Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: [156] Kupno w Krakowie, może ktoś ze mną poeksperymentuje?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie [156] Kupno w Krakowie, może ktoś ze mną poeksperymentuje?

    Cześć!

    Jestem świeżakiem na forum, zawsze jak kupuje auto danej marki wybieram forum gdzie się udzielam i dziele opiniami, wiec jeszcze przed kupnem chciałem sie z wami przywitać: siema!

    Obecnie mam Almera N16, jako moje nowe auto upatrzyłem sobie 156, bo to dobre auto. No i śliczne Jako że nie mam ciśnienia na kupno, to mam specjalne "życzenia" co do wyposażenia samochodu, mianowicie chciałbym żeby była w miarę najzwyklejsza, nie czarna, ze skórą a jak wpadnie okazja, to w wersji TI No i jest, znalazłem coś takiego:

    (ok... nie mogę dodać linka z aukcji bo mam mniej niż 10 postów, więc mogę tylko powiedzieć że na oto moto można je wyszukać w małopolsce, jest to srebrna alfa, jedyna w wersji TI i jest to napisane w głownym tytule aukcji)

    Sprowadzana z Włoch Południowych. I szczerze powiem mam większe zaufanie co do samochodów z Włoch niż Niemiec. Tak wiem... Włosi zwłaszcza południowi nie dbają o samochody. Potwierdzam i podpisuje się pod tym dwoma rękami. Byłem na wakacjach na Sycylii... tam nie ma auta, które z wyglądu nie ma mega obtarć, przykręconych (tak!) zderzaków do karoserii, syfu w środku itp, dlatego rozumiem że takie auto było tanio sprowadzić do Polski i po prostu karoserię doprowadzic do stanu używalnosci. I teraz tak, wiem od sprzedającego, że ma wszystkie fotki jak auto wyglądało w trakcie kupowania, potwierdził że malował zderzak przód, tył, prawy błotnik i tylny lewy bok. Mi to nie przeszkadza kompletnie, jest historia, są foty i takiemu bardziej ufam niżeli igiełką z Niemiec, w koncu nie musiał mówić że kilka części było malowanych. Wiem też że na południu często powoduje wyblaknięcie deski rozdzielczej, przebarwienia na lakierze i inne go typu historie. Licze sie z tym, ważne żeby mechanicznie nie było żadnych wałków.

    Po drugie, jutro dostanę VIN i na autoDNA stronie sprawdze sobie (odpłatnie ) historie tego modelu. Po wstępnie zgromadzonych informacjachi chciałbym je zobaczyć w sobote (KRAKÓW) i przejachać sie na jakąś stacje diagnostyczną, sprawdzić jak wygląda auto i czy sie nadaje na dłuższą przygodę. Mimo że auto nie jest drogie mega, to chce sprawdzic w nim wszystko, ciśnienie na tłokach, zawieszenie, klime, no wszystko wszystko, bo alfe po prostu się potem kocha i dba jak o kobiete, więc trzeba kupić dobrze, żeby potem nie trzeba było się z nią rozstawać

    Więc moze ktoś z forumowiczów, ale takich, którzy znają alfy na wylot, odpłatnie, za flachę, za kilka flach byłby miły ze mną pojechać i ją sprawdzić? Może już ktoś z was po aukcji jest w stanie coś powiedzieć?

    Pozdrawiam! Nowy alfoholik

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tą:
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yBE7h.html
    to:

    Na 99% to nie jest kierownica z TI. Podobnie felgi.
    Ciśnienie na tłokach to musisz wykręcić albo świece żarowe albo wtryski. To nie jest robota na 15 minut.
    Na lewym błotniku pod kierunkiem jest logo - na prawym nie ma. Na klapie z tyłu nie ma JTD. Takie szczegóły ale świadczą, że się nie przykładali.
    Kierownica i gałka zmiany biegów gorsze niż u mnie po 300kkm, no ale to już indywidualna sprawa.
    Jeszcze wydaje mi się, że jak na TI to trochę za wysoko jest - TI było fabrycznie niższe o 2cm,

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Ahh no rzeczywiście

    Dziwne mi się własnie też wydawało że jej linia w ogóle schodzi w dół, jak by tył był podwyższany.

    Szukam 156 w kombi z silnikiem 140/150 koni, z czarną skórą i na rynku bieda straszna

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Moja rada taka - znajdź sobie jakieś 'oryginalne' zdjęcia TI i jak coś znajdziesz to porównaj.
    Części do AR 156 są tanie, stąd wiele 'przeszczepów'.
    IMO ta, co omawialiśmy, to miała dokupione elementy TI ale to chyba nie jest pełen pakiet TI.
    Wyższy tył w Sportwagonie może świadczyć o wymianie amortyzatorów typu Nivomat na zwykłe. Te pierwsze są stosunkowo drogie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja mam taka jak szukasz
    Tylko nie sprzedaję
    Z tym Nivo to nie przesadzajmy, koszta są podobne do dobrego zawiasu na B8- swoja drogą spojrzałem na InterCars i kurde amorki potaniały sporo przez dwa lata

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi! Dzięki kylo... duzo mi pomogłeś

    Szczerze teraz po wstępnych, bardzo wnikliwych rozmowach telefonicznych, sprawdzeniu aut na stronach (wiem... troche mało, ale to zawsze daje nam rzut na stan samochodu) mam kilka na oku w małopolskim. I szczerze... są to crosswagony. Wiem że się trochę różnią sprzętowo od SW: skrzynia niby ta sama, ale dostosowana do napędu na 4x4, z tyłu wahacze inne, amortyzatory i sprężyny przód też się różnią, blacha. Jednak nie zniechęca mnie to. I z mojego myślenia, samochody te są jeszcze śliczniejsze, jednak grupa odbiorców znacznie inna, i być może (tak sobie myśle) szybciej znajdę dobrze utrzymane tak auto.

    Linków dalej nie moge wklejać... no ale Są 2 dla mnie spoko opcje CW, za cene bazową 14tys. Ważne, że w 1 są nowe amory, opony zima lato na gwarancji, jedne roczne drugie pół. Za to w drugiej dostaje bagażnik na dach na narty (sam sporo jeżdżę, wiec 4x4 w opcji alfy myśle że będzie idealny )i kilka pierdółek. Ogólnie zauważyłem, że do CW ludzie mają w lepszej kondycji opony czy też bardziej o nie dbają, może to tylko generalizowanie A no i obydwie 2016 rok. Myślę że może do 13tys, może 12tys z groszem bym zszedł z ceną (albo tylko tak mi sie wydaje), a za taką cene, takie auto jest idealne. I z chęcią silnik bym zawirusował do 170, wtedy to i CW była genialnie zrywna.

    Mam też jedną w SW, od 2 właściciela, z tym że 1 była firma która użytkowała auto 14 lat. Po rozmowie też wszystko wygląda dobrze. Często staram się wypytać o duuużo rzeczy, i jak ktoś zaczyna kręcić... to nara. Tak było z drugą SW, w czasie rozmowy usłyszałem że "tak, auto stoi w garażu, umyta już jakiś spory czas temu i czeka na oglądających." Za to po kilku zdaniach usłyszałem że jeździ nią na zmianę z inny posiadanym samochodem żeby sie nie zastala (pewnie stwierdził w tym momencie że myślę o niej, że stoi bo jest coś z nią nie tak) więc odrazu odrzucam.

    W niedziele prawdopodobnie będę robił rejs po tych samochodach, jak coś mi wpadnie w oko dam znać! A... no ale przed tym musze gdzieś coś pospamować żeby było tych 10 postów, ten jest 3
    Ostatnio edytowane przez TSparrow ; 17-11-2016 o 23:00

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    (...)
    Z tym Nivo to nie przesadzajmy, koszta są podobne do dobrego zawiasu na B8- swoja drogą spojrzałem na InterCars i kurde amorki potaniały sporo przez dwa lata
    Zakładając, że standard to B4, to B8 jest 4x droższe.
    Do tego trzeba brać pod uwagę, że do auta za 12kPLN wkłada się amortyzatory za 25% wartości auta.
    Dla mnie taka konfiguracja to 'stosunkowo drogo'.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Bilstein Polska i sprawdź ceny
    B4- 1300
    B6- 2400
    B8- 2500
    Nie 4 razy drożej, tylko dwa razy, a dokładnie o 92% więcej trzeba wydać niż na standard, jak wspomniałem potaniało przez ostatnie dwa lata. I może niech temu forum przyświeca zasada sprawdzam, a nie pierdo.. co mi jakiś koleś naopowiadał

    I w moim mniemaniu nie jest to stosunkowo drogo, tylko stosunkowo trwale na lata, bo takie B6 i B8 wytrzyma dłużej niż B4.
    Wytłumaczę ci mój tok myślenia oparty na zasadzie że ja nie sprzedaję auta co dwa- trzy lata i następne, a mają u mnie dożywocie- sentymentalny jestem kuśwa

    Zawias na B6 wytrzyma ci 150 tysięcy+ przy normalnej jeździe, B4 powiedzmy 100, ale opierajmy się na tych moich wypocinach, na 150 tysiącach trzeba było by kupić 3 komplety kół za 4 klocki, dwa razy wymienić rozrząd za 1800, tarcze klocki za 2200 i jeszcze jakieś pierduły wychodzi 3/4 wartości auta. Z tym że to jest rozłożone na 5-6 lat w moim wypadku- czy to drogo, według mnie nie

    Do autora weź śrubokręt na oględziny, spytaj się czy można podziabać podłogę od spodu i dziab tam gdzie są nogi osób podróżujących i tunel środkowy- bo co z Alfy bez podłogi. A z oponami to ja zawsze zadaje pytanie jakiej marki te opony i cóż nowe tow przeważającej większości Ling Long i reszta firma których nazw nie kojarzę lub nie dam rady wymówić.
    A przypomniało mi się kiedyś gościa pytam o te ekstra nowe opony, a on stojąc w garażu przy aucie nie dał rady przeczytać nazwy
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 18-11-2016 o 23:24

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi

    W poniedziałek jadę pooglądać Alfę. Crosswagon z 2006roku, pierwsza rejestracja 07.2007, więc myślę że z rdza jest mniejsze prawdopodobieństwo że wystąpi, no ale... Jadę z mechanikiem i ojcem, mam miernik lakieru, czytnik OBD2 (jak się nauczę korzystać testując na mojej Almerce WIem ze z aplikacji na telefon nie da sie za wiele sprawdzić, ale, i tak to jakiś plus), no i jedziemy z nim do stacji kontroli, wiec myśle ze go oglądniemy od A do Z, nie chce nim jeździć 2 lata, a długo dłużej. Aktualną Almerkę mam 4 lata, do miasta super, jednak teraz będę dojeżdżał 400km do pracy co jakiś czas, plus wyjazdy na narty zagranice wiec auto jak ulał myślę, chce o nie dbrać, ale musi być w bardzo dobrym stanie.

    Co do opon macie racje. Wiem że letnie to jakieś 4 sezonówki na felgach takich szpanerskich... myśle że to sprzedam do ludzi, dołożę troche i kupie bardziej podemnie alusy z jakimiś normalnymi letnimi. Ale... co tu mówić przed zakupem... boli mnie że tam nie ma skóry tylko ta cała alkantara, no ale, zobaczy sie w poniedziałek! Może po zakupie będę mógł sie nią pochwalić, chyba ze znowu trzeba będzie napisać 30 postów żeby móc wrzucać zdjęcia

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    OK, nie sprawdziłem cen. Myślałem, że B4 jest tańsze.
    Jednak napisałem:
    "Do tego trzeba brać pod uwagę, że do auta za 12kPLN wkłada się amortyzatory za 25% wartości auta." - czyli założyłem 3kPLN a Ty ustaliłeś kwotę na 2.5kPLN. Czyli pomyliłem się, o 4% w stosunku do ceny auta.

    Pozwól, że wytłumaczę Ci mój tok myślenia.
    Nie interesuje mnie, czy ktoś auto kupuje co rok, czy trzyma go, aż koła odpadną. Czytam ze zrozumieniem kto co pisze. Nissan Almera N16 to auto z tego samego zakresu wiekowego co AR 156. Stąd zakładam, że sytuacja finansowa 'pytającego' jest stabilna i stać go na auto z takiego samego zakresu wiekowo-cenowego co auto, które już posiada. W tym przypadku AR 156.
    Dodatkowo, 'pytający' 'cieszy' się z kompletu opon wartego mniej niż rzeczone amortyzatory.
    Stąd wysuwam wniosek, może niesłuszny, że wywalenie na amory 2500 vs 1300 to jednak jest znaczna różnica dla 'pytającego', biorąc pod uwagę, że za różnicę może mieć 'chip', o którym wspomniał.

Podobne wątki

  1. KKL w Krakowie - Ktoś ma?
    Utworzone przez pkogut w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:18
  2. Znajdzie się ktoś kto skasuje mi błędy poduszek, w Krakowie?
    Utworzone przez pls w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 16:12
  3. kupno alfy na czesci z anglii a może DE ?
    Utworzone przez aristo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 21:36
  4. Kupno GT - czy ktoś wie coś o tym aucie??
    Utworzone przez jupass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 18:46
  5. Może jakiś spocik w krakowie ??
    Utworzone przez k0rz0n w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory