Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 205

Temat: Przekonaj mnie do Alfy. ;]

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Nie Alfa :)
    Postów
    15

    Domyślnie Przekonaj mnie do Alfy. ;]

    Na początek kultura nakazuje mi ładnie się z Wami przywitać.
    Cześć nazywam się Marcin i nie mam Alfy.
    Skuszony ciekawymi cenami tych samochodów, piękną stylistyką oraz przebogatym wnętrzem, zarejestrowałem się na tym forum, aby dowiedzieć się nieco więcej o tej marce. Do tej pory rozbijam się niemieckimi autami, jednak powoli zaczynam się frustrować, gdy na parkingu wszystkie auta wyglądają jak moje…
    Do czego zmierzam. Znam tylko jedną osobę co ma Alfę. Reszta co nie zna marki, mówi że to szroty. Psujące, gnijące, z padającą elektroniką. Ogólnie nie jest Wam obca panująca opinia odnośnie Waszych maszyn. Mój mechanik, który widzi tylko Audi powiedział, że absolutnie mam się nie ładować w takie auto. Ja jednak chciałbym, aby ktoś mnie przekonał do zakupu takiego właśnie zakupu.
    Moje wymagania:
    Na pewno 4/5 drzwi. Auto wielkości Golfa V lub Audi A4. Z nastawieniem na benzynę, ale może być też diesel (ale tutaj mam obawy, że ewentualne naprawy mnie zjedzą). Kasy mam powiedzmy do 20.000,00 zł., ale traktujmy do jako kwotę ‘’do’’ (czyli jak wyjdzie mniej też ekstra).
    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Kwotowo to wg mnie dwie opcje
    156 fl
    147fl ( no ale to raczej mniejsze od A4 itp








  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    Za te pieniążki i z wymaganiami dot. rozmiaru masz do dyspozycji 156 po lifcie lub 147 5D, może GT. Do 20tyś. kupisz ładną sztukę, zostanie Ci jeszcze kasy na pakiet startowy. Jeśli nie kupisz szrotu i będziesz dbał to auto będzie służyć jak każde inne, nigdy Cie nie zawiedzie a awaryjność będzie miało jak każde inne auto. Alfa jest trochę jak kobieta, ma swoje humory ale bez nich było by nudno no i cycków by nie było :c

    A no i na pewno musisz zmienić mechanika, mój jak mu powiedziałem że kupuje Alfę powiedział, tu cytat: "O, to fajnie, tylko te wahacze nieszczęsne". Fakt, trochę ma racji bo jednak zawieszenie Alf nie jest stworzone do jazdy po polskich drogach, jest gdzieś temat na forum w którym ludzie piszą ile zrobili zanim wahacze zdechły, wartości oscylują pomiędzy 30 a 60 tyś.

    Pozdrawiam i życzę znalezienia ładnej sztuki.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Nie Alfa :)
    Postów
    15

    Domyślnie

    Znam Passata, znam A4 a co za tym idzie znam wahacze aluminiowe
    Drogi mam coraz lepsze więc nie mam się co martwić.

    Co z silnikami diesla w tych modelach co podaliście. 6 lat jeżdżę nieśmiertelnymi TDI od VAG i uważam je za bardzo dobre. Jak ma się sytuacja u Włochów? Które diesle są kultowe a które trzeba omijać?
    Czy benzyny są trwałe? Które kupować w ciemno, a których unikać?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Słoica
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2003 FL 1.8 TS
    Postów
    99

    Domyślnie

    W Polsce nie znają Alf, bo Polacy mają podejście typu: szwagier kupił VW to i jak kupię. Co do niemieckich aut w ogóle nie rozumiem dlaczego są tak gloryfikowe. Fakt faktem, że Golf I czy II to były solidne konstrukcje, ale teraz VW wcale nie odstają jakoś specjalnie od innych marek. Dodatkowo nie wiem z czego to wynika, ale Polacy są motoryzacyjnymi ignorantami. Je nie mówię, że wszyscy mają kochać Alfy, ale jest tyle naprawdę dobrych marek i modeli, że można przebierać jak w ulęgałkach, tak więc nie za bardzo czaję, czemu tylko te niemieckie i niemieckie. Paranoja. Kolega kilka tematów wcześniej poruszył kwestię tego, że np w Niemczech Alfy są bardzo cenione i stoją dużo drożej niż w Polsce... wnioski wyciągnij sam.

    Co do Alfy zdecydowanie najlepszym wyborem będzie 156 po FL. Piękne auto, ostatnio kilka osób oglądało moją furę z bliska i były pod wrażeniem, także autko robi jeszcze trochę zamieszania na drodze Nie kupuj jak najnowszej wersji rocznikowej, lepiej popatrz może na starszy model, ale bardziej zadbany. Za tę kwotę nie kupiłbym Alfy bez wizyty na podnośniku. Co do wersji silnikowej niektórzy mówią, że lepiej kupić diesla, ale ja mam 1.8 TS i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście najważniejsze będzie to w jakim stanie jest silnik, jak coś Cię chociaż w minimalnym stopniu niepokoi to daj sobie spokój z tym egzemplarzem. Co do zawieszenia masz wielowahacz i to rzeczywiście można robić co kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy km, ale to nie ze względu na to "że Alfa ma słabe zawieszenie" jak to często słyszę, tylko dlatego, że mamy chuj*we drogi. 156 to jednak już limuzyna więc części nie masz tanich i kupując ją musisz mieć świadomość tego, że kilka kafli w roku włożysz, no ale w Audi koszta byłyby takie same albo i większe. Jakbyś znalazł auto poza swoim miejscem zamieszkania, możesz poprosić forumowiczów z danego miasta o oględziny auta, żeby nie dymać pińcet kilosów na darmo (jest osobny wątek na forum). Powodzenia.



  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Nie Alfa :)
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luktoja Zobacz post
    Jakbyś znalazł auto poza swoim miejscem zamieszkania, możesz poprosić forumowiczów z danego miasta o oględziny auta, żeby nie dymać pińcet kilosów na darmo (jest osobny wątek na forum). Powodzenia.
    Tutaj mam problem, bo nigdy nie kupuje auta dalej niż w swoim województwie. Na chwilę obecną nic ciekawe nie widze... A z tymi paroma tysiącami rocznie to trochę mnie zniecheciłeś... (!!!) Przez 5 lat jeżdzenia golfem IV wsadziłem w auto, nie licząc konieczności w postaci ubezpieczeń, przeglądów, opon olejów i filtrów około 3500 zł.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica
    Auto
    146 '99 1.9JTD 105KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Silniki JTD w Alfie mają podobną opinię do TDI w VAGach.
    Najlepiej byłoby dla Ciebie podjechać na jakiś spot, pogadać z chłopakami, usiąść w zadbanym egzemplarzu i wtedy będziesz miał obraz tego, co chciałbyś mieć i czego szukać.
    Benzyniaki są ok - jeśli ktoś pilnował wymiany oleju i jego stanu. Na pewno są bardziej delikatne ale za to mają piękne brzmienie.
    Ogólnie wszystko sprowadza się do "jak dbasz, tak masz". Kupisz trupa, to będziesz wyklinał, kupisz zadbane auto, to będziesz jeździł z uśmiechem na twarzy, a wydatki ograniczą się do eksploatacji.

    Z tymi kilkoma tysiącami rocznie to wg mnie gruba przesada.
    Rodzice mają od 7 lat 156 1,8TS i na prawdę nic poza wydatkami eksploatacyjnymi nie wyskoczyło. Olej, filtry, rozrząd i teraz przednie zawieszenie. Ale to są koszta, na które trzeba być przygotowanym, bo te części się po prostu zużywają - jak w każdym innym aucie.
    Ja od lutego mam 146 1,9JTD i wsadziłem w nią 1500zł. 800zł poszło na podłogę, 200 na akumulator, 100 na termostat, 100 na olej, 100 na filtry, 200 na tylne hamulce.
    Poza podłogą są to rzeczy, które po prostu się wymienia co jakiś czas. Wiem, że wsadzę jeszcze z 500zł ale będę miał auto w bardzo dobrym stanie technicznym (wg mnie), do którego przez długi czas nie będzie trzeba nic dokładać.
    Ostatnio edytowane przez furman ; 23-01-2014 o 09:32

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał LordSpooky Zobacz post
    Jak ma się sytuacja u Włochów? Które diesle są kultowe a które trzeba omijać?
    Czy benzyny są trwałe? Które kupować w ciemno, a których unikać?
    tak w skrócie :
    1.9 jtd pchany do wielu aut , ekonomiczny , tani w obsłudze , dynamiczny ( 16V ) - ogólnie silnik polecany
    2.4 jtd - też w sumie wiele uwag nie ma poza nieco wyższymi kosztami w porównaniu do 1.9

    benzyna :
    1.6 / 1.8 /2.0 TS - różnie bywa , dynamiczny owszem , ekonomiczny ? raczej słabo ( zarówno 1.6 jak i 2.0 potrafi 10+ odessać z baku
    niektórzy miewali różne przygody z panewkami itp ( ja np przez 3 lata nie doświadczyłem - ale olej żarło toto i trzeba było pilnować )
    2.5 V 6 - bardzo polecany , bardzo dynamiczny , niektórzy potrafili tym w trasie zejść do ok 9/100 , miasto to już naście+ no ale dźwięk V itp
    w 156v fl chyba dawali jeszcze benzyna jts - tego zupełnie nie znam to nie pisze

    mój faworyt w tej kasie :
    156 fl 1.9 16V

    no chyba że masz do roboty np 4km to może i nie warto








  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    To ja z drugiej strony, ja mam diesla, podobno w TS-ach jak lejesz na czas dobry olej to nie ma problemu.
    Co do dieselków, do dyspozycji będziesz miał 2.4 JTD lub niezniszczalnego 1.9. Sam mam 2.4 i jestem zachwycony, 1.9 ma lepszą opinię, słyszałem parę razy jakoby był to najlepszy europejski diesel.

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał LordSpooky Zobacz post
    Przez 5 lat jeżdzenia golfem IV wsadziłem w auto, nie licząc konieczności w postaci ubezpieczeń, przeglądów, opon olejów i filtrów około 3500 zł.
    kobicie która jest jak każda inna to też bym rajtki za 10zł kupił raz na rok
    ale kobicie która jest fajna , podoba mie się , sprawia mi przyjemność bycie z nią ( w sensie np trasa 1700km ) to moga takie rajtki co chwila kupować i wybaczę bo coś mi za to da ( w sensie radoche , przyjemność z jazdy itp :-) )

    na 3500/ 5 lat w alfie raczej bym nie liczył








Podobne wątki

  1. Przekonajcie mnie do Alfy :p
    Utworzone przez KromaR w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 21:06
  2. Mnie też dopadło
    Utworzone przez gilles_de_reis w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 19:55
  3. Naprowadźcie mnie...
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:25
  4. o mnie
    Utworzone przez prezes 1979 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 20:17
  5. grill u mnie.
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory