Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 18 z 54 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #171
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Lexus się może dlatego sprzedaje przeciętnie w EU, bo ma design jakiś taki bardziej pod oko azjatycko-amerykanskie niż europejskie

  2. #172
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Lexus się może dlatego sprzedaje przeciętnie w EU, bo ma design jakiś taki bardziej pod oko azjatycko-amerykanskie niż europejskie
    Fakt. Niestety mi się nie podoba ale wiem, że ma swoich zwolenników. To jak z multiplą albo się ją kocha albo nienawidzi
    Ogólnie to bardzo fajne samochody ale odchodząc od nie odwracałbym się jak w przypadku Alfy żeby jeszcze raz spojrzeć

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Właśnie chodzi o to w tym całym premium (co powtarzam, wcale nie musi być żadną wartością samą w sobie, może być wyrazem snobizmu, ale może też po prostu oszczędności swojego czasu - oszczędzając go na serwisach, użeraniu z konfiguratorami, zbieraniu wiedzy o aucie jakby to jakieś ściśle tajne i poufne sprawy były co najmniej , targowaniu cen itd.).
    Chodzi o to jak sądzę, że właśnie płacąc więcej (trudno, coś za coś) , nie trzeba niczego przecierpywać, wszystko jest jak należy po prostu, maxymalnie uproszczone, może i umilone jak kogoś ego tego potrzebuje.
    Tak powinno wyglądać premium. Nie targuję się. Płacę i wymagam. Wali wali mnie czy dywaniki będą za dopłatą czy łaskawie dodane. Wszystko ma być gotowe i na czas. Obsługa ma być miła i uśmiechnięta i ma mi życzyć miłego dnia bo za to dostaje moje pieniądze, łaski nie robi. Jak zostanie wykryta jakaś wada to powinna być natychmiast usunięta a klient przeproszony. Produkt ma być wykonany z największą starannością, przemyślany, ładny i niezawodny. Ma oferować więcej niż standard. Za to płacę to jest dla mnie prawdziwe premium.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #173
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do tego przecierpienia takich czy innych dziadostw, w imię jak na koniec piszesz ceny jednak (i równolegle - jeżdżenia fajnym wozem (są i inne fajne, naprawdę) , to znów wracamy do przykładowej Dacii - jest tania, to jeszcze bardziej można cośtam w niej przecierpieć i wskoczy do premium dzięki temu ?

    Właśnie chodzi o to w tym całym premium (co powtarzam, wcale nie musi być żadną wartością samą w sobie, może być wyrazem snobizmu, ale może też po prostu oszczędności swojego czasu - oszczędzając go na serwisach, użeraniu z konfiguratorami, zbieraniu wiedzy o aucie jakby to jakieś ściśle tajne i poufne sprawy były co najmniej , targowaniu cen itd.).
    Chodzi o to jak sądzę, że właśnie płacąc więcej (trudno, coś za coś) , nie trzeba niczego przecierpywać, wszystko jest jak należy po prostu, maxymalnie uproszczone, może i umilone jak kogoś ego tego potrzebuje.
    A już na pewno bez kłód pod nogami i bez polmozbytowskich zachowań z okazywaniem klientowi gdzie go tak naprawdę pan sprzedawca czy inny mistrz ma (przypomina się skecz z "wężykiem Jasiu, wężykiem" bo chyba tak wspominane szkolenia wyglądają).
    (co do tych lexusów to nie wiem jak te sprzedaże wyglądają, ale w moim otoczeniu zdecydowanie więcej ich niż Alf , nie wspominając o ulicach).
    1. Ale Alfa nie musi nigdzie wskakiwać. Nie chce mi się tego tłumaczyć kolejny raz. MiTo jest porównywane w testach do DS3 i MINI, Giulietta do Audi A3 i Volvo V40, Giulia do Mercedesa i BMW, 4C do Caymana. Żaden model Mazdy w takim zestawieniu nie występuje. I to są FAKTY. Oczywiście macie prawo być innego zdania i jest to Wasza sprawa.
    2. Non stop tłuczecie temat polskich serwisów i polskich salonów - z punktu widzenia Europy Polska to PERYFERIA i nawet jeśli w Polsce psy będą srały na środku salonu, to postrzegania marki w Europie nie zmieni to ani odrobinkę.
    3. Autentyczna historia z serwisu Audi - siedzi sobie niemiecki klient i czyta gazetę. Obok siada kumpel i czeka na odbiór swojego samochodu. Przychodzi pracownik salonu, wręcza Niemcowi kluczyki i idą po auto. Za chwilę wściekły Niemiec zaczyna z krzykiem okładać pracownika zwiniętą gazetą po głowie . Więc najwyraźniej to, co uważacie za super premium u nas, dla przeciętnego Niemca to nadal dziadostwo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak powinno wyglądać premium. Nie targuję się. Płacę i wymagam.
    Powiedz to w salonie Ferrari . Pan będzie bardzo miły i wskaże Ci drzwi .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #174
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Nie no ocenianie czy marka jest premium, czy nie na podstawie jakości obsługi w polskich salonach....
    Poczytajcie sobie fora Jaguara i Mercedesa-to co obniżamy prestiż tych marek
    Nie wspomnę o swoim znajomym, który Lexusa serwisuje prywatnie bo taki zadowolony z ASO.

  5. #175
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Nie zgodzę się, że Polska to peryferia. Rozejrzyj się wokół - generalnie Polacy stają się coraz zamozniejsi i, czy to się komuś podoba, czy nie, działy sprzedaży koncernów to wiedza coraz więcej osób decyduje się na zakup nowego auta, coraz więcej osób decyduje się spoglądać poza VAGA. Wchodzą nowe, korzystne oferty finansowania - także dla klienta indywidualnego.

    Jesteśmy 40 milionowym krajem w środku europy z wielkim potencjałem na bycie pośrednikiem dalszej odsprzedaży 2/3 latków i starszych na wschód. ( co już się dzieje).



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #176
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Nie no ocenianie czy marka jest premium, czy nie na podstawie jakości obsługi w polskich salonach....
    Poczytajcie sobie fora Jaguara i Mercedesa-to co obniżamy prestiż tych marek
    Nie wspomnę o swoim znajomym, który Lexusa serwisuje prywatnie bo taki zadowolony z ASO.
    A czy jakość obsługi nie jest częścią postrzegania marki?

    Z drugiej strony masz rację - range Rover jest niewątpliwie premium a w moim mieście jakość serwisu to nie dramat a jakaś farsa

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #177
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Marki
    Auto
    AR Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Zagłosowałem na nie. AR w Polsce nie jest marką premium. Między innymi dlatego, że jest przyklejona do fiata, ale nie tylko. Marki uznane za premium są w Polsce kupowane, nawet jak mają 20 lat. Z alfą niestety tak nie jest. 20 letnie alfy kosztują grosze. Jednakże wiele się zmienia. Zwracam tutaj uwagę na MiTo. Jako nowe w salonie kosztuje kupę pieniędzy, aby szybko tracić na wartości. Gdy zejdzie ceną do około 25 tysięcy jego wartość spada procentowo już coraz mniej. Stopniowo alfa odzyskuje renomę, po dziwnych modelach sprzed 30 lat, ale na to potrzeba czasu.
    Poza tym marka premium musi posiadać model legendarny. Audi zbudowało swoją renomę na modelu quatro. Przez pewien czas dzięki modelowi Delta Integrale, Lancia była uznawana za model premium. Czy Mito QV ma szansę na miano modelu legendarnego? Skoro Mini Cooper jest uznawany za premium to czemu MiTo miałoby nie być. Nie rozumiem dlaczego Fiesta mimo, że kilka lat temu kosztowała o 1/3 mniej niż Mito jest w tym momencie w tej samej cenie. Moi teściowie mają Fiestę z 2010, moja żona MiTo z 2009. Jakość materiałów jest kompletnie inna, osiągi również. Dla mojej żony MiTo jest samochodem marzeń (przynajmniej na ten moment) i czuje się w nim wyrózniona. Dla niej jest to samochód marki premium. Nawet teść powiedział: "alfa to takie tanie ferrari" . Coś w tym jest, jednakże na drodze tego nie widzę. Nikt w miarę nowemu Audi na zderzak nie podjeżdza. Brak przekonania w ludziach, że alfa to marka premium i widać to na drodze.
    Dużo można obiecać sobie po modelu Giulia w wersji 500km. Jest piękna i ma osiągi. Czy jednak nie jest to za późno? Inni robią już samochody, które mają ponad 600km.
    To tyle. Przy okazji: to mój pierwszy post, Dzień dobry

  8. #178
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    A czy jakość obsługi nie jest częścią postrzegania marki?

    Z drugiej strony masz rację - range Rover jest niewątpliwie premium a w moim mieście jakość serwisu to nie dramat a jakaś farsa

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    znam historię gdzie z pewnego RRovera ASO wycięlo dpf z którym nie mogło sobie poradzić, gdy auto miało kilka lat właściciel zechciał auto sprzedać, znalazł się kupujący który sprawdził ten egzemplarz
    w tym samym ASO w którym był serwisowany - jednym z zastrzeżeń ASO do stanu pojazdu był brak filtra dpf (który sami wcześniej usunęli z auta...)
    ...

  9. #179
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4ght Zobacz post
    Marki uznane za premium są w Polsce kupowane, nawet jak mają 20 lat. Z alfą niestety tak nie jest. 20 letnie alfy kosztują grosze.

    To porównaj sobie ceny 40-letnich Alf i Audi....
    Spider 1976 - 80 tys. zł https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#1dc9ee865d
    Audi 100 1978 - 12,5 tys. zł https://www.otomoto.pl/oferta/audi-1...tml#804dc10233


    Rozpatrujecie markę w konteście polskiego serwisu i 5 modeli na krzyż. To tak nie działa...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #180
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    I będziemy sobie tak wymieniać pojedyncze przypadki? A że w Lexusie czegoś nie potrafili. A w Land Roverze wycięli dpf. A w BMW źle spojrzeli na mojego znajomego. Audi oddali z brudnymi dywanikami. Każdy ma jakąś mrożącą krew w żyłach historię, która o niczym nie świadczy.

    Jest też druga strona medalu.
    Każdemu serwisowi trafi się taka pani jak ostatnio w Alfie gdzie weszła i bez dzień dobry czy pocałuj mnie w d .. jeb... kluczykami i zwyzywała pracowników serwisu i powiedziała że na to ma być teraz naprawione. Okazało się, że samochód po gwarancji i turbinę sama właścicielka zajechała. Ale na facebooku już smarowanie było jaka to alfa ch... i się psuje a serwis to jakieś debile.

    Można też zrobić drugą sondę czy właściciele Alf to klasa premium.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory