Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: [33] Jazda na halogenach

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu
    A mnie krew zalewa jak widze idiotów którzy jadą na przeciwmgielnych, (a mgły ani dudu)
    a moje wku....nie sięga zenitu jak pada deszcz.
    Pozapalają co mają i lans, że niby w deszczu to bezpieczniej. Deszcz + przeciwmgielne to
    piorunująca mieszanka. Kodeks drogowy powinien karać chłostą za takie coś.

    jazzu
    Jak najbardziej zgadzam się z tym co napisałeś - policja nie powinna mieć litości dla bezmózgowców jezdżących na światłach przeciwmgielnych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, że o deszczu to już nawet nie wspomnę
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiecie, ale deszcz powoduje zmniejszoną przejrzystość powietrza więc MOŻNA używać tych świateł, w czasie deszczu tym bardziej (mgła, deszcz, śnieg). Mi osobiście nie przeszkadza jak ktoś jeździ na tych światłach, raz że świecą one po ziemi więc razić nie mogą a że w czasie deszczu więcej się odbija od jezdni, przywykłem jakoś już do tego, a dwa lepiej widoczny samochód. Tak naprawdę sam używam tych świateł zazwyczaj w nocy na terenach niezabudowanych (brak jakiegokolwiek oświetlenia), nie musi być mgły itd. lepiej widzę drogę :mrgreen: W piękny słoneczny dzień nie widze potrzeby aby jeździć na nich.

    Kolega bosniak_sg wytłumaczył wszystko. Czytać pod moim postem

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Art. 30.ust.1 Ustawy "prawo o ruchu drogowym" brzmi : "Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami (mgła, deszcz, opady śniegu), a ponadto: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie"

    Nie jest nic napisane, że nie można używać przednich świateł przeciwmgłowych w obszarze zabudowanym, czyli nie ma podstaw prawnych do nałożenia mandatu karnego.

    Art.51 ust.5 "Na drodze krętej oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

    Za używanie w miejsce świateł do jazdy dziennej halogenów jadąc na światłach pozycyjnych (postojowych) wg. mnie tzw. LANS podczas normalnych warunków pogodowych jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w wys. 100 zł za naruszenie warunków dopuszczalnosci używania przednich świateł przeciwmgłowych, plus 2 pkt karne i do 500 zł za jazdę bez wymaganych przepisami świateł całą dobę.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Dokładnie tak stanowi Kodeks o Ruchu Drogowym.
    Cytat Napisał bosniak_sg
    Za używanie w miejsce świateł do jazdy dziennej halogenów jadąc na światłach pozycyjnych (postojowych) wg. mnie tzw. LANS podczas normalnych warunków pogodowych jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w wys. 100 zł za naruszenie warunków dopuszczalnosci używania przednich świateł przeciwmgłowych, plus 2 pkt karne i do 500 zł za jazdę bez wymaganych przepisami świateł całą dobę.
    W/g mnie to co zacytowałem od kol Bosniaka_sg akurat jest najmniej "szkodliwe", bo w biały dzień reflektorami przeciwmgłowymi ciężko oślepić No, ale takie mamy prawo, że można 600zł sprezentować na rzecz Skarbu Państwa czy czegoś w tym rodzaju.
    Ja raczej nie używam tych reflektorów, chociaż kiedy jest mgła, bądź intensywne opady deszczu, z racji tego, że najczęściej poruszam się wyjątkowo krętą i górską drogą wspomagam się tzw halogenami.
    Pozdrawiam.
    - Rafal
    P.S. mnie zastanawia jak mają się przepisy do dalekosiężnych reflektorów, które bardzo często spotyka się zamontowane na kabinach ciągników siodłowych

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Woda w halogenach
    Utworzone przez Leciej w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 22:20
  2. xenon w halogenach co wy na to ?
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:42
  3. [145] Żarówki w halogenach??
    Utworzone przez jacaaa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 22:45
  4. woda w halogenach
    Utworzone przez Barney_Chorzow w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory