Strona 12 z 63 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    brak
    Postów
    31

    Domyślnie

    ja dodam od siebie ze także dolewalem olej do dwutaktow. Ale widocznie moje wtryski już były za bardzo brudne bo spalanie było za wysokie i zima problemy z zodpalaniem również były. Kupilem "ladne" wtryski z allegro pochodzące z jednego silnika. Każdy z nich moczyłem w rozpuszczalniku przed instalacja. Rozpuszczalnik rozpuscil ta czarna maź wokół kancowek. Wymienialem sam po kolei każdy wtrysk z osobna metoda luzowania stopy wtrysku odpalania silnika i przegazowania. I każdy wtrysk wychodzil jak masełko Jest to sposób kogos z tu z forum ale może komus się przyda. Aha wracając do tematu po wymianie wtryskiwaczy nic już nie dolewam tylko rope
    autko ma duzo nowych czesci np polroczne bilstein b6 waczacze gorne org ASO spalanie obecnie 5l/100 po wymianie wtryskiwaczy sprzeglo dwumas ma 40000 tys silnik 120000tys ogolny przebieg 263000

  2. #112
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jestem po trasie z super-dolewką od Liqui Moly i trzeba przyznać, że "na ucho" robi wrażenie. Nadal da się poznać, że siedzę w dieslu, nie ma co się łudzić że dodatek zmieni JTD w V6. Ale jest miękko, klekot się "wygładził" nawet na zimnym (autko bardzo przyjemnie pracuje). Co więcej - plaga MCSFa związanego z paliwem (znikał po zdjęciu nogi z gazu więc raczej paliwo) się zmniejszyła. Nadal czasami MCSF wyskoczy jak za ostro depnę na wysokim biegu, ale coraz rzadziej. Więc pewnie coś było przybrudzone i dodatek LM oczyścił chociaż częściowo. Sprawdzenie układu, w tym wtryskiwaczy mnie nie ominie, ale taka poprawa pozwoli to ciut odwlec z czasie, co mi bardzo odpowiada finansowo.

    Wg LM mam toto lać co 3 tankowanie, pozostaje pytanie co pomiędzy. Smarowidło do ON od Liqui się nawet spisywało, więc to jest jakaś opcja, chociaż kosztowna (~20 PLN na tankowanie). Archoila będę miał w oleju więc trzeba dać innym zarobić. Może Millers Exo-Max albo Amsoil Cetane Booster? Pomyślimy

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Amsoil to raczej czysty 2-ehn czyli sam cetane booster i tym raczej więcej nie doczyścisz.
    Millers ma chyba dawkę d-limonenu, który trochę czyści jako organiczny rozpuszczalnik, odtłuszczacz, detergent.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #114
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bardziej chodzi mi o poprawienie smarowności bo leję do Paskudy ON Premium (od Lotosa, BP albo Shella). Generalnie poza środkami od LM i tym z Kleen-Flo (i powiedzmy AR, chociaż tekst na stronie Archoil.pl jak żywcem z Telezakupy Mango ) ciężko znaleźć środki do poprawy smarowności. Większość to antyżele albo boostery (no i czyścidła).

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ja tam mango lubię ;-))))
    P.s. Jest mega wyprz na AR6800 5L ;-) a to lux smaruje i podnosi liczbę cetanową.
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 12-09-2016 o 14:59
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #116
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To dopiero zawiało Mango

    Oblukam to 6800.

    A tak serio to z tym Mango pisałem całkiem serio. W sensie - opisy i bajery ok, ale porównaj opis tego Super Diesel Additiv od LM z opisem AR 6200 - LM daje konkretne info co produkt robi i jak go stosować. I szlus, a w AR 6900 wywód na stronę A4 co najmniej, jakieś "aktywny kompleksowy koncentrat silnego nano modyfikatora". WTF? Jeszcze Nagroda Nobla się przewija. Nie neguję, bo nie chce mi się sprawdzać, ale skojarzeń pozytywnych to we mnie nie obudziło. Może to ma marketingowy sens, ale brzmi dla mnie dziwnie.

    Tyle czepiania, idę szukać opinii o AR 6800

  7. #117
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie każdy ma się czym pochwalić ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #118
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ha ha

    Pytanie co lepsze - 6800 czy 6900-D? 5 litrów na 100% nie kupię, nie zużyłbym tego do sprzedaży Paskudy, a diesla już nie kupię więc by się marnowało.

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR6900-D Max jest lepszy ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #120
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar vps1
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Renault Trafic 2,5 dci z DPF
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cześć
    Nie mam alfy leczy sądzę, że pozwolicie abym napisał kilka słów.
    Mam busa 2007r z silnikiem 2.5 dci z DPF z przebiegiem 200kkm z lekką modernizacją mapy wtryskowej. Zmiana oleju 5W30 co 15kkm zawsze ten sam
    Posiadam go od 6 lat i zrobiłem od zakupu 100kkm i od początku lałem do baku olej 2T 1052 i od 1,5 roku revanol.
    Prowadzę również od początki dziennik każdego tankowania i przejechanych km. Będzie się porównywać.
    Nie mam żadnych problemów z mocą, falowaniem obrotów, dymieniem, zapalaniem.
    Ostatnia trasa 1600km jazda dość dynamiczna na i z wakacji troszkę sprzętu na pace średnie spalanie z całego odcinka 6,81 litra. Zmierzone od tankowania do tankowania.
    Zawsze zwykły ON z firmowych stacji przeważnie Orlen, BP przepraszam raz był shell power diesel.
    Kończy mię się olej 2T i zacząłem czytać co teraz zakupić.
    Czytając to forum postanowiłem zaryzykować i zakupić produkty firmy Archoil.
    Po wymianie korespondencji z kolegą wlyszkow postanowiłem zaryzykować i zaszalałem z zakupami.Zbliża się wymiana oleju za 2500 km.
    AR2300 - płukanka
    Olej silnikowy ten sam.
    AR9100 - modyfikator tarcia do oleju silnikowego
    AR6400-D - do czyszczenia układu paliwowego
    AR6500 - do czyszczenia DPF
    AR6900 - dodatek do ON
    AR6350 - depresator na zimę
    Czekam na zamówienie.
    Zastanawiam się jakie wykonać pomiary aby sprawdzić i dowiedzieć się czy było warto ?
    Czy pomiar korekcji wtrysków przed i po czyszczeniu coś powie ?

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory