Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Temat: Czy warto pójść w Alfe 166 na pierwszy samochód?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Co prawda nie mam nic mądrego do powiedzenia na temat 166, natomiast ja na swoje drugie auto (mam 20 lat, poprzednim jeździłem rok) wybrałem Alfę 156 po lifcie. W 10k raczej się zmieścisz. Dużo ludzi pisze, że jest mała, że wygodna tylko dla dwóch pasażerów (a 166 jest duże, więc wnioskuję, że rozmiar ma znaczenie ) z czym się nie zgadzam - mam 184 cm wzrostu i gdy sobie ustawię odpowiednio fotel, a następnie przesiądę się do tyłu to nie dotykam fotela kolanami. Inną sprawą jest miejsce nad głową - nie ma go dużo (na tylnym siedzeniu), ale znowu poprawiając gacie nigdy nie przywaliłem głową w sufit. Według mnie samochód jest komfortowy dla 4 osób.

    Rozumiem, że chcesz gaz i jasno to sprecyzowałeś - mimo wszystko napiszę tutaj o dieslu - spalanie nie jest wysokie - nawet w mieście, pewnie wyjdzie niewiele drożej niż na gazie. Ja też początkowo benzyny szukałem, aby potem zagazować jednak naczytałem się opinii na temat benzyniaków z tych lat produkcji (wiadomo jak dbasz tak masz, jednak ryzyko mniejsze ) i stwierdziłem, że może być nawet diesel, na którego wcześniej nawet nie chciałem spojrzeć. A i też jeżdżę głównie po mieście

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar icemanevo
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR GT JTD & Galant 2.5 V6
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja też kilka lat temu stałem przed podobnym dylematem, tylko zastanawiałem się nad AR 156 jako pierwsze auto. Jednak po przeanalizowaniu, przeczytaniu wielu stron/for/artykułów zdecydowałem się, że jako pierwsze auto kupię japończyka (dokładniej Honda Civic Coupe EJ2). Inny rodzaj auta, inna klasa, ale jako pierwsze byłem bardzo zadowolony. Pojeździłem z 2 lata, sprzedałem jako igłę i przez ten czas odłożyłem i wróciłem do pomysłu zakupu Alfy, tym razem GT i tej decyzji również nie żałuję.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,289

    Domyślnie

    166 na pierwsze auto to zły pomysł. To auto kapryśne, wymaga świadomego użytkowania. A już do miasta to totalne nieporozumienie, męczarnia. Do tego silniki są dość mocne, prędkości w autach tej klasy nie czuć, i bardzo łatwo przegiąć w zakręcie. Widziałem to dobrze w przypadku młodszego brata, świeżo po egzaminie. Po przesiadce z małej, ćwieczebnej pszczoły nie zdawał sobie sprawy jak inna jest fizyka takie ciężkiej krowy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #24
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Świadome użytkowanie to lekka przesada. To nie Lotus Elise czy podobna zabawka tylko dawny prezesowóz, teraz dupowóz. W mieście da się tym spokojnie jeździć i jest wygodnie. Sam jeżdżę czasami po Trójmieście, chociaż 166 kupiłem głównie w trasy. Ale ja mam prawko lat 20 i sporo doświadczenia. Na pierwszy samochód... duży wóz jest ok, ale 166 jest mało zwrotna i trzeba wiedzieć jak się zakręcić, żeby zakręcić (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). Kwestia do nauczenia się, a to też nie jest tak drogi wóz, żeby go znowu miało być aż tak żal jak się tu i ówdzie przytrze.

    Jest inna sprawa - 200 PLN miesięcznie na naprawy to "ciut" mało. Ja mam co prawda diesla, ale możesz kliknąć w link do motostatu w mojej stopce i zobaczyć ile wydałem na utrzymanie 166 przez 3 miesiące od zakupu. A Alfa kupiona za niemałe jak na przedlift pieniądze i całkiem zadbana. Wiadomo - większość raz się zrobi i będzie spokój na długo jednak trzeba mieć świadomość, że czasami trzeba od rząd wyłożyć większą kasę.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 01-06-2016 o 15:45

  5. #25
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasek44 Zobacz post
    Co prawda nie mam nic mądrego do powiedzenia na temat 166, natomiast ja na swoje drugie auto (mam 20 lat, poprzednim jeździłem rok) wybrałem Alfę 156 po lifcie. W 10k raczej się zmieścisz. Dużo ludzi pisze, że jest mała, że wygodna tylko dla dwóch pasażerów (a 166 jest duże, więc wnioskuję, że rozmiar ma znaczenie ) z czym się nie zgadzam - mam 184 cm wzrostu i gdy sobie ustawię odpowiednio fotel, a następnie przesiądę się do tyłu to nie dotykam fotela kolanami. Inną sprawą jest miejsce nad głową - nie ma go dużo (na tylnym siedzeniu), ale znowu poprawiając gacie nigdy nie przywaliłem głową w sufit. Według mnie samochód jest komfortowy dla 4 osób.
    Mam 185cm wzrostu i gdy siedziałem (czas przeszły użyty celowo) za kierownicą 156 pasażer z tyłu miał nogi na brodzie.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    kazikx, wszystko wskazuje, że z Tobą jest coś nie tak. Albo masz przerost nóg, albo rąk.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Super teoria Wujek
    Ja mam 200cm wzrostu. Moja żona 170. Fotel mam do końca i mimo to żona się za mną mieści. Wiadomo nogi na nogę nie założy, ale dwa razy nad morze dojechała. Nawet ja mógłbym tam parę km posiedzieć z rozłożonymi kolanami
    Wsiadając do 156 kolegi z przodu czuje sie klaustrofobicznie. Nie wspominam już o tylnej kanapie.
    Jeśli chodzi o wnętrze to jest przepaść. Za to 156 jest bardziej poręczna na mieście. Chociaż promień skrętu rewelacyjny nie jest. To przypadłość wszystkich alf. Bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego. Tak miała moja była 145, 156 kumpla i moja obecna 166. Trzeba dobrze planować manewry na wąskich osiedlowych parkingach. Mam jeszcze fiata albea. 166 w porównaniu do niej to tankowiec. Tam gdzie fiatem zawijam sie na raz z zapasem, alfą kręcę na trzy razy
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Widocznie inaczej sobie fotel ustawiamy

    Tak czy siak, ja nie odczułem "braku miejsca" czy też "ciasnego wnętrza" w Alfie. Inna sprawa to taka, że nie miałem jeszcze okazji jechać w 5 osób w dłuższą trasę.

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciaba Zobacz post
    Za 10k polecam Ci poszukać pewnej i zadbanej 156 w JTD. Jeśli poprzedni właściciel przeszedł najgorsze rzeczy typu dwumas, turbo, zawieszenie, osprzęt itp. to nie będziesz nic przy niej robił. Ja mam marne 110km a ostatnio na obwodnicy nowa insignia biedny nie mógł mnie wyprzedzić =D

    Tu na forum koleżka sprzedaje swoją 156 2.5 V6 z LPG, bardzo zadbana i doinwestowana, 8500 z tego co kojarzę i jeszcze w kombi.
    O ile taką trafi, bo większość zardzewiała, i to w dość sporym znaczeniu na wylot


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  10. #30
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jak pamiętam przeboje paru tutejszych po kupieniu "pewnej i zadbanej" 156 od innego Alfaholika to 156 bym nie doradzał. Albo raczej doradzał, ale w wersji - tanio i biednie z założeniem, że różnice wpakuje się w blacharza i remont silnika. Inaczej... i tak blacharka będzie do roboty, a jak się kupi TSa to wcześniej i później i silnik. Wystarczy przeczytać temat z wczoraj chyba o zawiniętych panewkach w TSie remontowanym parędziesiąt tys. kilometrów wcześniej.

Podobne wątki

  1. Pierwszy samochód dla młodego
    Utworzone przez Strange w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 19:46
  2. Pierwszy samochód - postaw na Alfe...
    Utworzone przez bzlcff w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 13:19
  3. [145/146] Alfy na pierwszy samochód
    Utworzone przez bartekgit w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 19:52
  4. Pierwszy samochód AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory