Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Jakie audio do alfy 156.

  1. #1
    DezerterUK
    Gość

    Domyślnie Jakie audio do alfy 156.

    Witam parę dni temu kupiłem alfę 156 sportwagon i niestety ale seryjne radio i głośniki nie są jakieś szałowe a tym bardziej basy w nich i teraz pytanie do was jakie nagłośnienie założyć do tego samochodu w rozsądnych cenach z tak zwanym pryknięciem i jakie radio kupić myślałem o czym z firmy Clarion ale inne propozycje też mogą być.

  2. #2
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Napisz ile chcesz wydac kasy ? Jakie masz dokladnie wymagania ? Czy chcesz to robic na porzadnie ( wygluszenie drzwi itp. ) ? Szukasz tylko nowych sprzetow czy niektore elementy moga byc uzywane ?

  3. #3
    DezerterUK
    Gość

    Domyślnie

    Chce to zrobić na porządnie to oczywiste myślę że cena to między 2-4 tysiące złoty wchodzą w grę używki.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał DezerterUK Zobacz post
    Witam parę dni temu kupiłem alfę 156 sportwagon i niestety ale seryjne radio i głośniki nie są jakieś szałowe a tym bardziej basy w nich i teraz pytanie do was jakie nagłośnienie założyć do tego samochodu w rozsądnych cenach z tak zwanym pryknięciem i jakie radio kupić myślałem o czym z firmy Clarion ale inne propozycje też mogą być.
    Poszukaj na forum bo jest o tym dużo informacji łącznie ze zdjęciami przeróbek i przykładami zestawów.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Zacznij od wymiany radia

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lexus
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    83

    Domyślnie

    Ja z mojej strony poleciłbym jakieś radio Alpine. Na pewno będzie ładnie grało choć ceny dość wysokie. Osobiście używam na standardowych głośnikach cde-9870r i jest zacnie A głośniki wybierałbym z Pioneer'ów. Wszystko ładnie pociągnie bez dodatkowego wzmacniacza i w standardowych mocowaniach w drzwiach

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja mam clariona DXZ 618 , wzmaczniacz apline jakis 4 kanałowy , glosniki MB quark(zwrotnice i gwizdki), radio wzmaczniacz uzywane. glosniki nowe, cena wyszła za to 1000-1300 zł nie pamietam juz dokladnie bo to bylo 5 lat temu. Gra bardzo fajnie, nie potrzeba skrzynki.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Też myślę na d poprawą audio ale nie w takiej kwocie jak kolega. Myślałem aby zostawić radio fabryczne bo ładniej wygląda jak jest wkomponowane i założyć lepsze głośniki, wzmacniacz i ewentualnie tubę jeśli będzie potrzebna. Może ktoś coś podpowie jak polepszyć audio mniejszym kosztem ? Z góry dzięki za info


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Nie wiem czy fabryczne radio ma wyjście na wzmaczniacz. No używke Clariona kupisz w granicach 200 - 300 zł ( z górnej półki tylko jakaś starszą, bez mp3 i innych niepotrzebnych bajerów) , wzmaczniacz jak poszukasz też znajdziesz w miare tanio, ale możesz najpierw kupić dobre glośniki i podłączyć bez wzmacniacza. Dobre głośniki ok. 500 zł. nie wiem jakiej muzyki chcesz słuchać.
    Ale najsłabszym punktem są głośniki fabryczne. Co do tuby to niepotrzebna, chyba ze techno łup głośno i sam bas. do muzyki raczej skrzynka. ale ja po założeniu dobrych głośników stwierdziłem ze mi skrzynka niepotrzebna
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Nie wiem czy fabryczne radio ma wyjście na wzmaczniacz. No używke Clariona kupisz w granicach 200 - 300 zł ( z górnej półki tylko jakaś starszą, bez mp3 i innych niepotrzebnych bajerów) , wzmaczniacz jak poszukasz też znajdziesz w miare tanio, ale możesz najpierw kupić dobre glośniki i podłączyć bez wzmacniacza. Dobre głośniki ok. 500 zł. nie wiem jakiej muzyki chcesz słuchać.
    Ale najsłabszym punktem są głośniki fabryczne. Co do tuby to niepotrzebna, chyba ze techno łup głośno i sam bas. do muzyki raczej skrzynka. ale ja po założeniu dobrych głośników stwierdziłem ze mi skrzynka niepotrzebna
    dzięki za podpowiedź
    nie upieram się przy nowym sprzęcie, jak coś dobrego i w dobrym stanie to może być używka, faktycznie można trafić na dobre okazje sprzętowe.Co do muzyki to słucham bardzo różnej, zależy jaki mam nastrój ale techno odpada. Będę musiał chyba trochę poszperać na allegro.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

Podobne wątki

  1. Jak nagrać płytę audio do alfy?
    Utworzone przez lukas7791 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 21-04-2018, 16:25
  2. [GT] Jakie AUDIO najlepiej do GT
    Utworzone przez BudzikTB w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 09:23
  3. Jakie xenony do Alfy 166?
    Utworzone przez askew w dziale 166
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 10:07
  4. Jakie znacie i polecacie firmy wykonujące zabudowy car audio?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 11:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory