Strona 61 z 83 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #601
    Użytkownik Ogier Avatar koniu
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0
    Postów
    195

    Domyślnie

    Co kto lubi

  2. #602
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    Przeciętny jest też przód Giulietty
    Nie piszę o wyglądzie bo to kwestia gustu tylko o walorach wozu. W Megane GT fajny jest silnik i chyba nic ponadto.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #603
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Tam nie ma nic fajnego w porownaniu do innych hothatchy. Porownanie z Brera jest jak porownywanie marynarki do bluzy dresowej

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #604
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A jednak... to nie reno kojarzone jest z hasłem "cuore sportivo", które przez prawie ćwierć wieku chyba zostało przez AR zapomniane, a które tak uwielbiają "miłośnicy" alfy dla, których to "auta z duszą" cokolwiek to znaczy. Kupujesz auto, które poza wyglądem, który jest oczywiście kwestią gustu tak naprawdę niewiele oferuje w stosunku do konkurencji... aaaa zapomniałem najczęściej jest tańsze od konkurencji i to jest obok wyglądu jeden z głównych powodów zakupu AR bo nie oszukujmy się jak by używana Alfa była by w cenie konkurencji spora część tych co teraz nazywają się miłośnikami marki pewnie nawet by na nią nie zwróciła uwagi

  5. #605
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Zawsze mozna kupic v8 i oszczedzac jezdzac na lpg. Choc i na to moda chyba przemija

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #606
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pawie kiedyś zakupiłem CLK500 z LPG... jednak zamiast mieć jaja i zdecydować się na V8 wybrałem jak taki janusz dizelka bo przecież mało pali

  7. #607
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    I jezdzilbys teraz mercedesem, a tak musiales sie meczyc w beznadziejnym wloskim padle, od ktorego lepsze jest nawet megane

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #608
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Chodzi o to, że tu sa dwa rodzaje uzytkowników. Fani marki i tacy co kupili Alfe przypadkiem, ewentualnie bo byla tansza niz passat. W tej drugiej grupie jest pozniej masa narzekania jakie to Alfy sa zle i jak sie w nich wszystko psuje. (Przyczyna jest prozaiczna: w wiekszosci tacy uzytkownicy zafundowali sobie niestety podpicowany szrot). Ja sie nie oburzam. Napisałem to co jest faktem, ale widze ze sie inni oburzyli, że jakto ?! ktos im odbiera prawo do marzenia o prawdziwym aucie - quatrodzwiowym z tdi

    Mnie to bawi, nikomu niczego nie zabraniam.



    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    O! ! Jaki ten świat jest prosty i czarnobialy nie ?
    Jakże destrukcyjne byloby dopuszczenie do siebie myśli, że są i inne grupy - chocby dostrzegajace po czasie wielkie oszustwo pod płaszczykiem , przepraszam garniturem , prującym sie i tak, rzekomego cuore sportivo .
    Czy nie dostrzegajace w ofercie ar akurat odpowiedniego dla ich potrzeb produktu.
    Nie ma jak uproszczenia. Tylko wówczas należałoby dopuścić też to, o włoskiej tandecie niestety.
    Wiec albo idziemy droga uproszczeń, albo jednak nie ma tylko 2 grup użytkowników Alf i forum.

  9. #609
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    I jezdzilbys teraz mercedesem, a tak musiales sie meczyc w beznadziejnym wloskim padle, od ktorego lepsze jest nawet megane

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

    Twój sposób nadinterpretacji jest porażający.... nigdzie nie pisałem, ze AR była beznadziejna po prostu Brera więcej obiecywała wyglądem niż była w stanie zaoferować osiągami i prowadzeniem bo w tej kwestii nie oferowała nic co powinno oferować włoskie coupe ot zwykłe fajne auto, które wyróżniało się tylko i wyłącznie wyglądem. Gdybym był kobietą albo pseudo fanem marki, który stał się nim po zakupie pierwszej fiato-alfy dorabiającym sobie ideologie o wyjątkowości marki i mojej wyższości nad januszami w skodach to pewnie nadal bym nią jeździł no ale niestety nie jestem ani jednym ani drugim i potrafię zrozumieć kogoś kto stawia inne aspekty auta ponad jego wygląd

  10. #610
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Porownanie z Brera jest jak porownywanie marynarki do bluzy dresowej
    Jeśli mowa o Megane III RS, to Brera jak najbardziej stanowi dla niej konkurencję. Sam szukałem poniekąd jakiegoś hot-hatcha, ale znalezienie RSa z polskiego salonu, nieposkładanego z przystanku i budki telefonicznej było zadaniem niemożliwym do wykonania. W przypadku Brery - brak silnika zdolnego do zasilania gazem. Dlatego te dwa auta odpadły i musiałem nieco zmienić strategię poszukiwań.

    PS. Współczuje ludziom, którzy kupują auta przez pryzmat bagażnika. To już chyba ostatni etap w życiu mężczyzny - kombi lub van.

    Co do cen AR - owszem te starsze traciły mocno na wartości, ale jak wziąć pod uwagę np. Giuliettę, to głupim było by stwierdzenie, że ktoś wybrał to auto zamiast skody czy golfa, bo było tańsze. Bzdura - nie było wcale tańsze od porównywalnej niemieckiej konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez agentNGI ; 04-02-2018 o 21:25

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory