Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #10021
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Nałożyłem sobie to w PS, i wychodzi mi na to że stelvio ma większe koła - i to w zasadzie robi ten zwiększony prześwit, plus odrobina podniesienia tego na zawieszeniu a la CW. Czyli de facto podwozie może być z Giulii w sumie...

  2. #10022
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj dwie giulie w Carserwisie, przy okazji pogadałem z p. Markiem (tzn przy okazji też oglądania mojej giulietty .
    Czarna na żywo (volcano black) szczerze mówiąc zupełnie mi nie przypadła do gustu. Wygląda jak auto sprzed 5-8 lat. Dużo lepiej jest z czerwoną (mimo, że słabsza wersja).
    Nie podobały mi się niektóre materiały - np poszycie siedzisk foteli - ten materiał kojarzy mi się z krzesłem biurowym a nie fotelem w aucie. Próg przy drzwiach nie zmienił się od czasów alfy 147 - ten plastik tam to jakieś deja vu. Wielkie pokrętło infotaiment nie ma opcji touchpada (choć nie wiem, czy to wada). W przyszłym roku przejadę się tą 280 konną i dla porównania S3-310KM, które mam możliwość kupić mega tanio (w cenie praktycznie 200 konnej giulii). Zobaczę, czy alfa mnie "kupi" czymkolwiek lepszym niż ma audi - może w końcu odkryję w czymś tę mistykę opisywaną przez andrzejsr - wyważenie, czucie na pedałach, dźwięk silnika a nie wydechu i milion innych, niecodziennych doznań Wydaje mi się, że decyzję w sprawie kolejnego auta za dość dużo jak dla mnie pieniędzy (200tys) podejmę tylko, jeśli będę miał okazję pojeździć nim z 2 dni.

    Ciekawe, czy FCA stanie na wysokości zadania? bo niestety, ale rajd 3 skrzyżowania Połczyńską albo wyjazd na ekspresówkę raczej niewiele o aucie mówi

  3. #10023
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    2 zupełnie inne klasy aut wiec ciężko porównać, nie wiem czemu wpasowujesz Giulie w swoim wyborze miedzy Mercedesa a S3 które sa kompaktami. Jak dla mnie to juz dieslem 180KM fajnie sie smigalo, zalezy kto czego oczekuje od auta, ja po zajęciu miejsca poczułem sie od razu jak w garniaku szytym na miare, tylko jak juz kiedys wspomniałem mam gdzies materiały (wystarczy zeby byly niezle, nie brandzluje sie nad tym czy sa twarde, miękkie poniżej deski itp) czy wygląd progu, dla mnie 90% roboty robi to jak auto jedzie i czy mam wygodna pozycje bo w końcu do tego jest stworzone, tak? I jak sie w nim czuje więc nie wyrażę obiektywnej opinii czy warto bo do mnie jak najbardziej, czekam na benzyny, zobaczymy jaka maja charakterystykę.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 06-09-2016 o 22:51

  4. #10024
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    wg mnie jest kasztelan pewna niespójność w tym, co mówisz. Najpierw twierdzisz (jak wiele osób w sumie), że porównywanie Giulii do S3 czy CLA mija się z celem, bo to kompakty, po czym twierdzisz, że jedyne, co się liczy to "radość z jazdy". I tu jak najbardziej da się zestawić 2 litrową giulię z prawie 2x mocniejszym 2 litrowym CLA czy 2 litrowym przyspieszającym do setki w 4.5s S3. Tymczasem Giulia mierzy ok 460 cm, a CLA mierzy... ok 460 cm... Co powoduje, że tych dwóch samochodów nie można zestawiać ze sobą? 5 cm różnicy w szerokości? Dziwi mnie zawsze to przywiązanie do "segmentu" - nie kupuje się segmentu, tylko samochód do pewnych celów - w takim S3 - ludziom z tyłu połamie nogi? no nie... właściwości jezdne do bani? no nie... przyspiesza za wolno? no raczej szybciej... dźwięk silnika? na razie nie mogę mimo staran doszukać się w giulii jakiegoś wow, a S3 nawet ma fajny, SLA wypas. Jakość materiałów? no błagam Cię... porównaj te siedzenia z tego materiału powodującego odparzenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Giulia-2016-Fahrbericht-1200x800-848d46f787c8fd7a.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	108.7 KB
ID:	209771
    z tymi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-Audi-S3-front-interior-seats.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	76.9 KB
ID:	209772

    Ja jestem bardzo giulii ciekaw, szczególnie tych sensownych wersji. Ale tak jak mówię - konkurencja (o dziwo również w jej przedziale cenowym) - jest duża. Nic gorszego nie ma niż brak alternatywy - czemu nie pogadać o tym, skoro do grudnia praktycznie nic nowego w temacie samej giulii się nie wydarzy ) chyba, że ktoś chce diesla 2.2 - w tym zakresie nie mam pojęcia o konkurencji

  5. #10025
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Segment mimo wszystko dalej sie liczy choćby ze względu na gabaryty, często zewnętrzne sa wymuszone designem a w środku jest po prostu ciasno, nie przeskoczysz tego choc oczywiście kierowca zawsze znajdzie sobie odpowiednią pozycje.
    Jakość materiałów? Sorry ale ja jestem największym przeciwnikiem skóry w aucie więc tu nie polemizuję bo nie mam porównania, skór unikam jak ognia, tylko materiał. Dlatego tez pisałem o drzwiach, progu czy spodzie deski rozdzielczej, sorry ale czy ktos podczas jazdy lubi sobie macać te części auta? Jesli tak to jest psychopatą, bo jak to logicznie wytłumaczyć? To ma w oczach dobrze wyglądać i tyle, nikt normalny nie rozpływa się jaka to tapicerka poniżej linii chwytu drzwi jest delikatna, lepiej partnerkę za nóżkę trzymać niż drzwi miziac...

  6. #10026
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    makaronek CLA i S3 to sa kompakty.CLA to tak naprawde A-klasa.Ok wiadomo ze mercedes jest pozycjonowany wyzej i tego nikt nie zaprzeczy(chyba ze na forum)jednak ciezko je porownac.Do giuli powinno porownac sie C-klase,BMW series 3.To tak jakby ktos chcial porownac giulie QV z BMW M760li czy Mercedesm S65AMG.Osiagi do setki podobne,ale co dalej,a reszta?wykonanie,prestiz,klasa?Ciezko porownuje sie auta z innych segmentow.A co do giuli to dzwiek to nic specjalnego ale na obrone alfy trzeba napisac ze teraz jest modne ucinanie cylindrow i pojemnosci silnika,gdzie np M3 e92 ma moj sasiad i jak odpala i przejezdza obok mojego mieszkania to jestem podniecony-pieknie to brzmi,a nowa mala emka ma tylko 6garow.M5 kiedys mialo niebianskie V10 a teraz tylko V8 itd.Nikomu to sie nie podoba ale niestety niedlugo to juz nie bedzie silnikow spalinowych.I ciagle w kazdym poscie czytam o przyspieszeniu do setki.Najpierw niech beda testy a pozniej mozna gdybac.Tu macie przyklad porownanie QV z M3 ktora ma 431KM.Przypominam ze to najwolniejsza odmiana bo sa w sprzedazy competitione i GTS wejdzcie od 3;38 https://www.youtube.com/watch?v=eOL8FurvvYw i giulia dostaje od 0-200kmh.Ktos wspomnial ze nie wypada by giulia miala silnik od tipo?Bo?to tylko autko z segmentu D!To nie merc S-coupe.Nie pamietacie ze najlepszy silnik w alfie 156 to byl 1.9jtd ktory montowany byl np w fiacie bravo?Taki silniczek od tipo bylby strzalem w dziesiatke.Juz sa wersje 136 km z 2.2 litra(bezsensowna pojemnosc jak na 4cylindry)a 1.6 kupowali by ludzie ktorzy mysla w cudzyslowiu o ekologi i maja 60lat i nie musza pokazywac,ze w cenniku jego auto w danych technicznych ma super czas do setki...

  7. #10027
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Fascynujące koledzy, jak wy cały czas patrzycie okiem fanów, no ale w większości fanami jesteście... Tymczasem to nie Wy, z całym szacunkiem, utrzymacie markę na plusie finansowym bo nie jesteście armią setek tysięcy ludzi. Zwracacie w tym wątku w 75% procentach uwagę na sprawy, na które zwykły nabywca, tenże Kowalski, w ogóle nie zwróci uwagi. Albo nie ma to dla niego znaczenia, albo w ogóle nie wie, ze coś takiego istnieje.
    Dla większości nabywców węglowy czy inny karbonowy tunel czy coś jest kompletnie bez znaczenia. Podobnie jak tylny napęd. Na 10 ludzi, 6 albo 7 w ogóle nie wie, jaki ma napęd. Z kobiet to już żadna nie wie.
    Skóry albo się lubi albo nie. Ja obecnie mam skóry i widze ich zalety i wady.
    Osiągi typu 7.3 czy 7.1, do setki też bez znaczenia. Znaczenie się robi, jak zestawiamy to 7.1 z 11.8 na przykład. To juz Kowalski wyłapie.
    Gadanina o segmentach jest już, kasztelan, kompletnie bez sensu. Wyzłośliwiasz sie kolego na mnie, a sam pleciesz bajduchy. Jak Kowalski chce kupić auto, szuka auta. Nie segmentu.
    I na koniec, zestawienia z bmw czy merolami albo audi wsadźcie sobie w buty. Może za 50 lat alfa romeo dogoni wizerunkowo i prestiżowo te marki. Przepaść na dziś jest potworna i dziesięć Giulii tego nie zasypie.
    Pora zejść na ziemie. Nadal, mimo znacznej poprawy jakości modeli 159 i Giulietty, powszechne jest przekonanie o marnej jakości i awaryjności alf. I nadal nic tego nie zmieni. Nadal niemal każdy, kto rozróżnia marki samochodowe będzie się pukał w czoło, pytając: kupujesz alfę? Głupiś?
    Nadal jak sie widzi auto na poboczu z maską w górze, mowi się: o biedak, pech, zepsuł się. Ale jak się widzi alfę z maską, od razu leci wiązanka i rechot.
    Dlatego większosc wpisów w tym wątku to bicie piany albo agresywne atakowanie tych, co osmielają się widzieć w naszej nowej bogini wady i niedoróby. Oraz uderzające podobieństwo do beemy.
    Prawda jest brutalna i zaślepieni jej nie widzą: auto, na które czekano absurdalnie długo, przekładano przez kilka lat debiut, na dziś nie robi żadnego zamieszania na rynku. Ma za to problem same ze sobą: pojawianie się go w sprzedaży, w procesie rozciągniętym nonsensownie długo w czasie, przypomina poród pośladkowy, przedsiębierny, z dolnopłukiem.
    Dla medycznie niezorientowanych to trudny rodzaj porodu.
    Odliczcie sobie zakupy carabinieri oraz salonów samochodowych i zobaczcie, jak realnie ta sprzedaż wygląda. I kiedy, i dlaczego dopiero wtedy, pojawią się inne odmiany silnikowe? Jak nowy nabywca ma zaufać marce, która w taki sposób i tak długo wprowadza na rynek nowy model?
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 07-09-2016 o 00:41

  8. #10028
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    po co ten komentarz? co on wnosi? zawsze ktoś kupi samochód....
    tymczasem wątek sięgnął 1000 Brawo





    A dla tych, których znowu zemdliło

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Giulia.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	166.5 KB
ID:	209776
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 07-09-2016 o 07:29
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #10029
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Tu macie przyklad porownanie QV z M3 ktora ma 431KM.Przypominam ze to najwolniejsza odmiana bo sa w sprzedazy competitione i GTS wejdzcie od 3;38 https://www.youtube.com/watch?v=eOL8FurvvYw i giulia dostaje od 0-200kmh.
    Alfa straciła 1s na starcie (zmiana 1/2) i ta sekunda ciągnęła się za nią aż do tych 200km/h. Gość źle wystartował, może gdyby miał automat to poszłoby mu lepiej.
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  10. #10030
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Kolego Anderson, widzę ze kolega sie z choinki chyba urwał, uważasz ze Kowalski idąc do salonu po vana kupi nagle coupe bo jest w tej samej cenie z lepszym wypasem czy silnikiem? Zanim cos napiszesz to najpierw pomyśl. Jak sie kupuje auto w, stawiam, 85% przypadków interesują mnie gabaryty auta, jego praktyczność, wyposażenie a dalej silnik itp., zaczynasz od priorytetów i lecisz dalej, w sposób mam "250 tysi na jakąś fajną furę" kupuje garstka ludzi więc nie pleć bzdur proszę.

    Zreszta negacji Twojej tezy nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać wątki nt. zakupu auta a jeszcze bliżej mamy kolegę makaronek ktory zestawia ze sobą:
    - CLA AMG
    - S3
    - Giulie 280KM
    Nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie auta są mocne i o dziwo wszystkie są sedanami!!! Nie zastanowilo Cie dlaczego nie rozważa zakupu pomiędzy BMW M3, Nissanem Juke R a KTM X-bow? Przeciez tak sie kupuje auta, nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 07-09-2016 o 08:43

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory