Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 156 2.5 kreci i nie pali problem inny niz wszystkie...PILNE

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie 156 2.5 kreci i nie pali problem inny niz wszystkie...PILNE

    witam wszystkich,
    mam problem z Alfa 156 2.5 98r. Mianowicie pewnego dnia jak co dzien zaparkowalem pojazd obok domu...na drugi dzien chcialem zapalic pojazd i uslysalem tylko jednolity dzwiek rozrusznika. Pomyslalem, ze pompa paliwa siadla. Podlaczylem dwie inne pompy i nic, pozniej podlaczylem na krotko, zeby podpompowac troche paliwa i tez nic. Przekrecam zaplon i nie swieci sie: akum, wtryski, code. Kreci tylko rozruch, pompa nie podaje paliwa. Na komputerze wyskakuje blad:
    --P0230 pompa paliwa, obwod pierwotny/zawor elab
    --P1531 obwod przekaznika sprezarki AC
    --P0480 i P0480 obwod kontrolki wentylatora chlodzacego 1 i 2. Mysle, ze jeden jakis problem powoduje te wszystkie bledy-przez przekazniki prad nie przechodzi. Byc moze, ze AC daltego swieci, ze przewody do chlodnicy klimy nie sa podlaczone?!
    a co najlepsze to w ogole komputer nie chcial polaczyc sie ze sterownikiem ! Dopiero wtedy sie podlaczyl, gdy wyjalem przekaznik od zaplonu[ten siwy] i podlaczylem na krotko- wowczas zapalil sie wtrysk i swiecil caly czas- pozwolilo to jedynie podlaczyc sie pod sterownik, ale mimo wszystko auto nie zostalo uruchomione. Pompa paliwa w zadnym wypadku samoczynnie nie pompuje paliwa. Sprawdzilem i wymienilem wszystkie cewki i swiece oraz wszystkie przekazniki i bezpieczniki.
    Przypomnialo mi sie, ze moglby to byc problem wlacznika bezwladnosciowego- ktory wydawalo mi sie, ze jest troche wycisniety, wiec go wlaczylem co nic nie pomoglo, ani nie zmienilo. Chyba, ze ten wlacznik wymienic- moze cos z nim sie stalo?
    Pojazd posiada alarm- moze to cos z nim jest niehalo?
    Probowalem nawet podlaczac inne o tym samym numerze sterowniki co nic nie pomoglo[wiem, ze tak nie odpale auta, ale powinien sie pokazac blad immo, czyli palace sie code- ale nawet tego nie bylo].

    Nie mam juz koncpecji co to moze byc- jakas magia??!! Moze ktos z Was mial taki problem albo ktos wie co to moze byc? Mam sporo czesci do 156 wiec moge cos jeszcze pozamieniac. bardzo prosze kogos o dokladne przeanalizowanie tego co napisalem i jakies porady.

    Tak na marginesie jakby ktos potrzebowal jakies czesci do 156/147 to zapraszam- duzy wybor i najnizsze ceny

    Pozdrawiam i z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz !

  2. #2
    MastreDziku
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny prblem z moją 156 tyle że 2002 rok. Otóż pęknął mi kolektor dolotowy, więc wymieniłem i od tej pory problem. Kręci a nie pali, pompa nie podaje paliwa. Sprawdziłem wszystko 15 razy, każdy kabelek, każdą rurkę, obejmę. Wszystko jest dokładnie tak podłączone jak przed wymianą i nie da się auta odpalić. Zaznaczam że przed wymianą z pękniętym kolektorem paliła, tylko że dusiła się a po wymianie umarła. Pokazuje mi błąd ABS i VDC. Jeżeli ktoś wie coś o co w tym chodzi i jaka może być przyczyna, bardzo proszę o pomoc i poradę. Pozdrawiam wszystkich Alfoholików

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Spirito – koncept inny niż wszystkie
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 20:39
  2. [33] Nie pali na wszystkie gary
    Utworzone przez Browarek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 10:26
  3. Nie pali na wszystkie świece
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 23:32
  4. nie pali na wszystkie cylindry.trzesie silnikiem
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 19:34
  5. [164] Nie pali na wszystkie gary
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory