Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #10461
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Fajny koment pod artykułem odnośnie piosenki na wyświetlaczu

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  2. #10462
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Przy okazji. Pogea racing wycisnęła już ponad 600HP i 700Nm z Q
    Przy tym silniku powinni bez problemu dojść do 700-800KM przy dobrych modach, chyba że mowa jedynie o niewielkich poprawkach fabryki.

    radosuaf, jest takie powiedzonko "nie ważne co mówią, ważne że mówią" i tu idealnie wpisuje się Nuerburgring i bicie czasu. Niech na 10 osób które przyjedzie po tym newsie obejrzeć auto 1 je kupi to już jest sukces, tak się teraz sprzedaje, widzę to nawet po kampaniach u siebie, w branży na tyle hermetycznej że nigdy bym nie pomyślał o takiej akwizycji a tu proszę, po mailingu wpadają klienci bo "panie, ja nie wiedziałem nawet że Wy to macie" chociaż kupuje maszyny od 10 lat, drugi zajrzał i wziął coś zupełnie innego ale dowiedział się w ogóle że coś takiego mamy.

  3. #10463
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zaraz 1000 koni, przecież to ledwo 3 litry. 200 koni z litra to już jest niezły wynik a Ty piszesz, że bez problemu powinni wycisnąć 400 z litra. No chyba że tylko na dwa pierdnięcia na hamowni i na szrot, to ok.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #10464
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nie przesadzaj, jeździ sporo aut których moce wyraźnie wykraczają poza zdrowy rozsądek a jednak jeżdżą, dla 3.0 Biturbo 700KM to właśnie jest pierdnięcie.

  5. #10465
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W sumie to ciekawy wątek - taka Giulia Q, czyli auto 100% "salonowe", jaką ma żywotność w porównaniu do np. Giulii Veloce 2.0 280KM czy zapowiadanego 2.0 330KM.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #10466
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Tego się nie dowiemy przez kilka lat, dopóki auto się nie zestarzeje. Można podejrzewać, że osprzęt nie jest wieczny i będzie jak w nowych autach. Może padać pompa paliwa, wtryski, turbiny. Trochę jak w dieslach, bo nowe silniki benzynowe mają bezpośredni wtrysk i pompę wysokiego ciśnienia. Miejmy nadzieję że nie będzie grubych wtop znanych z BMW, np. panewki w v10, czy wogole plastelinowe benzynowe silniki w F10.

    Pewnym nieszczęściem będzie to że te silniki będą montowane tylko w Alfach, więc części tylko w ASO.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-09-2016 o 08:53

  7. #10467
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Przy tym silniku powinni bez problemu dojść do 700-800KM przy dobrych modach, chyba że mowa jedynie o niewielkich poprawkach fabryki.

    radosuaf, jest takie powiedzonko "nie ważne co mówią, ważne że mówią" i tu idealnie wpisuje się Nuerburgring i bicie czasu. Niech na 10 osób które przyjedzie po tym newsie obejrzeć auto 1 je kupi to już jest sukces, tak się teraz sprzedaje, widzę to nawet po kampaniach u siebie, w branży na tyle hermetycznej że nigdy bym nie pomyślał o takiej akwizycji a tu proszę, po mailingu wpadają klienci bo "panie, ja nie wiedziałem nawet że Wy to macie" chociaż kupuje maszyny od 10 lat, drugi zajrzał i wziął coś zupełnie innego ale dowiedział się w ogóle że coś takiego mamy.
    Poprawki fabryki. 600HP to i tak super wynik przy tak wysilonym silniku. Skoro z 4C wyciągnęli 315HP to z Q może i z 630hp będzie. I takie autko na Nurburbring zaprosić Żaden "Krzychu Kadetem tera" nie podskoczy

  8. #10468
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    W końcu (z braku benzyn) skusilem sie na jazdę giulia D AT180, jako ze to automat drążek nie drży biegi zmieniają sie szybko po depnieciu, a dodatkowo łopatki dodają funu z jazdy. Udalo mi sie pokonać z duża prędkością kilka ciasnych zakrętów i w porównaniu do obecnej 159 to przepaść, auto idzie jak po sznurku, jest dużo lepiej wyciszony klekot, i dużo żwawiej sie napędza. Nie mogę sie doczekać benzyny ale po jeździe dieslem jestem juz praktycznie przekonany.
    Krótko - zajebiste auto dla ludzi którzy lubią poszaleć za kołkiem, a spokojnie tez sie da jechać i jest przyjemnie

  9. #10469
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Nie przesadzaj, jeździ sporo aut których moce wyraźnie wykraczają poza zdrowy rozsądek a jednak jeżdżą, dla 3.0 Biturbo 700KM to właśnie jest pierdnięcie.
    Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć czy dla tego silnika to pierdnięcie, bo nikt z nas nie wie jakie rezerwy projektowe ma ten silnik. Z jakiegoś powodu zrezygnowano z pentastara, mimo że ten silnik w Giulii ma "tylko" 100 koni więcej od najmocniejszej V6 w Maserati. Ponoć duży problem na etapie projektowym sprawiła, dezaktywacja cylindrów, i wynikające z tego różnice w obciążeniu cieplnym i mechanicznym. Możliwe, że ten silnik jest tylko zaprojektowany jako zapchajdziura mocowa między pentastarem a F154.
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #10470
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    W końcu (z braku benzyn) skusilem sie na jazdę giulia D AT180, jako ze to automat drążek nie drży biegi zmieniają sie szybko po depnieciu, a dodatkowo łopatki dodają funu z jazdy. Udalo mi sie pokonać z duża prędkością kilka ciasnych zakrętów i w porównaniu do obecnej 159 to przepaść, auto idzie jak po sznurku, jest dużo lepiej wyciszony klekot, i dużo żwawiej sie napędza. Nie mogę sie doczekać benzyny ale po jeździe dieslem jestem juz praktycznie przekonany.
    Krótko - zajebiste auto dla ludzi którzy lubią poszaleć za kołkiem, a spokojnie tez sie da jechać i jest przyjemnie
    A gdzie mają testówkę z automatem?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory