Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: I niech mi ktoś powie że tylko Alfay się psują

  1. #11
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    Cytat Napisał pikero
    problemy zaczęły się już wcześniej z bardzo nieudanym motorem 2.5 TDi znanym równierz z volvo to był jeszcze R5
    Ja już wielokrotnie się spotkałem z narzekaniem ludzi na koszty serwisowania diesli. Jak są nowe to jest git... a potem płacz.

    Ale jak widać Volvo, to niezawodne i w cholerę drogie Volvo również miało wpadki.
    to volvo z dawnych lat nie ma nic wspolnego z tym produkowanym od ok 10 lat może więcej ...

    tak samo mercedes
    alfa
    (tu zamieszczam wszystkie marki (poza dacia - dacia zawsze była kupa jest i będzie ...)

    dziś samochód staje się sprzętem w rodzaju miksera, lodówki itp.... to smutne ....

  2. #12
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #13
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Cytat Napisał cinas1980
    szczesciaz z goscia mogl doswiadczyc tego co alfisti przezywaja na codzien hehehe
    Alfiści mają przynajmniej z kim wypić kawę w ASO :wink:

    wiem coś o tym bo bardzo dożo czasu spędzam w serwisie solo i jak dzwonie żeby się umówić to nawet się nie przedstawiam tylko mowie czerwona 146 i chłopaki wiedza o co chodzi.....

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleczka198
    Cytat Napisał JacekK
    Alfiści mają przynajmniej z kim wypić kawę w ASO :wink:
    wiem coś o tym bo bardzo dożo czasu spędzam w serwisie solo i jak dzwonie żeby się umówić to nawet się nie przedstawiam tylko mowie czerwona 146 i chłopaki wiedza o co chodzi.....
    Tak na poważnie to myślę, że niemałe znaczenie w kreowaniu i utrwalaniu mitu AR jako awaryjnej marki jest jakość obsługi w serwisach. Obsługują ją punkty naprawy Fiata, a te w większości wyrosły na dawnych Polmozbytach, do tego na ogół Alfa jest traktowana jako coś takiego co się przyplątało do Fiata i kupują ją jedynie jacyś desperaci, a naprawiać mało kto chce(mimo że to żadna filozofia, ale wymagana jest staranność). Wyjątki są, ale nie każdy o nich wie, lub nie zawsze jest wybór.

  5. #15
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    ja mam jednego gościa w serwisie który naprawdę się zna na rzeczy i jako jedyny w Kielcach rozszyfrował moja alfę (chodzi tu o elektrykę) :mrgreen:

  6. #16
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Tak odnosnie Audi- znajoma ma A6 2,5TDi, rocznik 2000 i twierdzi, że ma 210kkm udokumentowane- totalna porażka, jak naprawi jedno, to zaraz cos nowego wyłazi- z tego co ja obserwuję, to bywa, ze co tydzień jest u mechanika, a tak średnio to raz na dwa tygodnie.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  7. #17
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    najlepsze jest to : ten po prawej stronie na górze to wtrysk od mietka (cdi) jak widać jest on b długi i siedzi w aluminium (głowica) na dole jest podkładka miedziana z góry jest dociśnięty widełkami i dokręcony śrubą 6. Ogromne ciśnienie temperatura itp sprawiają iż z czasem podładka (uszczelka) nie trzyma spaliny wydostają się bokiem i leca dookoła dość pasownie siedzącego wtrysku tworzy się otoczka z sadzy mającej kosystencję węgla a czasami nawet plastiku.... oczywiście wszystkie nowe silniki (AR równierz) przykryte "pięknym plastikiem" jedyne co dostaje się do "mózgu" właściciela to syczenie oraz zapach spalin pod maską a później w kabinie... i super jedzie do mechanika z myślą że bezproblemowo za parę groszy wymieni się podkładkę (bo słyszał że można tak zrobić) zostaje uprzedzony na dzień dobry o tym że większość wtrysków nie da rady wyjąć bez ich zniszczenia a w skrajnych przypadkach uszkodzeniu ulega głowica... (szczęka opada) ale spoko są jeszcze przyjemniejsze naprawy tj: wymiana świecy ktróa w co 10 cdi kończy się przeogromnym w stosunku do samej świecy kosztem gdyż przy normalnym wykręcaniu świeca potrafi się ukręcić, kończy sie to zdjęciem głowicy i wysłaniem jej do specjalistycznego zakładu który rozwierci starą i zregeneruje jej gniazdo.... producenci stosują specjalne pasty jednak kiedy przedmuch jest długotrwały nic nie pomaga...

    Ze spręzarkami nie jest źle wysyłamy je do Gdyni regenaracja około 1- 1.5 tyś zł i taki garrecik śmiga jak nowy ...

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    zobaczcie jak chłopaki z forum gólfa odradzają zakup 156
    oraz chyba najnowszy dowcip o nas:
    Kod:
    Ogłoszenie na forum alfy: Mam mapę Wrocław Gdanskz zaznaczonymi serwisami Alfy. Wymienie sie na trase z serwisami z Warszawy do Krakowa

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5
    zobaczcie jak chłopaki z forum gólfa odradzają zakup 156
    oraz chyba najnowszy dowcip o nas:
    Kod:
    Ogłoszenie na forum alfy: Mam mapę Wrocław Gdanskz zaznaczonymi serwisami Alfy. Wymienie sie na trase z serwisami z Warszawy do Krakowa
    Hahah, niezłe naprawde :mrgreen: DD

  10. #20
    dominik156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5
    zobaczcie jak chłopaki z forum gólfa odradzają zakup 156
    oraz chyba najnowszy dowcip o nas:
    Kod:
    Ogłoszenie na forum alfy: Mam mapę Wrocław Gdanskz zaznaczonymi serwisami Alfy. Wymienie sie na trase z serwisami z Warszawy do Krakowa
    No panowie przyznajmy wreszcie, że wybraliśmy złą markę. To teraz grzecznie do komisu i kupować golfy 3 Najlepiej w cabrio Tfu nie do komisu, tylko na giełdę

Podobne wątki

  1. [156] Felgę aluminiową R15 do Alfay Romeo 156
    Utworzone przez Freak w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 09:07
  2. Niech ktoś mi wytłumaczy, jak to jest :)
    Utworzone przez lcaise w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 14:58
  3. może ktoś powie mi coś o tym sofcie????
    Utworzone przez jacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory