Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wycieki oleju w V6-tkach

  1. #1
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie Wycieki oleju w V6-tkach

    Cześć,

    Takie mam pytanko. Jak wygląda u was sprawa z wyciekami oleju z silnika, skrzyni biegów, czy w Alfach jest to bolączką? Pytam zwłaszcza o V6-tki. Wiem, że silnik to silnik i trochę oleju się gdzieś musi wydostawać, ale jak się kupuje autko wolne od wycieków (i widać że silnik nie był myty przedtem), a tu nagle zaczyna się lać z uszczelniaczy wału korbowego i sprzęgłowego to trochę się robi nieswojo... Wiecie, jestem typem osoby u której w samochodzie wszystko musi być OK.
    Powiedzcie kiedy udać się z tym do mechaniora i jakiego rzędu mogą to być wydatki?

    Pozdrawiam
    Jurek

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    nie zmieniles przypadkiem oleju?
    jak nie ma kaluzy pod spodem
    to poczekaj do wymiany sprzegla i rozrzadu
    i z ciekawosci jaki tam olej jest zalany

  3. #3
    marcinel
    Gość

    Domyślnie Re: Wycieki oleju w V6-tkach

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    Cześć,

    Takie mam pytanko. Jak wygląda u was sprawa z wyciekami oleju z silnika, skrzyni biegów, czy w Alfach jest to bolączką? Pytam zwłaszcza o V6-tki. Wiem, że silnik to silnik i trochę oleju się gdzieś musi wydostawać, ale jak się kupuje autko wolne od wycieków (i widać że silnik nie był myty przedtem), a tu nagle zaczyna się lać z uszczelniaczy wału korbowego i sprzęgłowego to trochę się robi nieswojo... Wiecie, jestem typem osoby u której w samochodzie wszystko musi być OK.
    Powiedzcie kiedy udać się z tym do mechaniora i jakiego rzędu mogą to być wydatki?

    Pozdrawiam
    Jurek
    U mnie przez 3 lata był spokój (ok 60-70 kkm ) nie licząc wysprzęglika (ale śmieszny koszt ca 120 zł).Jakieś miesiąc temu niestety zaczął się pocić i mam do wymiany uszczelniacz wału korbowego (simmering).Koszt samego uszczelniacza to śmieszna kwot (ca 70 zł w ASO) z wymianą już gorzej (ASO ca 1100 zł) ,ja robię poza ASO więc 50% ceny.
    W V-ce wszystko ciut droższe
    W przyszłym tygodniu wstawiam do warsztatu ,także jak masz pytania to pisz.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Jeszcze nie widziałem alfowskiego v6 które nie byłoby przynajmniej lekko przypocone na łączeniu silnika ze skrzynią. Jeżeli nie kapie - myśle ze można zignorować, a jak kapie to już trzeba działać (podobno nowe auta są sprzedawane już lekko przypocone )
    W Krakowie uszczelniacz wału wymienisz za ok 300 zł (ale opłaca sie to robić przy okazji np zmiany sprzęgła).

  5. #5
    marcinel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    jak nie ma kaluzy pod spodem
    to poczekaj do wymiany sprzegla i rozrzadu
    Dlaczego rozrządu :shock:

  6. #6
    marcinel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm
    Jeszcze nie widziałem alfowskiego v6 które nie byłoby przynajmniej lekko przypocone na łączeniu silnika ze skrzynią. Jeżeli nie kapie - myśle ze można zignorować, a jak kapie to już trzeba działać (podobno nowe auta są sprzedawane już lekko przypocone )
    W Krakowie uszczelniacz wału wymienisz za ok 300 zł (ale opłaca sie to robić przy okazji np zmiany sprzęgła).
    Kurcze ,to miałem szczęście u mnie przez 3 lata było sucho jak pieprz 8)
    Teraz się poci dosyć mocno (kałuż jeszcze nie ma ) ,ale na wydech już kapie także zdecydowałem się wymienić .300 zł -niezła cena ,ja poza ASO robie za 500 :?
    I faktycznie jedna robota ze sprzęgłem.

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    bo jak okresowo sie wymienia rozrzad to i tak wszystko jest na wierzchu i jest okazja zrobic to za jednym zamachem nie napedzajac sobie kosztow.

  8. #8
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    No to opowiem Wam jeszcze jedną historię... U mnie kłopoty z simmeringiem na wale korbowym zaczęły się od wymiany oleju jakieś 8 miechów temu (używam Shell Helix Plus 10W40). Jako że trochę się spieszyłem to pojechałem do FeuVert (przy Centrum Zakopianka) - błagam wszystkich z Krakowa i okolic - NIE jeździjcie tam, potrafią spieprzyć wszystko!!! Facio, który to robił przepełnił mi silnik olejem, tzn. wlał go jakieś 6-7mm ponad poziom max., wcześniej pytając jaki przebieg ma samochód (230 000km) - pewnie uznał że tak będzie lepiej :x . Swoją drogą to ze mnie też jest dupa, bo stałem tam i nie dopilnowałem gościa (ale sku...wiel nic nie powiedział że ma zamiar wlać więcej, po prostu opróżnił bańkę do dna) No i na drugi dzień zrobiłem długą trasę - 1200km i na parkingu zobaczyłem plamki pod samochodem. Zaraz upuściłem nadmiar oleju no ale od tamtej pory silnk stracił szczelność i powolutku jest coraz gorzej...

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    moze zmien olej na jakis lepszy np agipa czy tez castrola/zaraz beda na mnie krzyczec/ moze to pomoze.ja w swojej babci toyocie jak zalalem shella to nie nadazalem dolewac tyle mi lykala przez turbine zmienilem olej i apetyt na olej znaczaco zmalal.tylko,ze to wszystko polsrodki.w sumie jak juz sie dobierzesz do skrzyni to pomysl o wymianie sprzegla bo i tak sprzeglo wytrzymuje te 150 tys ty pisales ,ze masz ponad 200000 ciekawe czy juz bylo wymieniane

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    ja w swojej babci jak zalalem shella to nie nadazalem dolewac tyle mi lykala przez turbine
    a powiedz mi gdzie Ty masz turbine w swojej V6 czy jest cos o czym nie wiem

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [Brera] 2.4JTD wycieki oleju - rozpoznanie
    Utworzone przez adas.j w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-09-2021, 20:26
  2. Wycieki oleju (V6)...
    Utworzone przez kelpin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 15:12
  3. [GTV] Jak uszczelnić wałek rozrządu (wycieki oleju)?
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 21:53
  4. [166] Wycieki oleju
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 14:18
  5. Wycieki oleju. Czy to normalka?
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory