Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 230

Temat: Nagar w silnikach JTS i trwałośc łańcucha...

  1. #21
    Hoyby
    Gość

    Domyślnie

    JTS'y faktycznie mogą mieć podatność na wytwarzanie nagaru. Zaobserwowałem to po oleju, po przejechanych 15 tysiącach jest dość ciemny, ale z drugiej strony praktycznie w ogóle nie ma apetytu na niego. Przy zakupie zastanawiałem się nad tym zużyciem paliwa, jeździłem i miałem chęć na zakup passata B6 2.0 TFSI, a ten samochód miał smaki na olej, pan który go sprzedawał sam tego faktu nie ukrywał, a posiadał go od nowości. Obydwie fury były praktycznie nowe z niewielkimi przebiegami.

    spalanie TFSI - mocna łapa w mieście i podjazdy wskaźnik spada w oczach, super przyśpieszenie, bez znaczącej turbo dziury(elastyczny). Jednak ta moc nie jest tak uwalniana jak w JTS'ie (inna bajka,inny styl jazdy)

    JTS-mocna łapa w mieście i podjazdy wskaźnik spada w oczach, niesamowita elastyczność, piękny dźwięk, pięknie się wkręca idealnie wykorzystuje cały wachlarz obrotomierza"urzeka mnie to"(i tu bez znaczenia jak jest zapakowany) jak również gładziutko jeździ na małych obrotach.

    Reasumując charakterystyka jazdy tymi samochodami jest całkiem inna, ale bardzo podobnie szamają ~9 trasa , ~11 tryb mieszany, ~13,5 miasto

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Szukając informacji o olejach natknąłem się na taki artykuył:
    http://dray.pl/bmw/oleje.pdf
    i tam na str 10 jest krótko o silnikach typu JTS - generalnie potwierdzenie tego co już tu padło. Wszelkie nagary na zaworach pochodzą tylko i wyłącznie z oleju, a różne oleje dają w wyniku spalania różne ilości popiołów więc trzeba szukać takiego, który pozostawia ich najmniej. Ale i tak z czasem czyszczenia uniknąć się raczej nie da i to nie przez żadne dodatki czyszczące tylko demontaż głowicy.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    Liqui Moly i ich kombajn Jet-Clean Tronic może pomóc czyszcząc układ paliwowy i nagary na zworach w silnikach JTS...więcej na forum ogólnym...
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    Nie pozsostje nic innego jak zalewać motor np: 1,9JTS--> olejem Valvoline SynPower 5W/40 bo jest w miarę dostepny na Polskim rynku. Olej ten jakość ma bardzo dobrą, tankować dobre paliwo i czasem do baku dolewać profilaktycznie STP do benzyny...
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Koledzy z tego co poczytałem to kupując 2.2 JTS zwracać uwage na rocznik. Czyli kupować po 2006-stym. Do tego zaleać odpowiednim olejem i po 200tyś sprawdzić łańcuch. Czy coś jeszcze doradzacie?
    Ostatnio edytowane przez Andreus1979 ; 17-08-2012 o 07:50

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    te same problemu co u "niezawodnych" silników VW TFSI/FSI podwójny obieg spalin , jeden znajomy robi głowice które przyjeżdżają z serwisów po 60tyś km

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    A są jakieś objawy rozciągniętego łańcucha rozrządu zanim włączy się kontrolka silnika i trzeba będzie wołać lawetę? Kupiłem w tym tygodniu Bellę z silnikiem 2.2 JTS i zaobserwowałem jakieś dziwne dźwięki z komory silnika na biegu jałowym, takie terkotanie - przypomina trochę ropniaka. Przy dodawaniu gazu ustaje (albo nie jest słyszalny), a przy odjęciu wraca. Tak się obawiam czy aby to nie jest łańcuch... Głupio by było wymieniać łańcuch tuż po kupnie :/

    Auto ma 75k km przebiegu (podobno oryginalny).

    Zdrowia!
    Czarek

    Będę

  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 159 SW 2,2 JTS Distinctive 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ten dźwięk z komory to prawdopodobnie normalna praca wtryskiwaczy. Mam taki sam silnik i również przy zakupie zastanawiałem się co tak "klepie". Sprzedawca miał jeszcze Brere 3,2 JTS i po odpaleniu było podobnie.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupek Zobacz post
    Ten dźwięk z komory to prawdopodobnie normalna praca wtryskiwaczy.
    Bardzo chciałbym w to wierzyć, bo kupiłem to auto w sobotę Chociaż auto ma roczną gwarancję (niemiecki komis), to chciałbym choć trochę nacieszyć się Bellą zanim odwiedzę warsztat Dzisiaj po południu (wyskoczyłem na miasto załatwić sprawy), wyskoczył mi komunikat "check engin". Po dłuższym postoju, odpalam auto a silnik wskoczył na 1500-1700 obrotów. Jeździłem z kontrolką jakiś czas, odpalając go i gasząc kilkukrotnie (na nic to się zdało - komunikat wciąż ten sam), po czym wieczorem kontrolka zgasła. Teraz jeździ normalnie, chociaż przy dynamicznym wciśnięci pedału gazu są wyczuwalne lekkie uskoki mocy. Auto mam od kilku dni, więc nie czuje jeszcze tak dobrze silnika. Za tydzień mam umówioną wizytę w ASO, więc wtedy będę coś więcej wiedział.

    Zdrowia!
    Czarek

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezar_DE Zobacz post
    Za tydzień mam umówioną wizytę w ASO, więc wtedy będę coś więcej wiedział.
    Podpięli pod komputer i wyskoczyły dwa błędy (wybaczcie, że po niemiecku - ja jeszcze tak biegły w tym języku nie jestem, żeby przetłumaczyć dokładnie):

    P0014 - Diagnose Positionier. der Nockenwelle auf Einlass ---------- Sporadisch/Ungultiges Signal

    P0013 - Stellantrieb Nockenwellenverst. auf Einlassachse ---------- Sporadisch/Kreis unterbrochen


    Generalnie doradca powiedział mi, że serwis zaleca wymienić łańcuch rozrządu (tzw. duchochronka - żeby potem nie było, że nie mówili ), mimo że jak przyjechałem do serwisu, po krontrolcę silnka nie było śladu. Ja grzecznie podziękowałem, bo w niemieckim ASO taka przyjemność kosztuje 1200-1800 euro (w zależności od ilości części, które trzeba wymienić). Teraz jeżdżę i wszystko jest ok.

    Czy może ktoś rozszyfrować co te błędy dokładnie oznaczają? Czy efekt badania, czyli "sporadyczne" pojawianie się błędów związanych z łańcuchem rozrządu, powinny zacząć mnie martwić i skłonić do myślenia nad jego wymianą? Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia co do tego - z jednej strony auto ma 74k km przejechane (wszystko wskazuje na to, że przebieg oryginalny), więc myślę że tak szybko łańcuch rozlecieć się nie powinien, lecz z drugiej strony czytałem już gdzieś na forum, że ktoś wymieniał łańcuch przy 60k km.

    Zdrowia!
    Czarek

Podobne wątki

  1. Nagar,zawory,czyszczenie głowicy 2.ojts
    Utworzone przez cekin75 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 19:28
  2. [155] napinacz łańcucha rozrządu 8v
    Utworzone przez maicher w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 10:03
  3. [MiTo] powłoka lakiernicza, trwałośc
    Utworzone przez jamrozw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 14:29
  4. Gdzie najczesciej zbiera sie nagar i jak mu zapobiegać?
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2008, 18:22
  5. [164] Napinanie łańcucha rozrządu
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory