Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Co zamiast Alfy Romeo?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Bardziej mnie martwi ACC bo potrafi czytać znak ze zjazdówki na S i wali mi po hamulcach ze 120 do 80 .
    Zgłaszałem to ale zbyli to info ,ze pewnie czytał znak z GPS.
    Nie do końca wierzę w to info.
    Po hamulcach jeszcze ani razu mi nie dał. Tylko czasem piszczy, że ryzyko kolizji. Nie korzystam z ACC w trybie ograniczania prędkości ze znaków. A jak obserwuje jakie ograniczenia pokazuje komputer przy prędkościomierzu względem rzeczywistości - to ma skuteczność ~90-95%. Np. notorycznie nie zauważa strefy zamieszkania =20km/h, tylko cały czas widzi 50km/h. Kiedy organicznie jest kasowane przez skrzyżowanie, a nie przez znak też różnie to działa. Błąd algorytmu? W każdym razie i tak jest dużo bardziej poprawny niż w DS4 z 2017roku.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Citroen C6. Nie ma nowych, prawie nikt nie chce tego robić i nie ma części, ale za to jest przepiękny. .

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Porsche Macan albo Boxster, Tesla, Audi Q5, Stinger, Mustang V8. Do tej pory gardziłem elektrykami, ale coraz bardziej mi tesla 3 chodzi po głowie.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 02-08-2023 o 08:19

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jaguar XE, Volvo S60, Mazda CX-30 (skoro dopuszczasz Tonale) - chyba jedyne ładne samochody poza Giulią.
    Jeszcze I-Pace i F-Tyoe, ale to już ciut droższe zabawki.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 01-08-2023 o 22:05
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    W ASO Alfy w Wawie (jednym z kilku) nie potrafili podkleić gumy od pedału prześpieszenia. Także sklaniam sie ku CUPRA-tam jak nie daja rady to przynajmniej w poważniejszych tematach niz klejenie gumy .

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    I co , z lepszego samochodu klasy średniej przesiądziesz się na klasę niżej ? Totalnie bezsensu, Fermentor to klasa kompaktowa z preferencją przedniego napędu. Jak nie chcesz sobie pogorszyć to faktycznie tylko Macan.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Jestem na etapie zmiany auta i powiem Wam tak - Giulie w cesji niezwykle ciężko sprzedać, mega ciężko. A finansowanie na Stelvio jest słabe.

    Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I co , z lepszego samochodu klasy średniej przesiądziesz się na klasę niżej ? Totalnie bezsensu, Fermentor to klasa kompaktowa z preferencją przedniego napędu. Jak nie chcesz sobie pogorszyć to faktycznie tylko Macan.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Żuczku, weź 310Km Formentora na jazdę testową. opinie youtubowe nie oddają wrażeń z jazdy. Wstyd (albo i nie wstyd) przyznać, ale po 2500km uważam, że to auto jest dla mnie za szybkie. Na szczęście żadnego przypału nie zaliczyłem. Ale nie mam jeszcze odwagi pojechać na tyle szybko, żeby zrobić zakręt na uślizgu opon. pomimo tego , że to crossover a nie obniżone 159ti, gdzie latałem zakręty na granicy przyczepności, to jeden testowy zakręt przy wjeździe na S8 już +15km/h względem 159-ki i dalej jest duży zapas przyczepności. wyprzedzania? dochodzi dodatkowy element kontrola prędkości. wyprzedzanie 2 tirów od 70km/h ostatnio skończyłem z prędkością..... 160km/h, a nie było deptane do podłogi. tak to nie było rozsądne. po prostu do teraz nie musiałem kontrolować prędkości, bo taki manewr kończył się przy prędkościach 110-120km/h. a tu niespodzianka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Jestem na etapie zmiany auta i powiem Wam tak - Giulie w cesji niezwykle ciężko sprzedać, mega ciężko. A finansowanie na Stelvio jest słabe.
    wydaje mi się że to kwestia wakacji. we wrześniu-październiku ludzie zainteresują się kosztami do firm na koniec roku. tez się bujam z DS4, chociaż auto-igła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak nie chcesz sobie pogorszyć to faktycznie tylko Macan.
    Zainteresuj się ile kosztuje roboczogodzina w porsche. Jak kupowałem Forka, to w jego cenie mogłem wziąć testówkę Macana. Po szybkim sprawdzeniu kosztów utrzymania - przeszło mi.

  9. #29
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Formentor zdecydowanie nie jest compaktem .
    Rozstaw osi prawie 2700/ tyle co delta/
    Miejsca dla pasażerów jest naprawdę dużo.Bagaznik jest dużo pojemniejszy niż w giulietcie czy delcie.Plus płaska podłoga po złożeniu tyłu.
    Za to wyposażenie co mam to za Tonale cena była by ok 200 tyś .No i brak hybrydy[emoji106]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Żuczku, weź 310Km Formentora na jazdę testową. opinie youtubowe nie oddają wrażeń z jazdy. Wstyd (albo i nie wstyd) przyznać, ale po 2500km uważam, że to auto jest dla mnie za szybkie. .
    Samochody z koncernu VW zawsze były wydajne i jestem pewien, że Formentor jest szybki. Tylko co z tego, skoro też jestem pewien że brakuje w nim emocji adekwatnych do mocy a i prowadzenie nie będzie tak przyjemne jak Stelvio czy nawet Tonale. Dodatkowo 300KM w takim samochodzie uważam za zbędne. W Tonale PHEV nie płaci się od tej mocy "podatku w litrach paliwa" przy każdym wyjeździe na miasto, tylko wtedy kiedy z tej mocy faktycznie korzystamy a to duży plus z mojego punktu widzenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Formentor zdecydowanie nie jest compaktem .
    Rozstaw osi prawie 2700/ tyle co delta/
    Miejsca dla pasażerów jest naprawdę dużo.Bagaznik jest dużo pojemniejszy niż w giulietcie czy delcie.Plus płaska podłoga po złożeniu tyłu.
    Za to wyposażenie co mam to za Tonale cena była by ok 200 tyś .No i brak hybrydy[emoji106]
    Zdecydowanie jest w klasie kompaktowej, tyle że jest crossoverem. Zresztą Delta też jest kompaktem.
    Tonale oczywiście będzie droższe bo jest lepiej wykończony i bardziej zaawansowany technicznie. Jeśli nie masz własnej stacji paliw to hybryda też jest plusem, jeśli osiągi są na zbliżonym poziomie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 2.0 zamiast Golfa 4
    Utworzone przez mamedmk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 07:08
  2. Alfy Romeo
    Utworzone przez KaKa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22
  3. [156] jaki samochód zamiast Alfy?
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory