Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Nowy silnik

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Question Nowy silnik

    Piszę nowy temat bo szukałem i nie znalazłem, no chyba, że przeoczyłem.
    Tak się zastanawiam nad sprawą nowego silnika. Jak należy podejść do zakupu? No przeciez nie można pozostaiwć tego przypadkowi i słowu sprzedającego. Koszt to nie 100-200 PLN. Samo odpalenie silnika nie daje wszystkich odpowiedzi. Taki silnik należałoby jeszcze obciążyć na hamowni. No ale znowu to wydatek kosmiczny (tak mi się wydaje)! Np jak mi by przyszło zmienić silnik to nie wiedziałbym jak do tego podejść. Może wypowiedzą się tutaj osoby, które z sukcesem zrobiły swap .

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    ja zakup silnika widze tak: Wolę silnik sprowadzony z robitego auta o niskim przebiegu, ale przebiegu nie zawsze do konca poznasz bo przewaznie na zachodzie auta mają nachulane bardzo ale to bardzo więcej niż w polsce i koniec kropka, Tylko że tam auta są serwisowane w warsztatach a u nas jak to na polaka przystało naprawia sam albo w większości u pana czesia w garażu, dlatego też wiele silników jest po przejściach a nawet zdarzają się szlifowania wałów i typ podobne, na zachodzie jest to nie do pomyslenia poniewaz to sie nie opłaca, Wystarczy przeliczyc sobie ile wynosi ich stawka godzinowa pracy a nasza. dlatego najlepiej sprowadzony.

  3. #3
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    nowego silnika raczej już nie kupisz można za to kupić używany albo zużyty, tak jak pisał kolega wyżej najczęściej są to silniki z aut rozbitych o niskim lub wysokim przebiegu, jego stan można łatwo ocenić po samym wyglądzie czy nie ma wycieków lub innych uszkodzeń. Stan licznika może być różny bywa prawdziwy albo cofnięty. Kupując używany silnik patrz przede wszystkim na jego cenę widziałem 1.8 TS którego można kupić za 1500zł-2800zł jednak wyższa cena powinna być odzwierciedleniem lepszego stanu silnika. Sprzedawca który jest pewien swojego silnika powinien dać na niego gwarancję co najmniej na 1 miesiąc.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Na miesiąc? Dobrze będzie jak dostanie na tydzień, góra dwa.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  5. #5
    lolek
    Gość

    Domyślnie

    Ja właśnie chyba będę kupował drugi silnik bo u mnie najprawdopodobniej się zatarł... Przebieg ma 96 tys i jest udokumentowany,gwarancje dostałem na miesiąc

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    No mi się wydaje, że ktoś kto sprzedaje i jest pewien swojego to da taki okres czasu na gwarancję. Może teraz ktoś coś powie kto już ma to już za sobą?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nowy silnik można bez problemu kupić w Niemczech, wystarczy poszukać kogoś kto siedzi w konkretnej marce, np. OKP ma do AR nowe 2.5 V6 12V, 1.8 16V, 2.0 16V i chyba mieli też 3.0 V6 12V. Inną sprawą jest cena, za 2.5 12V jest to chyba 2ooo ojro.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Ja kupowałem do służbowego Kangoo silnik 1,5 DCI bo mój słupek miał już dość po przebiegu 298 tys km. Zakupiłem z przebiegiem 68 tys km, dostałem gwarancję na 1 miesiąc, auto było praktycznie całe rozbite z którego brałem. Silnik zamontowaliśmy, odpaliliśmy i pyka już ponad 1,5 roku w aucie bez przygód. Sprzedający był w porządku, dawał gwarancję, silnik tak jak mówił żyleta z małym przebiegiem, ręczył. No i mi się akurat udało. Ale ilu jest spoko sprzedających ?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Nowego 2.0 TSa możesz mieć na gwarancji z ASO za ok. 14 000 PLN pod warunkiem oddania starego
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #10
    lipa587
    Gość

    Domyślnie

    ja Ci powiem tak, z silnikiem trzeba w sumie trafić. najlepiej jest wyjmować go z jeżdżącego samochodu żebyś widział jak pracuje, jakie ma osiągi, nie polecałbym kupowania od firmy krzak która ściąga silniki zarówno do alfy jak i volkswagena i kosiarek. Radziłbym porządnie porozglądać się. Ja silnik zmieniałem 2 tygodnie temu. Kupowałem od kolegi z forum: andrzej1980 i w sumie mogę go polecić Pogadaj z nim powinien Ci coś znaleźć, gwarancji on nie daje ale parę osób już u niego kupowało i nikt nie narzekał. Ja jestem w 100% usatysfakcjonowany a co do nowych silników to ja bym się na to nie porywał bo to przerost formy nad treścią

Podobne wątki

  1. Nowy silnik 1.6 16V 120KM do 147 po lifcie
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 18:57
  2. Nowy silnik 1.6 120 KM
    Utworzone przez Dejf w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 23:12
  3. Nowy silnik i co dalej...
    Utworzone przez bjern w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 21:18
  4. [146] Nowy silnik
    Utworzone przez Kozior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 22:47
  5. [155] Nowy silnik. Jaki??
    Utworzone przez PANCERZ 155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 18:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory