Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Awaria odłączenie ABS (wyciągniecie bezpieczników)

  1. #1
    Lerrus
    Gość

    Domyślnie Awaria odłączenie ABS (wyciągniecie bezpieczników)

    Witam od tyg mam problem z ABS przy odpalaniu silnika uruchamia się uszkodzony ABS i przez pierwsze 2-3 minuty auto fatalnie reaguje na hamowanie słychać chrobotanie i nie naturalnie odbija pedał hamulca i jak już się mocniej depnie to tragedia. Po 2-3 min zapala się kontrolka ABS i samochód zaczyna normalnie hamować ( uszkodzony ABS się wyłącza )

    nie mogę teraz odstawić auta do mechanika także zdecydowałem się na odłączenie ABS poprzez wyciągnięcie bezpieczników F42 pod kierownica i F04 (Maxi-fuse) obok akumulatora, teraz przy odpalaniu silnika zapala się lampka (ABS) + (!) to oznacza awarie EBD i ABS i już nie mam takie sytuacji że przez pierwszy minuty hamowanie działa fatalnie.

    I teraz pytanie czy to co zrobiłem czyli wypięcie bezpieczników było dobrym pomysłem czy może lepiej żeby były wpięte? i jakie mogą być inne konsekwencje?

    Druga sprawa to że wraz z wypięciem bezpieczników zaczęła palić się kontrolka "AWARIA SYSTEMU KONTROLI SILNIKA EOBD" I czy teraz to normalnie że to się pali po wypięciu tych bezpieczników? czy zepsuło się coś innego?

    dodam że samochodem po wypięciu bezpieczników jeździ się tak samo jak były wpięte nie zauważyłem różnicy ( oczywiście poza tym że ABS jest wyłączony )

    dzięki za rady i opinię

    PS: Może opisze jak się zaczęły problemy z ABS podczas jazdy samochód zaczął gorzej hamować w środku samochodu po stronie pasażera pojawił się biały dymek ( nie duża ilość fuksem zauważyłem nie cuchnęło nic bez zapachu) po paru minutach zapaliła się kontrolka ABS. Później jeszcze przez 2-3 dni był dymek po czym znikł no i ABS działał wadliwie już później cały czas tak jak opisałem powyżej. Ktoś ma pomysł co mogło się posypać?



  2. #2
    ViP Pirat drogowy Avatar mrksz87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Megane GT220
    Postów
    253

    Domyślnie

    Też tak miałem - teraz już od razu po odpaleniu auta wywala mi błąd ABS (i ASRu) - u mnie winny jest czujnik przy lewym kole.
    Podepnij się pod komputer i będziesz wiedział co u Ciebie jest uszkodzone - to najprostsze i najszybsze rozwiązanie
    Fiat Seicento 0.9 '98 -> Alfa Romeo 145 qv '99 -> Fiat Coupe 20vt '99 -> Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v '03 -> Honda Civic 1.8 iVtec '09 -> Renault Megane GT220 Grandtour '14
    Nie zabijaj robaczka

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    EBD miała każda 156ka?

Podobne wątki

  1. Awariai odłączenie ABS (wyciągniecie bezpieczników)
    Utworzone przez Lerrus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 20:07
  2. wyciągniecie radia
    Utworzone przez szefuni0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:16
  3. Odłączenie Akumulatora
    Utworzone przez Emenems w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 15:00
  4. Wyciągniecie radia w 166
    Utworzone przez Matt21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 09:24
  5. Wyciągniecie radia w 166
    Utworzone przez Matt21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory