Strona 6 z 38 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 380

Temat: Ceramizery... stosować czy nie...?

  1. #51
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikero
    ja kiedyś kiedyś na początku jak tylko ten cud wchodził kupiłem (widocznie za dużo kasy miałem) ten "cud" bo tak no czytałem opinie mówię ludzie leją i działa przetestowałem sam i nic żadnych zmian a co do opinii dostałem meila że proszą mnie o opinie na temat ceramizera najciekawsze (czytaj pozytywne) zostaną nagrodzone no to ja ponieważ kasę wydałem i nic a nagroda się przyda wysmarowałem piękną opinie że działa że cud nad cuda itd (inni użytkownicy też) dostałem w nagrodę jedną buteleczkę ceramizera wlałem i oczywiście nic ale to już nieistotne - inni powinni wyciągnąć wnioski z tego postu a należy pamiętać o takim zjawisku jak autosugestia
    Tylko szkoda, że piszesz to teraz, a nie zaraz po fakcie nie_działania_ceramizera .

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Haha... No, a ja dzisiaj właśnie zakupiłem ceramizer do skrzyni biegów, on-line za 62zł z przesyłką. Będę wymieniał olej w skrzyni i wówczas zastosuję to ustrojostwo... Zobaczymy czy coś się zmieni, czy może tylko "zmieni". Zaznaczam, że do silnika też kupię, chciałbym troszkę pohamować jego apetyt na olej. (250ml/1000km) O efektach poinformuję ale raczej w dziale 156.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #53
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irasfox
    Wedle moich przypuszczeń silnik mógł mieć przed wlaniem ceramizera jakieś 150 - 160tys km.
    Zauważalne zmiany po wlaniu preparatu to przede wszystkim cichsza praca silnika, w zimie nawet przy -26 stopniach zapalał bez zająknięcia i co ważne nie było słychac jęczącej pompy olejowej. Ponad to analiza spalin wykazała że w z dużym stopniu zmieniły - zmniejszyły się wartości zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o ślady po ceramizerze - cóż , warstwa przez niego wytwarzana to mikrony albo nawet mniej , więc nie jest zauważalna gołym okiem. Co się tyczy jakichś osadów bądź wytrąceń - takowych po prostu nie ma. Nie ma żadnych nagarów, załącze jeszcze zdjęcia wałków rozrządu - naprawdę super wyglądają - dla mnie samego było to cos niesamowitego.
    Producent zaleca ponowne wlanie praparatu po ok 70 tys km. Ja wlałem po 50 tyś km. Dolewanie oleju nie powoduje rozrzedzania praparatu, ponieważ wniknął on na stałe w struktóre materiału powierzchni ciernych - dlatego producent mówi o ok 200 do 300km przebiegu na świeżo wlanym ceramizerze z prędkością obrotową nie większą niż 2700obr/min. aby wrstawa ceramiczna wytworzyła się w określonych warunkach pracy na gładziach ślizgowych.
    Ja naprawdę bardzo dokładnie zapoznałem się z tym produktem zanim go zastosowałem bo szkoda byłoby mi silnika na jakieś dziadostwo.
    lepsze odpalanie cichsza praca i nie słychac jeczącej pompy olejowej hmmmm
    cuda na kiju
    a jak niby ceramizer twoim zdaniem wpłynął na to co tu jest napisane????
    jestem bardzo ciekawy ...

  4. #54
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    ceramizerow nie stosowalem ale Militec cos na bazie nano czy jakos tak zastosowalem w dieslu turbo w toyocie i powiem szczerze po tym zabiegu zuzycie oleju spadlo mi drastycznie/z turbiny lal mi sie olej.zastosowalem tez do zakonserwowania tloczkow hamulcowych /ciagle mi sie zapiekaly -rdza/ przewaznie 1 na pol roku musialem je robic bo stawaly po nalaniu pod uszczelke tego uszlachetniacze 3 trzy lata nie zagladalem.czy polecam ,do hamulcow napewno ,silnika bylbym ostrozny ale skrzynia jak najbardziej

  5. #55
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Piotrus, a jak dlugo potem ten diesel chodzil? Militec to ten dodatek molibdenowy? Dobrze kojarze?

  6. #56
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy dość juz mam tego tematu. Załączyłem wcześniej zdjęcia do tego tematu - dla niedowiarków, opisałem moje doświadczenia ze specyfikiem i myśłę, że czas juz zakończyć ten temat. Kto ma go kupic to i tak kupi , a kto nie to nie. To jest nieważne. Chodziło tylko o wymianę zdań na temat doświadczeń z ceramizerem.
    Najśmieszniejsze jest w tym to, że wypowiadają się(niektórzy) ludzie którzy go nie stosowali... :mrgreen: . Ale cóż , tak to już z ludźmi jest... :mrgreen: Paplać , a pojęcia nie mieć... :mrgreen:

  7. #57
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    adas zle kojazysz ten specyfik/ze zdjeciem holowczyca/ jest na bazie nano a diselek dokrecil sie do 500000 ale to nie dla silnika wlalem a turbinke chcialem wspomoc jeszcze zrobila ze 40000 i do regeneracji a zaznaczam ze ok 300000 miala i orginal ale olejek co 8500 km wymienialem i smigala na mobilku ps dobrze ze jest taki temat bo mozna poznac opinie stosujacych i jest to jakas wskazowka dla chcacych zastosowac :mrgreen:

  8. #58
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Iras - odrobinke sie mylisz, poniewaz ja wlasnie mam ochote to wlac.... ale sie troche boje.
    Stad moje liczne pytania - i pewna rezerwa, z jaka podchodze do obietnic produkujacych/sprzedajacych wszelkiej masci dodatki.
    Z takich duperel mialem do czynienia tylko z dodatkiem do paliwa, kiedy to mialem nieprzyjemnosc zatankowac na orlenie.... I wowczas zadnego dzialania na plus nie stwierdzilem.

  9. #59
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    Ok Adas, rozumiem i Twoje obawy i innych też - jest to absolutnie zrozumiałe, bo każdemu szkoda własnego silnika na testowanie czegoś tam i właśnie dlatego zarzuciłem ten temat tutaj - bo ja mam z tym specyfikiem doświadczenie. Wlałem go juz do 4 samochodów. Jeden mój prywatny, a pozostałe w moich firmowych samochodach. I wierzcie mi koledzy - nie wlałbym do silnika czegoś co mogłoby któremuś z tych samochodów zaszkodzić, bo remonty silników byłyby baaardzo kosztowne. Są to samochody które miesięcznie robią po kilka tyś. km.
    Ja ze specyfiku jestem zadowolony.

  10. #60
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    No to tak:
    po około 1000km zahaczyłem śrubami mocującymi osłonę wydechu przy misce olejowej i wyrwałem kawałek miski.
    olej poszedł się kochać.
    Nowy olej i ponownie wlany ceramizer.
    Ciszej pracują wtryski zaraz po odpaleniu.

    Co do skrzyni - bo tez wlany. Otóż jedynka wchodziła z nieprzyjemnym haczeniem/'ostrym,tępym/. Obecnie to haczenie jest jakby bardziej 'aksamitne'.

    Jeżeli ma to być wydatek na 50000km i ma mniej klekotać zimny i skrzynka ładniej włącza biegi - warto.
    Co do spalania paliwa - widać historię spalania w moich postach. czy ma to związek z ceramizerem???.

Podobne wątki

  1. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 21:28
  2. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 22:46
  3. Miltec...stosować czy nie...?
    Utworzone przez tomkap w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 09:24
  4. Uzdatniacze do benzyny-stosować czy nie?
    Utworzone przez kaes w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory