Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Jak dbacie o skórę w alfach?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie Jak dbacie o skórę w alfach?

    Witam. po raz pierwszy mam samochód ze skórzaną tapicerką, skóra póki co wygląda jak nowa, dlatego chciałbym aby taka pozostała. jakie preparaty czyszcząco konserwujące stosujecie w swoich furkach? proszę o nazwy preparatów i konkretne opinie na ich tamat. pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja mleczko carplana uzywam o zapachu świezej skóry, wydaje mi się że ładnie nawilża i zostawia taki fajny półmat.. nie mam porównania z innymi środkami bo carplana kupuje ze wzglęcu na ten zapach

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ja sobie zamówiłem zestaw z ledercentrum. Czekam, bo wysłałem próbkę skóry do doboru odpowiedniego tonera, ale z tego co czytałem to najlepsze produkty dostępne w normalnym obiegu.

  5. #5
    talina
    Gość

    Domyślnie

    do mycia najlepsza woda z mydłem

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-...-w-samochodzie
    http://www.tapicerkaskorzana.blogspot.com/

    Raz na tydzień - odkurzanie. Jeżeli chcemy ograniczyć kumulację zabrudzeń tapicerki skórzanej należy ją systematycznie odkurzać używając np.ścierki przyciągającej kurz lub lekko zwilżonej gąbki preparatem soft kleaner. Należy zwrócić uwagę na miejsca trudno dostępne np. za oparciem, w których mogą zalegać resztki jedzenia, sierść od psa itp.

    2-4 razy w roku. Należy wykonać pełne zabiegi czyszcząco-konserwujące wykorzystując zestawy pielęgnacyjne przeznaczone do tego celu. Można je nabyć w sklepach tapicerskich, niektórych sklepach meblowych i marketach. Zestawy pielęgnacyjne do skóry w samochodzie można nabyć również w salonach np.BMW lub innych. Częstotliwość zależy od intensywności użytkowania i od indywidualnej oceny stopnia zabrudzenia. Nie należy jednak robić przerw dłuższych niż 6 miesięcy.Podczas czyszczenia należy pamiętać o płukaniu gąbki w czystej wodzie, aby pozbyć się nagromadzonego brudu, a nie tylko rozetrzeć go. Wykorzystanie gąbki i piany jest najbardziej efektywnymczyszczeniem, gdyż gąbka doskonale układa się do porów skóry, a piana penetruje, spulchnia i wiąże zabrudzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca mocno naciągnięte i takie, które mają kontakt z ludzką skórą i włosami ( podłokietniki, oparcia zagłówki itp.) ponieważ sól zawarta w ludzkim ( i zwierzęcym ) pocie powoduje przesychanie skóry co z czasem prowadzi do jej twardnienia, a następnie powstania pęknięć, zwłaszcza w miejscach mocno naprężonych i narażonych na styczność z ludzką skórą i włosami.

    Konserwacja. Po każdym czyszczeniu należy pokryć skórę kremem lub woskiem ochronnym, aby zapewnić właściwą ochronę przed plamami, wodą, olejami, alkocholem itp. Krem nakładamy miękką bawełnianą ścierką na całej powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, o których była mowa wcześniej. Krem ochronny konserwuje powierzchnię tworząc bezbarwną powłokę. Dzięki temu w przypadku zabrudzenia skóry substancją płynną nie penetruje ona skóry, a jedynie pozostaje na jej powierzchni.

    Uwaga. Używając kremu lub wosku konserwującego należy uważać aby nie przesadzić, gdyż stosowanie nadmiernej ilości preparatu w ekstremalnych przypadkach jest gorsze od braku jakiejkolwiek konserwacji (możemy pozatykać perforację skóry oraz zbyt mocno ją natłuścić).

    Nie jest zalecane aby mieszać środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej, aby nie spowodować nie przewidzianej reakcji chemicznej z substancjami używanymi do obróbki skóry. Należy stosować za każdym razem te same preparaty.

    Tak więc 3 proste zabiegi ( odkurzanie, czyszczenie, konserwacja ) zajmują nie wiele czasu, a gwarantują dużą różnicę w wyglądzie skór w porównaniu z tymi, które nie są pielęgnowanie, a także znacznie przedłużają żywotność skóry.

    Kilka praktycznych porad w skrócie:
    Utrzymuj skórę w czystości. Odkurzaj ją regularnie. Najlepiej raz w tygodniu.Wszelkie zabrudzenia i plamy usuwaj od razu. Im dłużej zwlekamy z usunięciem plamy z tapicerki skórzanej tym mniejsze szanse na jej usunięcie.

    Stosuj zabiegi pielęgnacyjne nie rzadziej niż 2 razy do roku lub częściej w miarę potrzeby.

    Wykorzystuj tylko gwarantowane preparaty do skór. Zwykłe domowe środki czyszczące mogą spowodować wiele szkód ( np. odbarwienia ) i drogich napraw.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Super opis.


    Nawet błąd ortograficzny ujdzie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Co do samych kosmetyków ,to ja używam tego produktu :
    http://www.samochodowekosmetyki.pl/p...products_id=46
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar Rufik
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    wigry 3/AR166 1,4 tdi
    Postów
    822

    Domyślnie

    ja czyszcze tak co miesiąc takim preparatem jak w spryciarze pl
    jestem zadowolony z tego własnie sprayu
    z tym ze nie ograniczam sie do pryskania sciereczki tylko smiało psikam na siedzenia po czym je dokładnie wycieram
    dodam ze w domu równiez wypoczynek tym czyszcze i jest wszystko git
    pozdrawiam rafał
    Ostatnio edytowane przez Rufik ; 16-08-2010 o 17:52
    [IMG][/IMG]Lubia chlyb ze tustym

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufiki Zobacz post
    ja czyszcze tak co miesiąc takim preparatem jak w spryciarze pl
    jak długo stosujesz ten preparat w AR?

Podobne wątki

  1. Ratujemy skórę w Gtv, proszę o pomoc !
    Utworzone przez Veloce. w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 13:11
  2. Gdzie kupić w Krakowie skórę do obszycia?
    Utworzone przez pkogut w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory