Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Brak mocy w okolicach 3000 rpm

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek Zobacz post
    Kolego nie znam się na tym za dobrze ale kiedyś widziałem podobny przypadek tyle, że w benzynie. Na turbinie zrobił się niewielki luz osiowy i przy wyższych obrotach silnik tracił moc bo turbina nie ogarniała. Może sprawdź w tym kierunku temat.
    Nie wkręcaj koledze takich rzeczy
    Sprawdź czy nie masz problemów z nadciśnieniem turbo (przeładowanie). Jeśli będzie to przyczyn może być kilka: czujnik ciśnienia doładowania (czyszczenie (na początek), EGR (też może powodować przeładowanie), zaworek VGT (zabrudzony/uszkodzony, bądź wężyki podciśnienia). Przepływkę też możesz odłączyć i sprawdzić jak będzie.
    Bez komputera się nie obędzie
    A najlepiej zrobić logi w FES/MES

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Nie wkręcaj koledze takich rzeczy
    Sprawdź czy nie masz problemów z nadciśnieniem turbo (przeładowanie). Jeśli będzie to przyczyn może być kilka: czujnik ciśnienia doładowania (czyszczenie (na początek), EGR (też może powodować przeładowanie), zaworek VGT (zabrudzony/uszkodzony, bądź wężyki podciśnienia). Przepływkę też możesz odłączyć i sprawdzić jak będzie.
    Bez komputera się nie obędzie
    A najlepiej zrobić logi w FES/MES
    Hehehe nie no co Ty nie chcę nikogo straszyć. Napisałem że kiedyś widziałem takie coś na własne oczy. Tak więc potraktujmy to jako ciekawostkę

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar supra1705
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 150 KM '02r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Narazie nie sprawdziłem nic z braku czasu. Jedyne co zrobiłem to byłem w trasie i okazuję się że 160 to prędkość maksymalna... dalej prawie w ogóle 0 jazdy. Zjechałem na stację odczekałem ze 2-3 minuty zgasiłem 5-10 minut później przy odpalaniu zaświecił się check i zero reakcji silnika, przy drugiej próbie zapalił od strzału. Wczoraj FES'em pokazało błąd EGR i Immobilaiser.

    Za tydzień jak starczy czasu wyciągam kolektor + EGR czyszczę + zaślepiam ( zaślepkę już mam ).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar supra1705
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 150 KM '02r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dziurawa rura od intercolera ta gorna. Pojezdzil ładnie że 3 dni... Teraz nie można jej bujnac do 3000 rpm. Ładnie ciągnie ale do 2.900 potem koniec. Narazie nie robiłem nic z braku funduszy, niestety padło mi sprzeglo... Skupiam uwagę na zawór sterujący grucha sztyca niby chodzi góra i dol ale w obie strony robi to rownomiernie na dodatek po kilkukrotnym wypieciu kostki sztyca przestala reagować zupelnie dopiero za 2 czy 3 razem znowu zaczela reagować. Reakcja sztycy na gaz jest dziwna ruszy delikatnie i zaraz się chowa koleszka w audi twierdzi że u niego ładnie reguluje wysokość w zależności od obrotów. Na pewno przewody do wymiany bo są spekane miejscami ale dziur nie widać. Najdziwniejsze jest to że raz na jakiś czas idzie jak burza do 5000 pięknie się skręca a za chwilę dupa...

    Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar supra1705
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 150 KM '02r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Kolejne spostrzezenia, nawet jak się trafi za bella chce jechać to tylko do piątego biegu. Magiczne 3000 rpm i koniec. Żeby je przekrocZyc musiałbym mieć chyba że trzy kilometry prostej.

    Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 09:58
  4. Brak mocy na zimnym silniku az do uzyskania 3000 obrotow
    Utworzone przez cebizip w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 21:29
  5. [145] [145]Brak mocy w przedziale 1000-ok 3000 obr.
    Utworzone przez mool w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 07:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory