twoim przypadku zestaw sprzęgła z kołem dwu masowym kosztuje podobnie jak zestaw sztywny, wytrzyma nawet więcej niż potrzebujesz do modyfikacji, a na siłę chcesz zrobić sobie problem.
    Z Twoich postów wynika dodatkowo, że nie masz za bardzo pojęcia o czym piszesz. ale brniesz ostro udając znafce.
    Przez takie pisanie bzdur mam potem kłopot z wytłumaczeniem klientom, że to co przeczytali na FORUM, to totalny bezsens, ale oni upierają się, że wiedza lepiej.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    [MENTION=19198]Pablo[/MENTION]
    W mojej belli padlo sprzeglo. Chce je wymienic (tarcza, docisk, lozysko) z tego co wczesniej czytalem to dwumase mozna przerobic na jednomas w celu przedluzenia jego zywotnosci. Nie jestem znawca. Jesli jestem w bledzie to chetnie przyjmuje krytyke. Pytalem sie o jakies zestaw do regeneracji dwumasy, bo przeciez sa zaklady ktore je regeneruja - wymiana sprezyn i nie wiem co jeszcze, nie znam sie ale staram sie dowiedziec na czym to polega. ASO mam swoim garazu i trenuje na swoim samochodzie. W obecnym aucie wszystkie naprawy zrobilem sam - opierajac sie na informacjach znalezionych na forum i konsultujac z zaufanym mechanikem, jak narazie 160k km przejechalem bez awarii, tylko wymieniajac zuzyte czesci.
    Jesli uwazasz ze zle robie i tylko sobie problem wytwarzam to dziekuje za ta opinie.
    Reasumujac: kompletne sprzeglo wymieniam na nowe. Dwumas - chce sprawdzic czy wymaga regeneracji / wymiany czy tez moze zostac tak jak jest. Co musze zrobic Pablo by nie generowac bezsensownych kosztow?

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Jednomas zamiast dwumasu, wasze opinie....

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    [MENTION=19198]Pablo[/MENTION]
    W mojej belli padlo sprzeglo. Chce je wymienic (tarcza, docisk, lozysko) z tego co wczesniej czytalem to dwumase mozna przerobic na jednomas w celu przedluzenia jego zywotnosci. Nie jestem znawca. Jesli jestem w bledzie to chetnie przyjmuje krytyke. Pytalem sie o jakies zestaw do regeneracji dwumasy, bo przeciez sa zaklady ktore je regeneruja - wymiana sprezyn i nie wiem co jeszcze, nie znam sie ale staram sie dowiedziec na czym to polega. ASO mam swoim garazu i trenuje na swoim samochodzie. W obecnym aucie wszystkie naprawy zrobilem sam - opierajac sie na informacjach znalezionych na forum i konsultujac z zaufanym mechanikem, jak narazie 160k km przejechalem bez awarii, tylko wymieniajac zuzyte czesci.
    Jesli uwazasz ze zle robie i tylko sobie problem wytwarzam to dziekuje za ta opinie.
    Reasumujac: kompletne sprzeglo wymieniam na nowe. Dwumas - chce sprawdzic czy wymaga regeneracji / wymiany czy tez moze zostac tak jak jest. Co musze zrobic Pablo by nie generowac bezsensownych kosztow?

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    Nie da zregenerować dobrze dwumasy. Jakiebys sprężyny nie wymienił nigdy nie beda takie same jak w oryginale. To czy dwumas masz dobry czy zły zależy od 2 głównych czynników tzn. luzów/wypracowania sprężyn/tłumików oraz kształtu/stanu płaszczyzny która przylega do tarczy sprzęgła.

    Wymiana na 1 mas nie ma sensu bo nowy dwumas zrobi kolejne 300tys mm.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Sprawdziłem zgodnie z obietnicą , AP nie robi zestawów do Twojego typu sprzęgła.
    Puściłem Ci ofertę na dwumas na PW.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wasze opinie
    Utworzone przez polibud w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 12:43
  2. [145] JTD Koło jednomasowe zamiast dwumasu.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 15:16
  3. sztywne koło zamiast dwumasu
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 08:23
  4. 156 wasze opinie
    Utworzone przez alfaromeo93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:51
  5. [164] Wasze opinie
    Utworzone przez raf w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory