Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Opony

  1. #1
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie Opony

    już od jakiegoś czasu planuję kupić oponki do mojej 164 i nie mogę się zdecydować. Odradzono mi opony i mniej słyszalnej nazwie...


    jakiej marki (a może i konkretny model?) polecacie opony? robię spore roczne przebiegi, jeżdżę w miarę "normalnie", zależy mi na wygodzie i tym, żeby było cicho w środku.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    ja mam barumki bravuris zrobiłem na nich około 15 tysi i za bardzo się nie pościerały są dość twarde choć nie ślizgają się przy ostrym chamowaniu. mankamentem ich jest jak dla mnie to że są dość głośne. słyszę szum w środku auta.
    ale co chcieć cena za nie nie jest za wielka choć do najtańszych nie należą ok 200 zł szt.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    jak jezdzisz spokojnie chcesz miec fajna i niedroga a przy tym komfortowa trzymajaca opone polecam z czystym sumieniem uniroyal rally 550 rewelacja pod warunkiem ze nie do ostrej jazdy bo sa na to za miekkie no i .....za tanie pisze nie dla tego ze gdziesz slyszalem tylko dlatego ze mialem a jak chcesz sie nieco posilkowac informacjami to www.opony .pl sprawdzisz i ceny i rozmiary i opinie ...ale polecam...pozdrawiam...przepraszam www.o

    opony.pl
    lub ewentualnie na stronie oponeo.......zapomnialem dodac ze jakosc jak za ta cene mega i trwalosc jeszcze lepsza po 30 tys ostrej jazdy ....kurcze slepy nie jestem ale jak dla mnie wygladalu jak nowe....jak chcesz rewelacji to polecam pirelli p zero rosso no ale to do aut typu 156 gta i wyzej rewelacja no ale cena juz hmmmmm ...no wyzsza nieco -pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tacka ; 19-06-2009 o 19:39 Powód: błąd

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Polecam Barum, miałem w hondzie barum bravuris teraz mam w alfie barum brillantis-podobno nowy model, jako następca bravuris. Bardzo dobre oponki w przystepnej cenie.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Do spojonej jazdy mogę polecić Fulda Carat Progresso.

  6. #6
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam goodyear exelence i nie słyszę ich w środku. A po jakichś 20tysiącach wykazują w sumie niewielkie zużycie, chociaż zdarza się, że hamujemy ostro A poza tym nie piszczą tak łatwo.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    stare dobre michelin pilot hx - niepozorny wyglad a własciwosci jezdne całkiem niezle, byłem w szoku jak sie na tym przejechalem pomimo ze juz mają 9 lat

    ---------- Post dodany o godzinie 19:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:19 ----------

    mialem kilka razy bravurisy ale zawsze był problem z ich wywazeniem i trzęsącą sie kierownicą

  8. #8
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    a co sądzicie o firmie Bridgestone?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Też mam bravurisy i nie narzekam. Szczególnie cena dobra, ja za swoje 195/50/15 płaciłem ~110zł za sztukę. Oczywiście nowe, rocznik '08.

  10. #10
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    ja mam Bridgstone Turanza i są świetne, drogi się dobrze trzymają nawet w ostrych zakrętach i są ciche, używane od roku i póki co nie widać zużycia

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory