Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Jak to jest z tymi MOMO z anglików ?

  1. #11
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33 Zobacz post
    A nie lepiej obszyć skórą starej tapicerki, nie bedziesz miał loga MOMO ale nie musisz kombinować z przekładaniem podłokietnika no i wszystko pozostaje na swoim miejscu
    Jeśli się nie mylę to obserwator737 może coś na ten temat powiedzieć
    pewnie że lepiej bo po pierwsze nowa skóra , po drugie kupuje się np metr skóry na zapas i jak coś się uszkodzi - wymienia się tylko wymieniony element ...tyle że obszycie to niestety duży koszt (mam na myśli zrobienie tego w sposób profesjonalny) , logo tez nie jest problemem , można wytłoczyć dowolne logo na szytej tapicerce podobnie jak i wyhaftować - to tylko kwestia dodatkowych kosztów (tłoczone - koszt to "stempel" wycięty np z plexi , haft - koszt softu do maszyny hafciarskiej , sam haft to groszowa sprawa)

    na pewno taniej jest kupić uzywane skóry
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 26-02-2009 o 10:00 Powód: zmiana ,,ch,, na ,,h,,

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie Siedzenia GB..

    Kwestia podłokietnika w siedzeniach nie powinna nikogo frapować ponieważ stelaż lewego oparcia jest taki sam, jak i prawego (kwestia tańszego procesu produkcyjnego i szybszego montażu).
    Są one po prostu symetryczne a wszelkie dodatki typu poduszka lub mocowanie podłokietnika mają miejsce montażowe zarówno z lewej, jak i z prawej strony oparcia. Ja sam przymierzam się do przekładki welurów z wersji angielskiej na moje siedzenia. Wówczas pozostaje jedynie założyć poszycie z siedzenia pasażera (z GB) na to kierowcy z naszego auta i mamy prawie nowe obicia (zazwyczaj pasażer trochę rzadziej jeździ autem niż kierowca więc są one mało zniszczone...). Piszę tutaj o siedzeniach bez podparcia lędźwiowego, gdyż takie rozbrajałem i wiem, jak to włosi rozwiązali i zdziwiło mnie, że ktoś wpadł na tak genialne ale i proste rozwiązanie natomiast wersje z podparciem lędźwiowym mogą mieć jakiś inny patent a tego jeszcze nie przerabiałem.
    Odnośnie zamiany siedzeń całych to już jest inna bajka. Pani podająca informację, że jest to proste i bezproblemowe miała chyba "Doda" na drugie bo z technicznego punktu widzenia co najmniej kilka szczegółów dyskwalifikuje takie manewry (mowa o zamianie siedzeń stronami). Żeby nie być gołosłownym wystarczy sobie zobaczyć, że mocowanie fotela jest już asymetryczne i nawet śrub nie będzie gdzie wkręcić w nadwozie.. Argumentów jest jeszcze kilka ale nie twierdzę, że przy odrobinie pojęcia technicznego i zapału Polaka można tego dokonać, tyle że nie zawsze będzie to opłacalne i praktyczne.

    W razie pytań proszę pisać na PW ponieważ, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zabiorę się właśnie za zamianę tapicerek siedzeń. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 18-02-2009 o 22:10

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Witam. Wczoraj przekładałem z "Mrutyna" oparcia i obicia siedzeń w naszych 156-kach i mamy w miarę dokłądne zdjęcia rozebranych do zera foteli. Myślę, że Marcin dołączy te zdjęcia w niedługim czasie i komuś się one przydadzą.
    Pozdrawiam.

  4. #14
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Przydadzą się na pewno, bo sporo osób się tym interesuje Pokaż też jeśli możesz jak rozwiązana jest kwestia podłokietnika ( o ile był ) no i tradycyjnego już problemu z regulacją wysokości siedzenie kierowcy

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wszystkie kwestie, łącznie z podparciem lędźwi, poduszkami, podłokietnikiem i regulacją wysokości postaram się wam naświetlić. Najpierw jednak czekam aż zostaną dołączone zdjęcia przez Mrutyna i wtedy opiszę Wam ile z tym zachodu (i dlaczego tak dużo...) oraz różnice między wersjami zarówno zależne od rocznika, wersji wyposażenie, jak i kraju pochodzenia. Proszę tylko o odrobinę cierpliwości bo opisać to co Was może spotkać w siedzeniach nie będzie prosto i zajmie to zapewne dobrą chwilę a musi to być poparte zdjęciami bo inaczej to daremny trud.
    Pozdrawiam.

  6. #16
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    foty będą dzisiaj wieczorem, tak że stanie się jasność w sprawie foteli i ja bym powiedział jak pewien polityk: "nikt nie wmówi nam że czarne jest czarne a białe jest białe"

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!jestem świeżo po przekładce całego wnętrza na skórzane w mojej alfie.było z tym trochę roboty ale efekt jest super.udało mi się kupić cały środek w stanie bardzo dobrym z 2002r,kolor czerwony.pozostało mi jeszcze przełożyć wkładki skórzane w przednie boczki i zainstalować regulację wysokości fotela kierowcy.
    będzie trochę z tym problemu,gdyż są różnice w budowie między starszymi a nowszymi rocznikami.w starszych modelach siedzisko jest magnezowe,a po roku 2000 jest metalowe.są też drobne różnice w mocowaniu poszycia do stelaża.
    problem też był z czujnikiem siedzenia pasażera w europeiskim fotelu,musiałem zdjąć poszycie siedziska i przełożyć ten czujnik do fotela "anglika".

    ważna uwaga!przed demontażem starych foteli z poduszkami trzeba wyjąć kluczyk ze stacyjki i podczas całej operacji nie wolno włączać zapłonu.w przeciwnym wypadku będzie się świecić kontralka airbag.

    postaram się wrzucić fotki z dalszych operacji.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  8. #18
    pokrop8
    Gość

    Domyślnie

    ja mam skóre momo orginalnie w alfie 156 i emblemat jest tylko na zagłówku z boku.
    więc ja bym na waszym miejscu kupił takie zagłówki i dobrał do nich skóre do obszycia.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nareszcie znalazłem chwilę i postaram się podzielić wiedzą zdobytą podczas morderczego zabiegu zmiany poszyć i ram foteli. Nie były to fotele z wersji "wyspiarskiej", ale praktycznie nie ma to znaczenia przy takich manewrach, ponieważ prawie wszystko da się zmienić i poprzekładać tylko wystarczy trochę czasu, nerwów i pomyślunku.

    Zacznę może od kwestii regulacji wysokości. Jeżeli mamy siedzenie z GB i chcemy przełożyć je stronami to między innymi ta regulacja (a konkretnie jej brak po lewej stronie) będzie nam przeszkadzać. Rozwiązanie jest dość proste i polega na zdjęciu poszycia siedziska (materiał schodzi razem z gąbką, wystarczy go tylko podważyć spod rantu siedziska i naciskając krawędzie tegoż siedziska wysuwać z rowka) Oczom naszym ukaże się mniej więcej taki widok: http://www.marcinrutyna.com/male_fotele/06.jpg
    na zdjęciu tym widać 6 nakrętek, które to mocują szyny fotela razem z regulacją wysokości. Pozostaje nam to odkręcić i zamienić z drugim fotelem. W razie problemu z szynami foteli można je również rozmontować i przełożyć na inną stronę, przy czym należy tutaj uważać na śruty w nich osadzone (są odpowiedzialne za dobre i płynne przesuwanie się fotela a o ich zgubienie naprawdę nie jest trudno...). Dzięki temu zabiegowi zafundujemy regulację wysokości pasażerowi lub pasażerce ponieważ nasz mechanizm zaaplikujemy do siedzenia pasażera z GB i wtedy mamy całe siedzenie gotowe do użytku o ile nie dochodzi tutaj kwestia podłokietnika lub podparcia lędźwi.

    Podłokietnik to następny popis praktycznego myślenia włoskiej inżynierii i dzięki temu zamiana z naszego starego siedzenia do angielskiego nie przysporzy wielu kłopotów. Jest on mocowany do oparcia za pomocą adaptera (który niestety jest asymetryczny, więc będziecie zmuszeni użyć swojego ze starych siedzeń) http://www.marcinrutyna.com/male_fotele/03.jpg
    Wykręcamy go z ramy (dwie śruby) i przekładamy na nowy stelaż, w którym to dziury do montażu podłokietnika są z obu stron. W przypadku gdy macie siedzenia bez podłokietnika zachodzi prawdopodobieństwo, że nie macie w tej ramie dziur do jego montażu, ale to można również rozwiązać urządzeniem wiercącym, zwanym potocznie wiertarką... Podejrzewam, że ktoś może spytać o demontaż podłokietnika, więc wolę napisać od razu. Najpierw należy odblokować zawleczkę, która trzyma go na osi (jest to drut dookoła tulejki mocującej, widoczny po odgięciu materiału w okolicy mocowania podłokietnika) a potem zsunąć z niej i odkręcić ją przed ściągnięciem materiału. Adapter natomiast trzeba odkręcać od środka i przy odrobinie sprytu i samozaparcia (wkładanie rąk do uzbrojonego siedzenia spod spodu grozi licznymi ranami w boju z racji bogatego „odrutowania” wnętrza).

    Podparcie lędźwi jest niczym innym, jak linką naciągającą ramkę z drutów, znajdująca się w środkowej części oparcia. Jest ono zarówno proste, jak i uniwersalne. Można je zamontować w każdym fotelu, przy czym albo będzie miało pokrętło z lewej strony (przy wersjach z poduszką mało ładnie to wygląda i może zawadzać o jej obudowę), natomiast montaż z prawej strony (da się tak zrobić) uniemożliwi nam ewentualny podłokietnik...

    Wiele z tych przeróbek da się uniknąć, lub zrobić w trochę inny sposób. Należy jednak indywidualnie traktować każdą przeróbkę i wziąć pod uwagę, że ja robiłem to na fotelach z roku 2001/01 (czyli spód siedziska jest z blachy a nie magnezu oraz rama oparcia ma więcej otworów montażowych) oraz kolegi z roku 98’. Dotyczy to oczywiście foteli seryjnych, aczkolwiek te z wersji MOMO oglądałem i nie widać było na pierwszy rzut oka różnic w ich budowie.
    Jest jeszcze jedna sprawa frapująca wielu użytkowników 156-tki (niektóre 166 też mają tą przypadłość) Chodzi mianowicie o częste przekrzywienie fotela kierowcy. Zazwyczaj winne jest tutaj oparcie, które albo się łamie (taka uroda lekkiego magnezu) albo przeskakuje jednostronnie na regulacji oparcia lub też jest najzwyczajniej krzywe (przeważnie prawa strona jest bardziej z tyłu, ale to chyba z powodu mocnego i stanowczego wciskania gazu...).
    Sposób na to jest dość prosty. Nawet lekko krzywą ramę da się naprostować i cieszyć normalną pozycją za kierownicą. W tym celu odkręcamy stelaż oparcia od siedziska a następnie rozszerzamy obydwa uchwyty i wysuwamy z jednego z nich drut je łączący (najlepiej robić to w dwie osoby bo drut jest ciężko wyjąć) przekręcamy jeden z nich w tym kierunku, żeby po zamontowaniu oparcia mogło się ono wyprostować.

    Nie wiem ile kwestii pominąłem ale mam nadzieję, że komuś się ten skromny opis przyda.

    Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Niestety kilka błędów się tam wkradło w poprzedni tekst a teraz nie mogę go z jakiegoś powodu edytować, więc poprawki naniosę, jak tylko edycja zadziała.

Podobne wątki

  1. [33] Jak to jest z tymi olejami?
    Utworzone przez Browarek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 18:26
  2. [156 2001 JTD 2.4] Jak to jest z tymi wtryskiwaczami ....?
    Utworzone przez zwierzakus w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 20:46
  3. Jak to jest z tymi kątami?
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 22:51
  4. Jak to jest z tymi osiągami >???
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 10:39
  5. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory