Strona 47 z 63 PierwszyPierwszy ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #461
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Ok dzięki za podpowiedź.

  2. #462
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Wlyszkow a tak z ciekawości zapytam czy AR 6900 był testowany na paliwach wszystkich stacji czyli Orlen,BP,Shell?Jeśli tak to z którym paliwem najlepiej współpracował?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  3. #463
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Imho dobry dodatek powinien pasować do każdego paliwa, nie tylko zachodniego albo nie tylko z konkretnego koncernu. Z reszta jak powszechnie wiadomo mamy w Polsce dwie rafinerie. Płocką i Gdańską. Ani BP, ani Shell nie importują zwykłych paliw z zagranicy. Jedynie chyba Lukoil swego czasu importował paliwa od siebie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-08-2017 o 11:55

  4. #464
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Tu się mylisz bo dostawcy dodatków mają mapy nawet EU gdzie które składniki działają ok a gdzie źle lub w ogóle... Nawet w DE czy Skandynawii oferują inne składniki niż na PL i nie chodzi o ceny tylko o osiągi ;-)
    Po korekcie formuły 6900-D Max 2017 pasuje i działa jak należy na wszystkich głównych paliwach w PL w proporcji 1:1000 czyli 50ml na 50L. Przy paliwach NIE Premium także dawka 75ml na 50L daje jeszcze lepsze efekty.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #465
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Możliwe, ze się mylę ale jeśli nowy 6900 działa to czy ma ktoś jakieś testy? I co zmieniono? Bo wydać znów kasę w ciemno na podstawie tylko frazesów z opakowania na coś co albo nie działa albo wręcz pogarsza sprawę jak w przypadku ON premium to średni pomysł Używałem 2T, później przerobiłem jedną butelkę 6900, znów wróciłem do 2T, później zakupiłem dwa dodatki Kleen Flo i również wróciłem do 2T bo to jedyne co daje jakąkolwiek różnice widoczną dla laika.

  6. #466
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Zakres i zasada działania są te same. Zastąpiono składnik który zimą w niektórych autach powodował trochę gorszą pracę silnika.
    Trudno dedykowane dodatki porównywać z 2T bo ten jest innej lepkości niż cokolwiek dopuszczalne do ON. Żaden odpowiedzialny producent dodatku do ON nie wypuści na rynek produktu, który tak wysokiej lepkości w 40C... Profesjonalne dodatki smarne jak i detergenty są w innej technologii dzięki czemu ich dozowanie to np. kilka ml na bak a nie szklanka...
    W AR6900-D Max są wyłącznie skladniki dopuszczone do ON i bezpieczne dla diesela.
    Sprzedaż nowej wersji 2017 wzrosła wielokrotnie więc chyba się podoba ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #467
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, motodoktor do oleju "dla laika" też działa lepiej niż dodatki typu Mo2S. Efekt realny za to 100% odwrotny. Nie neguję 2T, sam lałem, potem lałem różne inne rzeczy.

    Testy to co najwyżej dupohamownią więc mało miarodajne. Wg mnie jest lepiej niż stary 6900, ale też szału nie robi. Do dodatków AR do paliwa! nie mam przekonania co już tutaj parę razy podkreślałem (inaczej niż z olejowymi które lubię i chętnie leję). Większość działa na ucho laika gorzej niż dodatki LM (mój pkt porównania podczas testów nowych dodatków, wlyszkow musiał się wkurwiać jak je czytał ), Stanadyne czy Opti-Lube. Czy nawet 2T. Co nie znaczy że realnie nie działają lepiej. Ale skoro nie widać poprawy to po co lać? Do 2T też mam średnie przekonanie, zwłaszcza jak go zalewać do paliwa z biododatkami (biopaliwo lepiej zwiększa smarność niż 2T). Chociaż na ucho działa lepiej niż AR.

    Profesjonalne dodatki smarne jak i detergenty są w innej technologii dzięki czemu ich dozowanie to np. kilka ml na bak a nie szklanka...
    Ja wiem, LM 5122 (smarowidło) to niepełna szklanka (150 ml) na bak Alfy 166. LM5176 (seria Pro Line) to szklanka (200 ml) na bak. Kwestia rozcieńczenia i dozownika. Akurat tutaj AR mogłoby się sporo nauczyć od Liqui Moly, bo dodatki AR są koszmarne w dozowaniu, nawet te w butelkach z dozownikiem - rurka lepi się, śmierdzi, weź to zatykaj - fuj. A LM - odkręcasz, chlup, wyrzucasz. Ew. ma malutką "szklaneczkę" w nakrętce z miarką. Może ciut mniej wygodne niż butelka, ale przynajmniej nie syfi.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 01-08-2017 o 12:57

  8. #468
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Pisałeś też że działa lepiej od Twojego najlepszego LM...

    Co do 2T to nie ma się co spodziewać wyników np. mycia w testach DW-10 skoro zawierają cynk, który jest traktowany jako zanieczyszczenie...
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 01-08-2017 o 12:58
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #469
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bo [bjest[/b] lepsze od 5176, potwierdzam. Ale najlepiej do tej pory mój silnik chodził na Stanadyne (Performance, Lubricity jest na poziomie LM). Więc lepiej niż LM nie oznacza najlepiej Sam od LM odchodzę, przepalam zebrane zapasy i nie kupuję nowych. Nie wiem jeszcze co będę lał jak skończę z 5176. Jak się uda z pewnego źródła w PL kupić Stanadyne to pewnie na tym. A jak nie to będę wtedy dumał

  10. #470
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wiesz, motodoktor do oleju "dla laika" też działa lepiej niż dodatki typu Mo2S. Efekt realny za to 100% odwrotny. Nie neguję 2T, sam lałem, potem lałem różne inne rzeczy.
    Sorry ale motodoktor i MOS2 mają dwa rożne zadania. Pierwszy ma doraźnie czasowo leczyć trupy, drugi ma zapobiegać potrzeby leczenia. Pomijając fakt, ze dodatek MOS2 modny był pół wieku temu bo na nim w latach 50/60 wypłyna Liqui Moly od tego tez mają nazwę

    Testy to co najwyżej dupohamownią więc mało miarodajne. Wg mnie jest lepiej niż stary 6900, ale też szału nie robi. Do dodatków AR do paliwa! nie mam przekonania co już tutaj parę razy podkreślałem (inaczej niż z olejowymi które lubię i chętnie leję). Większość działa na ucho laika gorzej niż dodatki LM (mój pkt porównania podczas testów nowych dodatków, wlyszkow musiał się wkurwiać jak je czytał ), Stanadyne czy Opti-Lube. Czy nawet 2T. Co nie znaczy że realnie nie działają lepiej. Ale skoro nie widać poprawy to po co lać? Do 2T też mam średnie przekonanie, zwłaszcza jak go zalewać do paliwa z biododatkami (biopaliwo lepiej zwiększa smarność niż 2T). Chociaż na ucho działa lepiej niż AR.
    Sprawdzam za każdym razem korekty wtrysków zanim coś zaleje i tak lejąc 2T oscylują miedzy 0,4-0,7. Odstawiając 2t i przechodząc na AR niby nie ma zmiany ale już po kilku przelanych bakach stopniowo rosną. Tak samo auto zachowywało się na Kleen Flo w obu przypadkach dłuższe stosowanie powoduje wzrost korekt do poziomu nawet ponad 1. Natomiast autem zrobiłem w ciągu roku ok 35K km i nie zauważyłem negatywnych skutków zabrudzania niepożądanymi składnikami 2T. Już po pierwszym przejechanym baku z 2T zamiast kleen Flo korekty spadły znów poniżej 0,7.

    To jedyny parametr, który mogę zmierzyć obiektywnie. Dźwięk i spalanie to raczej subiektywna ocena bo różnice sa ale niewielkie. Chociaż jak premium ON + AR6900 zaczął mi silnik 2.4 wciągać ponad pół litra więcej to dało się to zauważyć przy kilku tysiącach miesięcznie.

    Kleen Flo zostawiam na zimę bo w mocniejszym stężeniu działa "antyżelowo".
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-08-2017 o 14:09

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory