Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Definicja auta nowego, jakie to jest nowe auto?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie Definicja auta nowego, jakie to jest nowe auto? Zakup

    Byłem ostatnio "kupić" nowy samochód, świeża sprawa. Zaliczka wpłacona, jadę odebrać. Samochód z 2022, zarejestrowany, wg zapewnień nowy, bez przebiegu, ogłoszenie wystawione przez były już, autoryzowany salon alfy.
    I teraz tak, uszkodzona plastikowa listwa przy nadkolu, wygladało na pęknięcie przy zjeździe z lawety albo coś takiego, drobiazg, chociaż miał być nowy, bez wad, tylne 3 szyby w drzwiach młodsze o dwa miesiące od daty produkcji samochodu (najwidoczniej wyjechał bez szyb ), różnica na szybach do innych ponad pół roku to i się dało zauważyć, uszczelki w drzwiach przednich krzywo spasowane, w sensie odstawały po obu stronach każda gdzie indziej, miernika nie miałem, blachy spasowane bdb, nie sądzę żeby coś tam się działo, ale kto wie. Trochę wygladało na auto, które służyło za magazyn części zapasowych, nie wiem jak to nazwać, rozbierane na pewno było, w jakim celu - niewiadoma. Samo podejście do sprzedaży standardowo, jak coś zauważę i powiem na głos to ok, no jest, a tak to tajemnica, dlatego zrezygnowałem. Pomijam kwestie szanowania czyjegoś czasu, a w sumie nie pomijam, bo o tym wspomniałem. Moja wycieczka też kosztowała odpowiednio dlatego gardzę takim zachowaniem. Co innego kupować w ciemno, a co innego kiedy auto ma jakieś wady i się o tym normalnie informuje.

    Czy to jest jeszcze nowy samochód waszym zdaniem, czy już tak nie do końca?
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 16-07-2023 o 21:03

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    nowy ale z wadami .
    jak takie auto brać, to tylko po upuście i wcześniejszej ocenie rzeczoznawcy (może spadło z lawety, albo po drodze jakieś gałęzie zawadziło). magazyn części? dla kogo? przecież Tonale na ulicach prawie nie ma.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    ... przecież Tonale na ulicach prawie nie ma.
    To Giulia akurat, w sumie nie napisałem.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Najwyraźniej nie bez powodu już nie ma autoryzacji ten salon. BTW praktyka podmianek części w ASO Alfa Romeo / polmozbycie (stamtąd ma swe korzenie ) wiecznie żywa ? (a może nie, może cofanie autoryzacji to po częsci choć takich praktyk wynik, oby... )

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    W sumie to nie wiem dlaczego uznałem, że piszesz o Tonale . Zaliczkę zwrócili?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Tak, zwrócili po kilku dniach, nikt nie robił pod górę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Najwyraźniej nie bez powodu już nie ma autoryzacji ten salon.
    To jest salon bmw i innych marek premium, nie sądzę żeby to był powód.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Trafiłeś akurat na człowieka tak głęboko skrzywdzonego przez Alfy, że celem jego życia zostało spamowanie każdego postu, na jaki trafi

    – Naprawdę? – wykrzyknął Andrzejsr z radością, jakby nie wierzył własnym uszom. – Nareszcie zaczynamy do czegoś dochodzić! Czy miewa pan jakieś ciekawe sny erotyczne o Alfach?

    – Mój sen o rybie jest snem erotycznym.

    – Mam na myśli prawdziwe sny erotyczne: takie, w których łapie pan jakąś nagą Alfę za kolektor, przydusza ją, wali pięścią w pompę, aż się zaleje benzyną, i wtedy rzuca się pan na nią, żeby ją zajechać, i wybucha pan płaczem, bo do tego stopnia kocha ją pan i nienawidzi, że już sam pan nie wie, co robić. O takich snach erotycznych chciałbym z panem porozmawiać. Czy nie miewa pan snów tego rodzaju?

    Yossarian zastanawiał się chwilę z mądrym wyrazem twarzy.

    – To jest mój sen z rybą – zdecydował.

    Andrzejsr cofnął się, jakby go ktoś uderzył w twarz.

    – Tak, oczywiście – przyznał chłodno, przyjmując ton podejrzliwej i czujnej wrogości. – Ale mimo to chciałbym, żeby miał pan taki sen, jak powiedziałem, aby się przekonać, jak pan zareaguje. To by było na dzisiaj wszystko. Chciałbym też, żeby tymczasem przyśniły się panu odpowiedzi na niektóre z pytań, jakie panu zadałem. Niech mi pan wierzy, że te rozmowy nie sprawiają mi większej przyjemności niż panu.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 15-07-2023 o 23:08

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ogólnie to mam jeszcze rozkminkę z tymi szybami. Jeżeli auto było z początku kwietnia, a szyba przód miała wybite 4 kropki tj kwiecień 2022 (ewentualnie 3, ale na 80% to byly 4) a tył marzec 2022 to też jakoś świeżo w stosunku do daty produkcji auta, poza tymi z czerwca 2022, reszta była 11.2021. Duża rozbieżność, ale mówię, to już moje przemyślenia.

    Mam nadzieję, że ktoś świadomy to kupi bo sprzedaż raczej jest nastawiona na nieświadomego kupującego. Wrzucę ogłoszenie screen tutaj.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Ogólnie to mam jeszcze rozkminkę z tymi szybami. Jeżeli auto było z początku kwietnia, a szyba przód miała wybite 4 kropki tj kwiecień 2022 (ewentualnie 3, ale na 80% to byly 4) a tył marzec 2022 to też jakoś świeżo w stosunku do daty produkcji auta, poza tymi z czerwca 2022, reszta była 11.2021. Duża rozbieżność, ale mówię, to już moje przemyślenia.

    Mam nadzieję, że ktoś świadomy to kupi bo sprzedaż raczej jest nastawiona na nieświadomego kupującego. Wrzucę ogłoszenie screen tutaj.
    4 kropki przed rokiem produkcji mogą oznaczać nie kwiecień, a luty 2022

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 16-07-2023 o 17:49

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    A widzisz, faktycznie różnie to oznaczają, czyli wychodzi na to, że wszystkie szyby mogły być ok, tzn przed datą produkcji auta, chociaż rozstrzał kilku miesiecy listopad 21 - marzec 22 (a może i kwiecień) i asymetrycznie i tak wzbudza u mnie podejrzenia.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 16-07-2023 o 20:50

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. [Giulietta] Grubość lakieru pastelowego / metalizowanego dla nowego auta
    Utworzone przez Gregi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-04-2019, 08:09
  3. [Giulietta] Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...
    Utworzone przez house4live w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 07-02-2019, 15:09
  4. kilka spraw dotyczących nowego auta
    Utworzone przez h4py w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 07:31
  5. Oto definicja STR w Alfie 166:
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory