Strona 75 z 83 PierwszyPierwszy ... 2565666768697071727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #741
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No tylko topowe modele konkurencji to segment F, a nie segment D
    Otóż to!
    Trudno Giulię nazwać topowym modelem.
    Wiem, że odsuwają ciągle premierę tego auta, ale cały czas czekam na następcę 166 i mam nadzieję, że się doczekam. Nieważne czy to będzie Alfetta czy 169 czy jakkolwiek zwać - prawdziwy flagowiec to powinna być limuzyna, a nie jakiś SUV. Niechby nawet był to segment E, jak 166
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #742
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Arteon nie ma i nie bedzie kombi a5 tez, watpie zeby stinger kombi wyszedl sa bmki ktore tez kombi nigdy nie wyjda,wiem ze to nie sedany ale... wg mnie to dobry krok ze zrobili sedana i mam nadzieje ze coupe do tego i tylei suva dla kogos kto chce kombi. Zreszta umowmy sie alfa nigdy nie byla praktyczna w sw, jak ktos szuka praktycznego kombi to oktawia itp. Moja 159sw ladownosc miala niewiele wiekszs niz obecna giulia przez maly otwor bagaznika.

  3. #743
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLukaS Zobacz post
    Arteon nie ma i nie bedzie kombi a5 tez, watpie zeby stinger kombi wyszedl sa bmki ktore tez kombi nigdy nie wyjda,wiem ze to nie sedany ale... wg mnie to dobry krok ze zrobili sedana i mam nadzieje ze coupe do tego i tylei suva dla kogos kto chce kombi. Zreszta umowmy sie alfa nigdy nie byla praktyczna w sw, jak ktos szuka praktycznego kombi to oktawia itp. Moja 159sw ladownosc miala niewiele wiekszs niz obecna giulia przez maly otwor bagaznika.
    Tylko, ze BMW oferuje samochody w kombi. Owszem w niektórych modelach ich nie ma w ofercie, ale u innych jest. Jest ich kilka i sa tezi wersje gt. U Alfy jak ktoś chce kombi to nic nie kupi to samo u Mercedesa. Mnóstwo kombi plus Shooting brake.

  4. #744
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    AR chwali sie aerodynamika, rozkladem mas itp w tym modelu, kombi moze im nie potrodze z tej strony. AR to nie vag czy inny z niemieckich topowych producentow, nie maja tyle modeli w sprzedazy wiec pewnie zamiast robic kombi wola wprowadzic kolejny model.

  5. #745
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLukaS Zobacz post
    Arteon nie ma i nie bedzie kombi a5 tez, watpie zeby stinger kombi wyszedl sa bmki ktore tez kombi nigdy nie wyjda,wiem ze to nie sedany ale
    Skoro wiesz, że to nie sedany, to po co wymieniasz te auta?
    Giulia jest bezpośrednim konkurentem BMW 3, Mercedesa C czy Volvo S60. Czy one występują w kombi?
    Oczywiście, że jestem za żeby wyszła Giulia Coupe. Ale coś musi napędzać sprzedaż, a kombi to duży + do sprzedaży. Co do praktyczności: pozwól że każdy oceni to sam. Ja np. nie potrzebuję mega ładowności, ani bagażnika 600 litrów. Ale chciałbym móc przewieźć z tyłu rowery po złożeniu siedzeń. I nie, nie chcę żadnych bagażników dachowych, na hak czy innych wydumek. Po prostu składasz siedzenia i wrzucasz co chcesz - so easy, so nice

    Szerokość oferty to dzisiaj podstawa. Przychodzi potencjalny klient i ma: sedan, coupe, kombi. Napęd tył, 4x4. Diesel lub benzyna. Duża moc lub średnia... a może mała?
    Alfa ma już dobrą bazę silnikowo-napędową. Niech dorzuci jeszcze ze 2 nadwozia i będzie SUPER. A w tej chwili jak słyszę: chcesz kombi, kup Stelvio to mi się śmiać chce
    Jak ktoś chce SUVa to kupi SUVa, jak chce kombi to pójdzie do konkurencji.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #746
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wymieniam te samochody po to zeby przedstawic ze sa tez samochody ibnnych marek produkowane z jedna wersja nadwozia sedan czy nie to kombi tez nie kupisz choc by klient chcial, ot taka mysl producenta. Do 159 kombi to raczej rowerow nie zapakujesz a patrzac na konstrukce giuli byli by podobnie lub gorzej.

  7. #747
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale bzdury... Arteon i A5 to poszerzenie oferty, a nie jej zawężenie jak w przypadku AR. Arteon to następca Passata CC i dla tych co chcą kombi jest Passat, Arteon w kombi to by było dublowaniem oferty. To samo A5 przecież masz zarówno A4 w kombi jak i A6 w kombi, A5 to rozszerzenie oferty o dodatkowe nadwozie coupe i wersje "sport back" bo zrobiła się moda na 4 drzwiowe "coupe". Jeszcze napisz, ze R8 tez nie robią w kombi...

  8. #748
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Tylko, że A5 to wariacja coupe/liftback na temat A4, bo to modele pokrewne...
    Chcesz coupe bierzesz A5, chcesz sedana/kombii to idziesz w kierunku A4.
    Jednym zdaniem - masz wybór w obrębie jednej marki, a w AR obecnie kupujesz co Ci producent podaje i jak potrzebujesz chociażby kombii to idziesz do konkurencji.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  9. #749
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Otóż to!
    Trudno Giulię nazwać topowym modelem.
    Wiem, że odsuwają ciągle premierę tego auta, ale cały czas czekam na następcę 166 i mam nadzieję, że się doczekam. Nieważne czy to będzie Alfetta czy 169 czy jakkolwiek zwać - prawdziwy flagowiec to powinna być limuzyna, a nie jakiś SUV. Niechby nawet był to segment E, jak 166
    Otóż to . Mam nadzieję, że popularność SUV'ów, a co za tym idzie Stelvio postawi markę na nogi i wreszcie się doczekamy

  10. #750
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale bzdury... Arteon i A5 to poszerzenie oferty, a nie jej zawężenie jak w przypadku AR. Arteon to następca Passata CC i dla tych co chcą kombi jest Passat, Arteon w kombi to by było dublowaniem oferty. To samo A5 przecież masz zarówno A4 w kombi jak i A6 w kombi, A5 to rozszerzenie oferty o dodatkowe nadwozie coupe i wersje "sport back" bo zrobiła się moda na 4 drzwiowe "coupe". Jeszcze napisz, ze R8 tez nie robią w kombi...
    Moze rzeczywiscie zkego przykladu uzylem, bardziej lexus by pasowal. Tez obecnie kombi nie robi tylko suvy i sedany.

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory