Strona 49 z 83 PierwszyPierwszy ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #481
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Ehhh temat RZEKA.najpierw 147 przedlift 170 km, potem 159 SW polift 8v i teraz Skoda SuperB 2.0 TDi 140 KM

    Yyyy...ale to faktycznie jest SuperB /supƏ bi:/? A nie Superb od angielskiego: (excellent) [player, style] znakomity; [view] wspaniały; (imposing) [mansion] wspaniały ?
    Pytam, bo gdy będę miał sto lat to może kupię sobie grzybokapelusz i jaką Skodę właśnie .

  2. #482
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jednak fakt jest faktem, że widać po prostu w tym wozie japońskim kompletnie inne podejście , najwyraźniej od filozofii podejścia do pracy rozpoczynające się, ba od projektu i przewidywania, konsekwencji.
    Dokładnie tak.

    Diesle Hondy są prima sort. Jedyny nieudany to montowany naście lat temu do Accorda. 2.0 o mocy całych 90 KM. Ale to były silniki Rovera, albo jakaś inna licencja, nie ich projekt w każdym razie.

    Pamiętam gdy pierwszy raz wsiadłem do Accorda z 2.2 iCTDi - ten który reklamowano hasłem "nie uwierzysz że to Diesel" To najlepiej pracujący 4 cylidrowy Diesel na świecie. Nawet późniejszy 2.2 i-DTEC nie jest tak dobry pod tym względem.

    Tata jeździ Accordem od nowości już chyba 8 albo 9 rok z Dieslem. 0 problemów. W trasie schodzi poniżej 5 l/100km a jeździ normalnie. Przy mojej jeździe wychodziło 5,3 - 5,4 przez jakiś czas po tym jak byłem bez auta po kasacji mojej GT jeździłem Accordem. Prowadzi się nie gorzej niż 159. Równie pozytywnie. Jest 150-200 kg lżejszy. Miejsca w środku jest trochę więcej - na szerokość z przodu.

    Mam bezpośrednie porównanie.

    PS. Alfę i tak kocham, oczywiście

  3. #483
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Właśnie. .....ciężkie pytanieNapewno Giulia ale fundusze nie dają szansy"(wiec cóż po mojej z 2007 najnowszy rocznik 2012-2013? tylko z 2.0 JTDM. Chyba ze się trafi 1.75TBI; )szkoda ze 2.4 jtdm nie było w takich rocznikach . Ale nie powiem zgrzeszyc i XC70w D5 lub w T 5

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #484
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Przy całym moim uwielbieniu dla Alf, następna u mnie będzie ponownie Honda. Potrzebuję auta do którego mogę wsiąść i nie martwić się czy dojadę na 4 kołach 1000 km trasę, albo czy jakimś interfacem uda się skasować błędy, albo czy te błędy które są to coś poważnego czy nie.
    Coprawda mam 147 ale 1000km to moja alfa połyka bez zajakniecia sie (moja weekendowa trasa Krk-wieden) i odkąd ja mam nie miałem ani razu potrzeby kasowania błędów. Urlop w 5tke do Chorwacji? Pikuś. Coś robicie chyba nie tak z waszymi alfami. Ja mam do mojej pełne zaufanie.

    Jedyne co mi przeszkadza to hałas od wiatru przy autostradowej jeździe. Mogłoby być ciszej

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

  5. #485
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    * Tematem klap: nie wyobrażam sobie by taki projekt jak w Alfie mógł przejść w Hondzie.
    U szwagra 2 razy w accordzie wypadł sworzeń z gniazda w wahaczu. Wczesniej nie dawał żadnych oznak zużycia. W znanym serwisie zawieszeń powiedzieli, że to normalka, wada konstrukcyjna. Wole, żeby mi klapy wpadły do kolektora, niż żeby mi się koło złożyło przy 140kmh

    jak to mówią - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #486
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    jeśli nie kolejna Alfa, Giulia albo coś co dopiero wypuszczą to pewnie Mietek, najchętniej CLS Shooting Brake

  7. #487
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    U szwagra 2 razy w accordzie wypadł sworzeń z gniazda w wahaczu. Wczesniej nie dawał żadnych oznak zużycia. W znanym serwisie zawieszeń powiedzieli, że to normalka, wada konstrukcyjna. Wole, żeby mi klapy wpadły do kolektora, niż żeby mi się koło złożyło przy 140kmh

    jak to mówią - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
    Niemożliwe żeby wypadł nie dając wcześniej oznak zużycia. Być może ktoś zaniedbał oględziny zawieszenia w czasie przeglądów lub zignorował luzy na tym elemencie. Nie wiem jak było w tym przypadku ale zużycie tych sworzni da się spokojnie zauważyć. Nie mówię, że tak było u szwagra, ale znam takie przypadki u ludzi dla których "przegląd auta" = "wymiana oleju i filtrów" (szkoda przecież pieniędzy za oględziny hamulców, zawieszenia etc.)
    Poza tym chodzi raczej o sworzeń który siedzi w zwrotnicy, a spina wahacz.

    Znam ludzi którym te sworznie skrzypiały i zamiast wymienić to podlewali olejem przez 15 tys km z podobnym skutkiem.

    PS. Może ktoś kto serwisował mu auto nie wiedział (w odróżnieniu od ASO, że na te elementy trzeba zwracać uwagę - tak też mogło być). W każdym razie luz na tym sworzniu daje oznaki zużycia.

  8. #488
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Niemożliwe żeby wypadł nie dając wcześniej oznak zużycia. Być może ktoś zaniedbał oględziny zawieszenia w czasie przeglądów lub zignorował luzy na tym elemencie. Nie wiem jak było w tym przypadku ale zużycie tych sworzni da się spokojnie zauważyć. Nie mówię, że tak było u szwagra, ale znam takie przypadki u ludzi dla których "przegląd auta" = "wymiana oleju i filtrów" (szkoda przecież pieniędzy za oględziny hamulców, zawieszenia etc.)
    Poza tym chodzi raczej o sworzeń który siedzi w zwrotnicy, a spina wahacz.

    Znam ludzi którym te sworznie skrzypiały i zamiast wymienić to podlewali olejem przez 15 tys km z podobnym skutkiem.

    PS. Może ktoś kto serwisował mu auto nie wiedział (w odróżnieniu od ASO, że na te elementy trzeba zwracać uwagę - tak też mogło być). W każdym razie luz na tym sworzniu daje oznaki zużycia.
    Drugi raz się wydarzył po jakimś roku i 20kkm, wymiany na oryginalne części. To przez rok zdążyło się tak zużyć? Sam potwierdzasz, że to powszechne, co potwierdza opinie, które słyszałem. Takie rzeczy się nie powinny dziać, ludziom potrafią jeździć wytłuczonymi do granic możliwosci trupami z zapieczonymi sworzniami, powyrywanymi tulejami, i koła im się nie składają. Ewidentnie wada konstrukcyjna.

    Jak piszesz o kompromitacjach w temacie klap, to co można powiedzieć o czymś, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie i życie pasażerów?

    I nie, nie chce powiedzieć, że alfy się nie psują a reszta to szit Po prostu wszystkie auta się psują, i u kazdego się trafi jakaś kompromitująca wada.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #489
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Drugi raz się wydarzył po jakimś roku i 20kkm, wymiany na oryginalne części. To przez rok zdążyło się tak zużyć? Sam potwierdzasz, że to powszechne, co potwierdza opinie, które słyszałem. Takie rzeczy się nie powinny dziać, ludziom potrafią jeździć wytłuczonymi do granic możliwosci trupami z zapieczonymi sworzniami, powyrywanymi tulejami, i koła im się nie składają. Ewidentnie wada konstrukcyjna.

    Jak piszesz o kompromitacjach w temacie klap, to co można powiedzieć o czymś, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie i życie pasażerów?

    I nie, nie chce powiedzieć, że alfy się nie psują a reszta to szit Po prostu wszystkie auta się psują, i u kazdego się trafi jakaś kompromitująca wada.
    Kompromitacja tych co wymieniali. Skoro wypadł po 20 tys. km

    Może ktoś wprasował sworzeń do elementu który powinien być wymieniony w całości etc.

    A te oryginalne części to kupione w ASO? (Honda nie sprzedaje samych sworzni o ile pamiętam, tylko całe wahacze)


    Poza tym przypadki nie są nagminne a zdarzają się u tych co nie dbają o zawieszenie, albo jeżdżą autem jak w rajdzie WRC.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 13-04-2017 o 09:37

  10. #490
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Kompromitacja tych co wymieniali. Skoro wypadł po 20 tys. km

    Może ktoś wprasował sworzeń do elementu który powinien być wymieniony w całości etc.
    No kamaaaan, co ma montaż (przy którymś trudno zrobić coś nie tak) do samego sworznia, który wraz z gniazdem jest integralną czescią? Ci sami partacze wymieniaja sworznei w innych autach, i im się koła nie składają.

    Co prawda szwagier ciśnie po dziurach niemiłosiernie, ale sprzedał honde, kupił kia, ciśnie tak samo, i koło mu się jeszcze nie złożyło.

    Po prostu kompromitacja hondy, deal with it
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory