Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Błagam pomóżcie..

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie Błagam pomóżcie..

    Piszę do państwa gdyż nie mogę poradzić sobie z problemem wynikającym z kolizji w której byłem poszkodowany.

    Miało to miejsce 28.01, niestety drogę auto musiało opuścić na lawecie.
    Niestety zaufałem Panu od lawety który akurat pojawił się na miejscu zdarzenia i wywiózł moje auto 30km od miejsca mojego zamieszkania. Jako że to moja pierwsza taka sytuacja, mechanik przekonał mnie że wszystko załatwi w moim imieniu i to był początek kłopotów.

    Dzisiaj 8 lutego, ubezpieczyciel wystawił szkodę całkowitą.

    Auto mam na zasadzie umowy sprzedaży z zastrzeżeniem własności do czasu uregulowania płatności ratalnych, więc w dowodzie widnieje właściciel komisu, na mnie jest jedynie OC i AC
    Właściciel stwierdził że auto zastępcze nie jest mu potrzebne a jako że ja takiego potrzebuję to mam złożyć drugą szkodę do ubezpieczyciela.

    Warta stwierdziła że nie mogą wykonać czegoś takiego, chociaż z opinii dwóch mecenasów mam prawo zgłosić także szkodę w moim imieniu o przyznanie auta zastępczego

    Auto jest mi niezmiernie potrzebne do wykonywania mojej pracy. Ponadto wlaściel postanowił że naprawa auta odbędzie się w innym serwisie.
    Przez ten tydzień użytkowałem auto odpłatnie od mechanika a nie stać mnie na to.

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Od lat zajmuję się rekonstrukcją wypadków drogowych, wyceną szkód i dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych, ale jeszcze nie słyszałem o takiej formie własności
    Cytat Napisał LazYk12 Zobacz post
    zastrzeżeniem własności do czasu uregulowania płatności ratalnych, więc w dowodzie widnieje właściciel komisu,
    Nawet leasing ma lepsze rozwiązania, bo choć właścicielem pojazdu jest jakaś tam firma, to umowa leasingowa wskazuje użytkownika, któremu umożliwia, bądź nie, samodzielne podejmowanie decyzji w sprawie napraw. Powinieneś pojechać do właściciela tego komisu i wymusić na nim aneks do umowy kupna, w którym ceduje na użytkownika pojazdu prawo podejmowania decyzji o formie użytkowania, jak i naprawach. Nie rozumiem za co Ty płacisz? Przecież z tego co napisałeś wynika, że tylko wynajmujesz to auto, skoro nie możesz o nim decydować.
    Cytat Napisał LazYk12 Zobacz post
    ubezpieczyciel wystawił szkodę całkowitą.
    Orzeczenie szkody całkowitej oznacza, że właściciel może naprawić swoje auto, ale koszt naprawy nie może przekroczyć wartości auta przed szkodą. Jaką zatem masz gwarancję, że właściciel komisu po naprawieniu auta w serwisie nie obciąży Cię kosztem tej naprawy (tzn. różnicą pomiędzy rzeczywistym kosztem naprawy, a kwotą, którą wypłaci ubezpieczyciel)?
    Cytat Napisał LazYk12 Zobacz post
    Właściciel stwierdził że auto zastępcze nie jest mu potrzebne a jako że ja takiego potrzebuję to mam złożyć drugą szkodę do ubezpieczyciela.
    Nie można zgłosić drugiej szkody. Można domagać się pojazdu zastępczego (art 361 kc wskazuje, że ubezpieczyciel jest zobowiązany do naprawienia szkody, a szkodą nie jest samo uszkodzenie pojazdu, ale także brak możliwości korzystania z niego w okresie naprawy), ale... tu znowu sprawa rozbija się o kwestię własności. Skoro właściciel komisu jest nadal posiadaczem pojazdu, to on musiałby taki wniosek złożyć (lub użytkownik auta, o ile umowa mu na to zezwala).
    Cytat Napisał LazYk12 Zobacz post
    Ponadto wlaściel postanowił że naprawa auta odbędzie się w innym serwisie.
    Jak można było podpisać taką umowę kupna? Płacisz raty, a właścicielem jest nadal komis i ma w głębokim poważaniu Twoje prawo do decydowania gdzie, za ile i czy w ogóle zlecasz naprawę swojego auta? Przecież można było wziąć kredyt z banku i kupić to auto, miałbyś w dowodzie rej. co najwyżej klauzulę o zastawie bankowym, ale auto było by Twoje.
    Cytat Napisał LazYk12 Zobacz post
    z opinii dwóch mecenasów mam prawo zgłosić także szkodę w moim imieniu o przyznanie auta zastępczego
    Ty lepiej zapytaj tych mecenasów, czy umowa nie zawiera czasem zapisów abuzywnych (niedozwolonych), bo wtedy jest nieważna i możesz się z niej wycofać. Nie wiem ile wpakowałeś już w to auto, ile Ci zostało rat do spłaty i jaka to kwota, ale czasem lepiej się wycofać, niż pozwolić się okradać w nieskończoność.
    Pozdrawiam.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. pilna pomoc błagam
    Utworzone przez rashitmc w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 16:11
  2. Błagam pomóżcie :)
    Utworzone przez Blondyn w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 16:36
  3. ICS błagam o pomoc !!!
    Utworzone przez maciekm2000 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 22:14
  4. [156] Pomóżcie wybrać ! BŁAGAM !
    Utworzone przez cosby w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 21:39
  5. PILNE błagam pomóżcie
    Utworzone przez demon_predkosci w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2007, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory