Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Co zamiast Alfy Romeo?

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Poczekaj na zderzenie z serwisem.
    Ja ich oceniam na słabe 3/ w którym ja byłem/
    Wykładają się na prostych sprawach.
    Np. Nie wiedzieli jak się reguluje wysokość spryskiwaczy szyb.
    Przykłady można mnożyć.
    No nie wiem. Na razie styczność z serwisem miałem raz i nie mam zastrzeżeń. Zakładali mi rejestrator jazdy przód-tył, bo nie zdążyli przed odbiorem auta i zrobili to przy pierwszej wymianie oleju. Miałem parę uwag do auta, co okazało się wynikiem niedoczytania instrukcji obsługi - pokazali bez łaski co i jak (tak spryskiwacze też musieli podnieść bo psikały nisko - mogłem sam, ale nie miałem takiego małego imbusa). Idealni nie są, bo na grupie facebookowej co jakiś czas ktoś z jakimś fuckupem serwisowym się skarży (taki najgłośniejszy z ostatniego czasu to odrzucili kolesiowi reklamację na skrzynię DSG, bo coś tam, koleś wziął auto do jakiegoś warsztatu poza ASO i okazało się że jakaś wtyczka była niedociśnięta i wszystko działa...) albo bezsensowym odrzuceniem reklamacji (dyżurny kartofel zapalny to wadliwe klocki hamulcowe, jak ktoś ma opcjonalne hamulce Brembo za 10tysięcy, na które importer ma wywalone). Czy tego dużo nie wiem. Mam nadzieję, że nie. Przy następnej wizycie serwisowej mają mi wgrać duży update infotainmentu, który się międzyczasie pojawił. A od Pana Michała z działu sprzedaży (z nim zakup ogarniałem) miałem już 2 telefony i maila, czy z autem wszystko w porządku i czy jestem zadowolony.
    Nie wspomnę o odbiorze auta. W dziale Tonale jest zdjęcie z jakiegoś salonu, co kolega zielone Tonale odbiera. W takich warunkach to ja 25 lat temu Matiza odbierałem. W cupra osobna strefa, oświetlenie, wielka kokarda na masce, 2 reklamówki jakiś gadżetów extra... to tylko detale, ale to właśnie takie detale robią różnice.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 01-08-2023 o 10:01

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Oprawa jest ważna ale to jednorazowa frajda.
    W serwisie oczekuję profesjonalizmu a nie pierdziele nie głupot typu nie da się .
    Chcesz linka na 1940 ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Oprawa jest ważna ale to jednorazowa frajda.
    W serwisie oczekuję profesjonalizmu a nie pierdziele nie głupot typu nie da się .
    Chcesz linka na 1940 ?
    Mam pobranego, ale póki auto na gwarancji - niech się sami bawią. Teraz mam 1900 i poza wkurzającą wadą w audio (nie pamięta ustawień equalizera i za każdym razem startuje na domyślnych ustawieniach) wszystko działa ok. Temat na tyle mało ważny, że nie chce mi się z tym specjalnie jechać na serwis.

    kolega też Formentorem pomyka?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 01-08-2023 o 10:29

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Fuzja to trwa od ponad roku. Fajne to ASO sobie znalazłeś xD.
    Dzwoniłem do BB. Trafiłem najwidoczniej na rozsądną babeczkę. 15 lat w branży. Pokazała ścieżkę działania i mówi, żeby nie odpuszczać bo standardy obsługi się pogorszyły po pojawieniu się Stellantis i kiedyś nie miałby tych problemów, więc warto domagać się tzw normalności i szacunku marki- , którego w terenie przedstawicielem jest ASO - do fana Alfy Romeo.
    Jak sprawy nie ogarnę to jadę z nimi za tą klamkę i lampki.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No właśnie, wszystko da się załatwić . Też bym wolał, żeby było prościej, ale nie sądzę, żeby w innych markach było lepiej (vide słynna saga Mercedesa za milion).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie, wszystko da się załatwić . Też bym wolał, żeby było prościej, ale nie sądzę, żeby w innych markach było lepiej (vide słynna saga Mercedesa za milion).
    Wiesz, ta saga była trochę celowo kręcona. Koleś prawnik wyczuł, że serwis go olewa (co nie powinno mieć miejsca), to ich dojechał paragrafami, bo sadzę, że to co pojeździł tym Mercedesem, to było gratis - w sensie, że w sądzie wywalczy zwrot leasingu i jeszcze może jakieś zadośćuczynienie. Bo nie wyobrażam sobie, żeby przy tak udokumentowanej sprawie wyrok był inny.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Podałem najbardziej znany przykład - mnie rozreklamowanych historii z ciut tańszymi samochodami jest w Polsce mnóstwo, tylko nikt o nich nie wie, a jak się wejdzie na forum Alfy, to człowiek ma wrażenie, że to najgorsza marka na świecie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    kolega też Formentorem pomyka?
    Nie, to auto mojej ślubnej.
    Mi 1940 wgrało praktycznie na drugi dzień.
    Auto fajne ,dobrze się prowadzi tylko ten telewizorek wymaga nauki.
    Nagłośnienie jest lepiej niż dobre.
    Hałas słychać tylko z tych opon tzw premium a widząc oferty sprzedaży ,,prawie nowych,, nie jestem jedyny ,który tak to odbiera.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 01-08-2023 o 11:04
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Nie, to auto mojej ślubnej.
    Mi 1940 wgrało praktycznie na drugi dzień.
    Auto fajne ,dobrze się prowadzi tylko ten telewizorek wymaga nauki.
    Nagłośnienie jest lepiej niż dobre.
    Hałas słychać tylko z tych opon tzw premium a widząc oferty sprzedaży ,,prawie nowych,, nie jestem jedyny ,który tak to odbiera.
    Jak masz jakiś problem z infotainmentem - to info od kierownika serwisu z którym rozmawiałem - pierwsze co - naładować do pełna akumulator i starać się trzymać kluczyk w okolicach tego miejsca przy selektorze zmiany biegów co jest dedykowane kluczykowi. Żeby np. klucz nie wylądował w damskiej torebce na tylnym siedzeniu. podobno z ich spostrzeżeń wtedy auto normalnie odpali, jedzie itd, ale tablet potrafi psikusy robić. Oni - jak mi mówił - każde nowe auto dają na ładowarkę przed wydaniem, bo od wyjazdu z fabryki transport do dealera trwa tyle, że aku potrafi był w naładowany nawet poniżej 50% i elektronika potrafi głupieć.
    Nagłośnienie jest ok (mam beatsy), ale nie dorasta do pięt bose ze 159-ki (zwłaszcza jeśli chodzi o głośność). Natomiast głośność w kabinie - po przesiadce z 159-ki diesel - dla mnie jest ciszej niż było więc jestem zadowolony (jest też ciszej niż w DS4). Opony mam bridgestone.
    Tak "telewizorek' wymaga przyzwyczajenia, ale już go w miarę ogarniam. ważne, że to co potrzeba w czasie jazdy idzie w 90% ogarnąć z kierownicy.
    Nie wiem, czy ty też to zauważyłeś, czy to moje złudzenie, ale jak jedziesz i grzebiesz w tablecie, to front asist robi się dużo bardziej czuły i czasami bez sensu piszczy alarmem kolizyjnym.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 01-08-2023 o 11:19

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    to front asist robi się dużo bardziej czuły i czasami bez sensu piszczy alarmem kolizyjnym.
    Nie zdarzyło mi się aby piszczałale miałem dwa gwałtowne zatrzymania -wjazd go garażu / chyba kota zobaczył radar/ i na parking system krawężnik potraktował jak przeszkodę.
    Bardziej mnie martwi ACC bo potrafi czytać znak ze zjazdówki na S i wali mi po hamulcach ze 120 do 80 .
    Zgłaszałem to ale zbyli to info ,ze pewnie czytał znak z GPS.
    Nie do końca wierzę w to info.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 2.0 zamiast Golfa 4
    Utworzone przez mamedmk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 07:08
  2. Alfy Romeo
    Utworzone przez KaKa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22
  3. [156] jaki samochód zamiast Alfy?
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory