Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: A wy jak wspominacie waszą pierwszą jazdę Alfą??

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Ja to na 156 chorowałem od 2000 roku kiedy pierwszy raz miałem okazję oglądnąć to z bliska i dotknąć. ta którą oglądałem to srebrna v6 z wielkim parapetem na tylnej klapie i głośnym wydechem. Od tamtej pory zawsze mnie te auta intrygowały, oglądałem czytałem i podziwiałem. Kiedyś wyczytałem że prawdziwa Alfa ma być głośna szybka i dużo palić i tego się trzymam. Jak znalazłem na allegro moją to się z niej śmiałem bo opis mnie trochę rozbawił (niby tuning i te sprawy, potężna moc) śmiech na sali ale jak ochłonąłem to zadzwoniłem i na drugi dzień nią już jeździłem. jazda testowa była dla mnie czymś niesamowitym, to jak się czułem w tym aucie sprawiły że za dwa dni go odebrałem mimo wielu mankamentów jakie posiadał. Wychodziłem z założenia że to już ja go dopieszczę, i tak wymieniłem już chyba wszystko co się dało. Dodam że przesiadłem się z nieśmiertelnego daewoo nexia o powalającej mocy 80 Km i miękkim zawiasie która bujała sie jak polonez. Alfa to jest to co właśnie tygryski lubą, uwielbiam spoglądać na kierowców których wyprzedzam hehehe i ludzi którzy mówią że Alfy to "włoskie badziewie" a na widok włoskich supersamochodów sikają z radości. NO ALFA - NO FUN
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    z drzwiami to ja do dzisiaj mam bekęmax jak ktoś 1szy raz wsiada z tyłu hahahahahahahahahahahahahaha ,-

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebott Zobacz post
    Naughty Naughty!
    Eeeeee tam ; D

  4. #64
    rYKU
    Gość

    Domyślnie

    u mnie też mama "...a to w końcu trzydrzwiowe kupiles"?? hehe
    no i pare osób już chciało wsiadac przednimi drzwiami

    generalnie uwielbiam ją za wielowahaczowe zawieszenie i to jak sie prowadi w zakretach.
    próbowalem golfa i audi, ale to nie bylo to. poza tym golf to takie hmm proste auto ciosane siekierą - tak na zewnątrz jak i w środu, w audi troche lepiej ale bez rewelacji i bardzo ciezko znaleźć dobrze wysposażony egzemplarz

    ogólnie jezdzilem tez większym sedanem, ale zawsze jak gdzies dalej wybierałem się z ekipą to nawalili mi do bagażnika tyle gratów ze az sie uginalo i trzeszczało. teraz jest spokój!
    jak bagażnik juz pełny a oni dalej przynoszą walizki to z uśmiechem mowie "nie ma już miejsca" i wywalają, segregują... i naprawdę da sie nie brac całej szafy na tydzień haha

    moze jakkiedys bede mial rodzine to znowu pomysle o wiekszym, ale do jazdy głownie po miescie i kilkadziesiat km w trasie od czasu do czasu ten jest absolutnie super super!
    Ostatnio edytowane przez rYKU ; 03-10-2011 o 08:58

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar erni
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    147 GTA
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dawnooo dawnoo temuu... hmm dobra nie bo jakos bajkami to podchodzi, wiec pierwszy raz alfa jechalem na pewno dawno jakies 15 lat temu jako 4-5latek była to biała 33 z czarna maska i czerwonym zderzakiem która tata zakupił w holandii, przyjechal po mnie nia do przedszkola : ) wtedy mało alf było na naszych drogach wiec tatko zaczoł sie zajmowac właśnie ta marka z czasem jezdził do holandii po 2 razy w tygodniu wracajac nowa alfa wiec dokładnie nie pamietam ile ich było ( zmieniał je jak rekawiczki ) ale nie zapomne jak przyjechał 75 3.0 i powiedział ze mnie przewiezie nia jak mu ja wypucuje. Jako małolacik (dorosły ze mnie taki moze jeszcze nie jest ale co tam pełnoletni jestem ) latek bardzo lubiłem jak tata dawał 'buta' wiec nie musiał mnie 2 razy prosic, zabrałem sie za sprzatanie razem z kolezka. Po godzince, moze dwóch czarna americana wygladała ładnie wiec czas na nagrode. Nigdy nie zapomne tej przejazdzki, obok nas jest taki duzy parking gdzie mozna fajnie latac bokiem wiec tam sie wybralismy. Potem na Obwodnice Radomia = E7 wtedy jeszcze nie była to dwu pasmówka ale i tak dało sie pocisnac pamietam ze wtedy na zegarze było 160km/h dla mnie masakkkraa. Z czasem polubiłem Alfy i tak sie zaczeła moja przygoda z tymi autkami. Zaczynałem od 145 1.6TS 120KM, a teraz smigam 3.0 GTv ale moim marzeniem jest cały czas 75 ; D Mam tez Suda który dostałem na 18 który czeka na second life ale nie mam kasy : S Okey, a teraz do łózek; )

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    erni - w wieku 13 lat brat przewiózł mnie czerwoną 75 i wiem o czym mówisz sentyment do 75 pozostanie, tak samo jak marzenie o tym samochodzie. To absolutne must have.

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    147... Najpierw spojrzenie w zegary... A potem dźwięk Twin Sparka przy 5.500 obrotów... Miłość od pierwszego razu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    147... Najpierw spojrzenie w zegary... A potem dźwięk Twin Sparka przy 5.500 obrotów... Miłość od pierwszego razu.
    Cieszy człowieka fakt, że mówi takie coś osoba jeżdząca alfą z salonu młodszą o dekade.

Podobne wątki

  1. Witam z moją pierwszą Alfą ;)
    Utworzone przez Seraf w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 20:11
  2. 156 Sportwagon TI - proszę o Waszą ocenę
    Utworzone przez dzym w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 16:46
  3. [156] Selespeed prosze o Waszą pomoc
    Utworzone przez Jacek1515 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 21:07
  4. Oglądaliście Jazdę próbną na TVN Turbo (GT vs TT)?
    Utworzone przez grzelutek w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-07-2007, 02:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory