Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Układ wydechowy Supersprint

  1. #1
    James
    Gość

    Domyślnie Układ wydechowy Supersprint

    Witam, remontu mojej Alfy ciąg dalszy... Tm razem przyszła kolej na układ wydechowy, a konkretnie wymiana środkowego i końcowego tłumika. O ile z końcowym nie ma problemu, bo zakładam dedykowany Supersprint, o tyle mam drobny kłopot z środkowym :>> Otóż występują opcjonalnie dwa rodzaje środkowego tłumika, a właściwie jeden jest to tłumik środkowy, a alternatywą dla niego jest sama rura (( I tutaj moje pytanie, co lepiej założyc :?: Jedno i drugie jest dedykowane do mojej Alfy przez Supersprinta, ale zastanawiam się, czy jeśli założę samą rurę, to czy nie będzie jakoś strasznie głośno i czy Bella przejdzie przegląd :?: A tutaj link do strony z tymi tłumikami: http://www.supersprint.com/homeita.htm
    Z góry dzięki za pomoc

    PS. Alfa to 155 V6 8)))

  2. #2
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    James przede wszystkim gratuluję wyboru ... Supersprint to naprawdę dobry tłumnik . U mnie działa już prawie 3 lata i jak na razie nic się nie dzieje (mam nadzieję że tak pozostanie na dłuższy czas) . Ciekaw jestem jaką końcówkę wybrałeś :roll: pewnie typową dla AR (owal) .
    U mnie założony jest i środkowy i końcowy tłumik , zwróć uwagę że chyba na stronie oficjalnej jest odnośnik (o ile się nie mylę) - "for racing use only" dotyczący rury środkowej zamiast tłumika ... Oznacza to zapewne brak homologacji do ogólnodrogowego użytku :mrgreen: . Jeśli chodzi o moje wrażenia - są nadel pozytywne ; brzmi rasowo i na pewno głośniej niż standard (chociaż być może to kwestia braku innych elementów wydechu) . Jak zachowywać będzie się przy zastosowaniu rury - nie wiem , może wkrótce mi opowiesz ...

  3. #3
    James
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź A jeśli chodzi o tą rurę, to nie ma odnośnika ,,for racing use only'' więc chyba ma homologację :roll: Tak się tylko zastanawiam, jaki wpływ na właściwości jezdne samochodu będzie miała taka rura i czy nie będzie przypadkiem zbyt głośno :roll: A może ktoś z forumowiczów ma już taka rurę założoną zamiast środkowego tłumika? Byłbym wdzięczny za opinie na ten temat

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał James
    Tm razem przyszła kolej na układ wydechowy, a konkretnie wymiana środkowego i końcowego tłumika.
    Kolego James...Ja u sibie tez pewnie niedługo będę musiał zrobić tłumik srodkowy...a nie jest to tak ze tłumik środkowy jest połączony z katalizatorem, ja mam wstawiony sam katalizator bez tłumika...nie jest specjalnie głośniej przez to ale chciałbym miec wszystko jak trzeba...

    Majster powiedział że ten srodkowy wraz z katem kosztuje koło 3000 zł...czy to możliwe że aż tyle???

    Dzięki

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  5. #5
    James
    Gość

    Domyślnie

    Ja zostawiam katalizator na swoim miejscu, zmieniam tylko obydwa tłumiki, środkowy i końcowy. Za środkowy krzyknęli sobie coś ok. 680zł, ewentualnie zamiast środkowego jest ta rura, w cenie 405zł. Tłumik końcowy to wydatek 1200zł. Ale do 156 ceny mogą byc inne ;//

  6. #6
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    Jak jestes z lublina to jak widziales (moja byla) czerwona 155 na szarych felgach z glosnym wydechem to wlasnie to jet kompletny supersprint z rura.
    natomiast jezdzi druga z tylu z lotka na klapie i napisem formula i ona ma tylko koncowy.

    takze mozesz sobie posluchac

  7. #7
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    ja niedawno wywaliłem środkowy tłumik i katalizator. zastąpiłem rurą 65mm i nie jest głośno. jak chcesz taniej to rure samemu można kupić i przyspawać, to jest godzinka roboty.

    ja bym rure wstawił
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Zastapienie środkowego tłumnika na rurę nie ma wiekszego wpływu na głośność wydechu , głośność wydechu zależy od końcowego tłumnika

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #9
    James
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc, chyba jednak wstawię tą rurę, no i oczywiście końcowy Jak już skończę wszystkie modyfikacje i remonty, pochwale sie efektem końcowym :mrgreen:

  10. #10
    James
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Łukasz K., z opisu Twojego autka wyczytałem, że masz założony Anty Roll Kit Eibacha. Czy mógłbyś, powiedziec jak to się sprawuje w aucie, jaki wpływ ma na jego właściwości jezdne oraz czy warto w niego zainwestowac??? Podobnie mam pytanie czy warto zainwestowac w przewody hamulcowe Goodridge??? Dzięki i pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Sportowy kolektor wydechowy Supersprint
    Utworzone przez alfaowner w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 11:24
  2. Układ wydechowy
    Utworzone przez Juro w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 20:36
  3. [GTV Spider] Układ wydechowy
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 08:12
  4. [145] Układ wydechowy 145 2,0TS
    Utworzone przez Jakub33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory