Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12681
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Andrzejsr - jesteś zadowolony, że nie masz ksenonów? Nie rozumiem... ja bym był wkurzony, że przy okazji kseno chcą mi wcisnąć wyższą wersję, w Alfie mogę sobie je domówić nawet do golasa bez łaski...
    Zdążyłeś już nas przyzwyczaić , że chwalisz Mazdę pod niebiosa ale teraz to trochę przegiąłeś - brak możliwości personalizacji to jedna z większych wad japońców. Niedługo zaczniesz nas przekonywać, że słabe zabezpieczenie antykorozyjne w Mazdzie to też zaleta

  2. #12682
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ależ skąd, nie chwalę - wyłapuję tam fajne, dobre cechy a i masę ujemnych plusów Ma marne tapicerki, brak opcji personalizacji wnętrza i sporo innych. Jeszcze fajniej by było gdyby były opcje każdego elementu - OCZYWIŚCIE ! - to chyba jasne. Choć w Alfie też tak nie jest. Do tego głupia polityka rabatowo-cenowa skłaniająca do żebrania o rabaty. O tym tu mowa była i podaję przykład, że można beztargowaniowo sprzedawać auta.

    Oczywiście że jestem (co do zadowolenia z braku ksenonów za 40tys zł) halogen 6tki świeci doskonale, w zupełności i palcem w nosie wystarcza do auta-woła roboczego. Co poradzę. A za 40 tys za ksenon mam fajną sportową Alfę i pieniążki na jej łomotanie bez oglądana się na koszty tegoż.
    Zabezpieczenie korozyjne - pojęcia nie mam i nie będę miał raczej. Zakonserwoaałem, jak i konserwowałem Alfy dotąd . Reszta to chemia, nie będę się tym smucił przecież że 10ty użytkownik będzie coś tam spawał.

    Przykro to mówić, ale Alfa gdyby choć w połowie tak konsekwentna była w produkcji , utrzymaniu "mitu" (to złe słowo, bo to nie mit a codzienność na torach) "sportowej marki" , jak Mazda - ze swoją MX5tką, ba z jasnym określeniem jaki model firma ma do czego - każdy wiadomo czemu służy. A nie "sportowy SUV" czy inne cuore sportiva - pseudo.
    Byłaby ta Alfa znacznie dalej niż teraz z domniemianaimi - utrzyma się czy nie utrzyma, swymi "sportowymi" FWD itd. Nie wspominając o niezawodności, do której już nigdy nie dosięgnie , ale choć w połowie.

    Co do tego, czy w Alfie wszystko można zamówić ? - no chyba nie można. Również są pakiety i wersje wyposażenia, wyżej koledzy narzekali że tego czy tamtego w wersji Business nie ma i być nie mogło.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Sądzisz, że wyjmą mi tą nawigację z auta stojącego w salonie? Wystarczy policzyć, że jeden taki niechciany dodatek stanowi aż 5% rabatu, o który jeszcze musisz się targować. [MENTION=845]slavol[/MENTION] dobrze Ci napisał, jak to wygląda z tym "premium" i rabatami.
    I ja również napisałem jak można do tego podejść. Do tego włącznie, że nie ma obowiązku kupowania Alfy gdy jej polityka tworzenia pakietu-dla-pseudo-rabatu nam nie odpowiada.
    Oczywiście że wiem jak to wygląda. To samo z akcesoriami - np. dojazdówka (żeby Żuczka zadowolić) w Maździe - opcja 3 tys zł. Ale niezależna 300zł i tyleż lub mniej dealera kosztuje. Ale ładniej brzmi "rabat na kacesoria za 3tys zł". Ja to wszystko wiem, nie potrzebuję tłumaczenia. Tłumaczę że się nie zgadzając z taką formą sprzedaży - jest droga - nie kupować. Nawet i auta, trudno.

  3. #12683
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tylko owy dealer jak przychodzi do "meblarza" celem zlecenia zrobienia mebli robi dokładnie to samo co potencjalny klient u niego w salonie - chce żeby było najlepiej, najszybciej, a do tego najtaniej, a potem jeszcze odwlekając opłacenie faktur...
    To przecież dwie zupełnie inne sytuacje. Jeśli dealer nie płaci za wykonaną pracę to jest zwyczajnym oszustem i od tego są sądy. Ja pisałem o targowaniu przed zakupem a nie niepłaceniu po zakupie. Jeśli dealer tak samo uprawia żebrozakup to jest taką samą cebulą jak klienci o których pisałem wcześniej. Nie wiem o jakich salonach piszesz ale w fiacie to się odbywa tak że dealer dostaje wytyczne co do standardu jaki ma być w salonie (płytki, metraż, meble, zdjęcia, multimedia itp.) i dokładnie spis wszystkiego i gdzie dokładnie kupić gotowe. Nie ma żadnego mierzenia pana Kazimierza i targowania o cenę. Masz wyłożyć 200k żeby spełnić standard, koniec gadania i to jeszcze w wyznaczonym terminie.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dlatego bardzo mi się podoba sprzedaż w Maździe - jasno : produkt -> cena i kropka. Podoba mi się - kupuję. Nie podoba / za drogo -> nie kupuję. Czysto jasno przejrzyście.
    Dokładnie tak powinno być. Jedna cena a nie cwaniactwo i kolesiostwo jak na bazarze o pietruszkę.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #12684
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To przecież dwie zupełnie inne sytuacje. Jeśli dealer nie płaci za wykonaną pracę to jest zwyczajnym oszustem i od tego są sądy. Ja pisałem o targowaniu przed zakupem a nie niepłaceniu po zakupie. Jeśli dealer tak samo uprawia żebrozakup to jest taką samą cebulą jak klienci o których pisałem wcześniej. Nie wiem o jakich salonach piszesz ale w fiacie to się odbywa tak że dealer dostaje wytyczne co do standardu jaki ma być w salonie (płytki, metraż, meble, zdjęcia, multimedia itp.) i dokładnie spis wszystkiego i gdzie dokładnie kupić gotowe. Nie ma żadnego mierzenia pana Kazimierza i targowania o cenę. Masz wyłożyć 200k żeby spełnić standard, koniec gadania i to jeszcze w wyznaczonym terminie.


    Dokładnie tak powinno być. Jedna cena a nie cwaniactwo i kolesiostwo jak na bazarze o pietruszkę.
    Nie wiem gdzie wy żyjecie. Na całym świecie tam gdzie są większe pieniądze tam są negocjacje ceny. To nie jest targowanie. Normalna sytuacja. Mylicie targowanie się z negocjacjami warunków sprzedaży.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #12685
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Na całym świecie tam gdzie są większe pieniądze tam są negocjacje ceny. To nie jest targowanie. Normalna sytuacja. Mylicie targowanie się z negocjacjami warunków sprzedaży.
    Masz rację. Tam gdzie są większe pieniądze. Samochód to nie są duże pieniądze. To zwykła codzienna sprzedaż. Jak kupuję bułki to nie pytam czy da się taniej. Jak idę do dentysty to też nie pytam czy mi zrobi odkamienianie gratis. Negocjacje to mogą być w sprawie unijnych dopłat dla rolników albo na bazarze w Maroko ale to inny świat. Nie twierdzę, że targowanie się i negocjacje są złe. Przy autach używanych negocjacje są nawet wskazane. Produkt jest w różnym stopniu zużyty. Może mieć wartość sentymentalną itp. Natomiast przy fabrycznie nowych produktach masz cenę i kupujesz albo nie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #12686
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To przecież dwie zupełnie inne sytuacje. Jeśli dealer nie płaci za wykonaną pracę to jest zwyczajnym oszustem i od tego są sądy. Ja pisałem o targowaniu przed zakupem a nie niepłaceniu po zakupie. Jeśli dealer tak samo uprawia żebrozakup to jest taką samą cebulą jak klienci o których pisałem wcześniej. Nie wiem o jakich salonach piszesz ale w fiacie to się odbywa tak że dealer dostaje wytyczne co do standardu jaki ma być w salonie (płytki, metraż, meble, zdjęcia, multimedia itp.) i dokładnie spis wszystkiego i gdzie dokładnie kupić gotowe. Nie ma żadnego mierzenia pana Kazimierza i targowania o cenę. Masz wyłożyć 200k żeby spełnić standard, koniec gadania i to jeszcze w wyznaczonym terminie.
    To są dokładnie takie same sytuacje i nie pisałem tu o niepłaceniu za wykonaną usługę, a właśnie targowaniu się i urywaniu z ceny ile się da, bo przecież jak nie to pójdę do konkurencji. Przeciąganie terminu płatności to jedynie dodatek do całokształtu.
    Nie wiem jakie wytyczne ma Fiat, ale tak jak pisałem wcześniej kilka lat temu mój teść robił meble dla 2 czy 3 dealerów.

    Z resztą inne firmy pracujące pod szyldem znanych marek np. z branży gastronomicznej robiły to samo.
    A meble robi dla firm z całej Polski, więc to nie są pojedyncze przypadki...

    Teraz dlaczego taki właściciel firmy meblarskiej ma iść do salonu i brać samochód po cenie jaka widnieje w katalogu, skoro każdy kto przychodzi do niego próbuje uciąć na wszystkim?

    Niestety nasze społeczeństwo w większości przyjęło targowanie za normę. Z pewnością jest to spowodowane różnymi aspektami, m.in. chęcią życia na lepszym poziomie, podobnym do naszych zachodnich sąsiadów podczas gdy spora część pracujących dostaje kilka razy mniej niż Niemcy czy Francuzi za tą samą pracę.

  7. #12687
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem o czym koledzy piszą. Na tym polega wolny rynek - można negocjować. Ceny "urzędowe" już kiedyś były.
    Pozdrawiam forumowiczów

  8. #12688
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tak jest na calym swiecie nie tylko w PL.
    Kazdy chce miec wiecel/lepiej za mniej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #12689
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Niestety nasze społeczeństwo w większości przyjęło targowanie za normę. Z pewnością jest to spowodowane różnymi aspektami, m.in. chęcią życia na lepszym poziomie, podobnym do naszych zachodnich sąsiadów podczas gdy spora część pracujących dostaje kilka razy mniej niż Niemcy czy Francuzi za tą samą pracę.
    Zgadzam się. Jest dokładnie jak piszesz. Dlatego uważam że powinno się skończyć z cebulactwem. Niestety to bardzo długi proces i pewnie nie nastąpi to za naszego życia ani nawet naszych dzieci. Mentalność zmienia się pokoleniami. Obecnie to nie do ruszenia. Przecież teraz jak ktoś coś taniej załatwi to jest lepszy. Prawda? Tylko frajerzy kupują z cennika A przecież by był dużo lepszy gdyby pomyślał i więcej sam zarobił i kupił za normalną cenę. Ludzie muszą najpierw zobaczyć, że to jest po prostu kulturalnie słabe.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #12690
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Zgadzam się. Jest dokładnie jak piszesz. Dlatego uważam że powinno się skończyć z cebulactwem. Niestety to bardzo długi proces i pewnie nie nastąpi to za naszego życia ani nawet naszych dzieci. Mentalność zmienia się pokoleniami. Obecnie to nie do ruszenia. Przecież teraz jak ktoś coś taniej załatwi to jest lepszy. Prawda? Tylko frajerzy kupują z cennika A przecież by był dużo lepszy gdyby pomyślał i więcej sam zarobił i kupił za normalną cenę. Ludzie muszą najpierw zobaczyć, że to jest po prostu kulturalnie słabe.
    To nie jest kulturalnie słabe tylko normalne. Sprzedajemy nasze usługi do Danii, USA, Kanady, UK i klienci zawsze negocjują. To normalne, biznes polega na negocjacji.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory