Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: ALFA 156 1,8 TS 1998 r Jakiej firmy częsci remont :)

  1. #1
    Rajek
    Gość

    Domyślnie ALFA 156 1,8 TS 1998 r Jakiej firmy częsci remont :)

    Witam, zamierzam zrobic duży remont w mojej alfie napisze listę co zamierzam zrobic a wy napiszcie jakie części polecacie żeby nie kupic szmelcu
    -kompletny rozrząd
    -kompletne zawieszenie przód i tył razem z amorkami
    -przepływomierz
    -tarcze hamulcowe przód i tył razem z klockami
    -zastanawiam się nad kapitalką silnika czyli planowanie głowicy uszczelka pod głowica i pierścionki napiszcie coś o tym
    -łożyska przód i tył
    -pasek wielorowkowy
    -termostat
    -świece zapłonowe
    Na razie tylko to mi przychodzi do głowy jak macie jakieś propozycje to napiszcie co można jeszcze wymienic na co zwrócic uwagę przy wymianie itd
    pzdr

  2. #2
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Poszukaj na forum.
    Zawieszenie TRW jak masz kasę. Tańsza wersja - góra TRW dół Vema, najtańsza całe Vema.
    Przepływomierz Bosch
    Tarcze śmiało możesz brać Mikodę + klocki Ferrodo. Miałem w poprzednim samochodzie takie coś i nawet ładnie hamowało. Teraz mam kpl. TRW i również jest świetnie.
    Pasek wielorowkowy to już loteria. Kupiłem Dayco - piszczał więc zwróciłem. Przy sprzedawcy założyłem Contitech - piszczał, Gates - cisza.
    Termostat - Behr jak jest kasa, jak nie to Vernet
    Świece - Beru
    Resztę może bardziej doświadczeni powiedzą.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Rozrząd - pasek Gates, rolki INA, rouville, SKF, pompa wody KWP, Dotz, Hepu
    zawiecha j.w.
    hamulce, mikoda + TRW, wszystko TRW, ewentualnie klocki Girling
    przepływka j. w.
    uszczelka pod głowicę i wszystkie inne uszczelki elring, panewki glyco, pierścienie goetze
    łożyska FAG, SKF
    pasek może być dayco, gates, contitech, bosch
    termostat vernet, wahler
    świece NGK

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rajek Zobacz post
    Witam, zamierzam zrobic duży remont w mojej alfie napisze listę co zamierzam zrobic a wy napiszcie jakie części polecacie żeby nie kupic szmelcu
    -kompletny rozrząd
    -kompletne zawieszenie przód i tył razem z amorkami
    -przepływomierz
    -tarcze hamulcowe przód i tył razem z klockami
    -zastanawiam się nad kapitalką silnika czyli planowanie głowicy uszczelka pod głowica i pierścionki napiszcie coś o tym
    -łożyska przód i tył
    -pasek wielorowkowy
    -termostat
    -świece zapłonowe
    Na razie tylko to mi przychodzi do głowy jak macie jakieś propozycje to napiszcie co można jeszcze wymienic na co zwrócic uwagę przy wymianie itd
    pzdr
    Napiszę Ci, jak osobiście bym to zrobił. Zawieszenie przód i tył - najtańsze FAST-y, plus regeneracja stabilizatora + tanie amory gazowe. Żadnych szaleństw, typu TRW, bo obecnie z jakości pozostało chyba tylko wspomnienie, a pakując się w "markowe" części szybko podwoisz wartość tej Alfy. Zamkniesz to w 1800 PLN przód/tył + amory. Jak zaczniesz knuć w kierunku TRW, Bilsteina i innych cudów - to Ci 3000 nie starczy.
    Przepływka sensowna to ok. 250 PLN. Rozrząd - z wariatorem nie liczyłbym na cenę niższą niż 1200 PLN.
    Kapitalka silnika w tym samochodzie to 2500 PLN, przy założeniu, że masz wał w stanie absolutnie perfekcyjnym.
    Świece - duże pole do popisu 400 powinno starczyć.
    PAsek wielorowkowy to jakieś szczygły - parędziesiąt złotych pasek + wymiana.

    IMO nie szalej z inwestowaniem w super marki - masz auto o wartości c.a. 6000 PLN, jeśli to nie ma być torowy ścigacz - to naprawdę nie ma co pakować w tą Alfę kasy. NAjgorszy element tego auta to silnik.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Zawieszenie przód i tył - najtańsze FAST-y
    To powodzenia
    FAST po angielsku każdy wie co znaczy, no i właśnie tak jak nazwa wskazuje tak pozbędziesz się zawieszenia u mnie 2x próbowałem z FAST'ami i niestety ale za 1 razem po 2 tygodniach już luz na górnym, przy 2 próbie wytrzymały troche dłużej, bo miesiąc.... teraz mam całość TRW i od prawie roku 15 tyś km wczoraj byłem na sprawdzaniu zawieszenia i jest BDB+ a jeżdze cały czas po tych samych drogach (nie, nie zostały one wyremontowane)
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  6. #6
    WIKAR-części
    Gość

    Domyślnie

    Przemyśl zakupy dobrze, jak chcesz robić te same remonty po 2 razy to kup najtańsze zawieszenie i amortyzatory. Prowadzę sklep motoryzacyjny i już unikam sprzedawania tych najtańszych bo później tylko kłopot dla mnie z reklamacjami i dochodzi mi praca za którą nikt nie płaci, pisanie reklamacji, telefony, klient warczący na mnie od drzwi bo auto stoi na kołkach 2 tygodnie a reklamacja jeszcze nie rozpatrzona.... Przy markowych zawieszeniach (np TRW) takie rzeczy się praktycznie nie zdarzają, z amotryzatorami dokładnie to samo, nigdy nie miałem reklamacji na KYB i na BILSTEINa a sprzedaje się ich sporo, za to najtańsze to co 10 komplet wraca po pół roku użytkowania, pewnie było by więcej reklamacji ale część klientów poprostu wyrzuca je do śmieci mając świadomość że to taniocha była i wtedy kupują dobre. Moim zdaniem "PRZEPŁACANIE" to wydawanie 2 razy pieniędzy na to samo, jak robisz takie remonty to pewnie chcesz trochę pojeździć tym autem więc dla siebie warto zainwestować.

    Pozdrawiam

    WIKAR - części do twojego samochodu

    www.wikar.com.pl

  7. #7
    Eagle
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie jak kolega mowi tanio robisz drogo placisz
    paski jak dla mnie Gates
    rolki SKF INA Rouville
    heble Brembo + Ferodo ewentualnie ATE
    uszczelki Elring
    termostat
    Vernet
    swiece NGK


    pamietaj jak bedziesz robil glowice:
    - nowe sroby
    - nowe gumki zaworowe
    - uszczelniacze walkow ( jak pusci olej i dostanie sie na pasek to stuku puku i silnik znowu do remontu)
    - dotarcie zaworow, planowanko itd


Podobne wątki

  1. jakiej firmy termostat
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 20:42
  2. Alfa 156 TS Jakiej firmy wahacze górne???
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 22:09
  3. Alfa GT, 1,9 Jakiej firmy TULEJE
    Utworzone przez swiety w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 23:58
  4. [146] Alfa 146 1.8 TS doradzić jakiej firmy AKUMULATOR?
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:41
  5. jakiej firmy wahacze??
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory