Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12841
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Nie chodzi o to, żeby bezkrytycznie gloryfikować AR, nie zauważać jej wad i nie stawiać jej wysokich wymagań - tylko aby kierować je pod właściwe adresy (np. przedstawicieli AR w Polsce) jak czyniło to kilku kolegów, jak Belfer, epsonix .
    Uwierz mi, że moje "subiektywne oczekiwania" już dawno usłyszeli w FAP bo akurat mi tam bardzo blisko

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Kurde musze stanac w obronie alfy poniewaz nowa topowa giulia jako jedna z nielicznych aut konkuruje z ikona w tej klasie bmw m3-a ten model wsrod milosnikow motoryzacji jest wrez kultowym autem wrecz perfekcyjna emka- Panowie a nie pamietacie jak prowadzila sie alfa 156-przeciez obok bmw to najlepiej prowadzace sie auto w tamtych latach-Bmw i ALFA reszta sie nie liczyla-wiadomo w innych kwestiach bylo juz duzo gorzej ale sportowe prowadzenie to domena tych aut.
    Tu moim zdaniem Alfy nie trzeba bronić bo w kwestii prowadzenia jest i była w czołówce. Natomiast kuleje wyposażenie i nowe technologie. takie jak kamery 360, asystenci, multimedia nawigacja itd.

    Jazda to sama przyjemność. Właśnie skończyłem się relaksować robiąc bez sensu 80km po mieście i testując bardziej tryb D

    btw. Pozdrawiam jeszcze raz czerwoną Q na EL o ile to ktoś stąd
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12842
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Ta marka to nie tylko czysta mechanika i osiągi, to również pewien sposób postrzegania życia albo fascynacji Włochami jako krajem.
    Słusznie.
    Zrobiłbym krok dalej mówiąc, że Alfa przenika z wymiaru posiadania do wymiaru bycia.

  3. #12843
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Ten wątek to odzwierciedlenie naszego społeczeństwa.

    Najlepsze drogi od lat! ---> Zaraz wszystkie się rozsypią ---> Pewnie nabrali najwięcej łapówek od lat, złodzieje.

    Alfa miażdży konkurencję i wygrywa z BMW! ---> Ale nie ma asystenta bólu zada ---> Alfa tonie, nic jej już nie uratuje.

    Dziwne, że Ci którzy mają Giulię (mają hajs) piszą o uśmiechu na twarzy, a Ci co jeżdżą 14 letnimi samochodami wartymi tyle co 2 telefony, jęczą o słabym komforcie, twardych plastikach i braku asystencie bólu zada. Z reguły tak już bywa, że jak kogoś na coś nie stać, to trzeba obrzydzić posiadanie tym których stać.

    Ale i tak najlepsze w tym wszystkim jest to, że Giulia Q zrobiła mega wrażenie na tych którzy z Alfy całkowicie szydzili. Alfa Fiat G-Wart nagle stał się lepszy niż MB AUDI VW BMW???

    Alfa tonie, nic jej już nie uratuje.

    Odnośnie tych asystentów, to Wy tak na serio myślicie że można ot tak wprowadzić sobie model który będzie miał to wszystko od razu? To są elementy, które w przypadku mankamentów mogłyby doprowadzić do katastrofy, a prezentacja Giulii i tak się mocno opóźniła. Nie było czasu. Czy to tak trudno pojąć? To jest typowa Polska mentalność, wszystko na teraz, zero wizji. A potem wielkie zdziwienie, że nie można kiełbasy kupić od firmy z kapitałem PL, gdyż lokalne władze rozdają na lewo i prawo działki za 1zł i zwolnienia podatkowe na XX lat.

  4. #12844
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    co do pierwszej czesci sie zgadzam, taka mamy troche nature. ale usprawiedliwieniem dla braku niektorych powszechnych gadzetow (np android auto,car play) czy niedopracowania innych (czujniki parkowania przod, nierozlaczanie sie bluetootha po wyjsciu i zamknieciu auta,marna nawigacja za kupę kasy) nie moze byc to ze wlosi mieli opoznienie 5 lat - tym bardziej powinno byc auto kompletne i dopracowane w kazdym szczegole. co klienta obchodzi ze mieli obsuwe jak nie ma tego co potrzebuje w wyposazeniu, albo cos dziala tak sobie.

    jednak, mimo pewnych brakow jest to swietny samochod, ktory chetnie widzialbym w swoim garazu i to nawet bez paru gadzetow. w koncu gadzety to tylko dodatek, dla mnie 95% waznosci bedzie stanowil goly samochod.

  5. #12845
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Nie było czasu. Czy to tak trudno pojąć? To jest typowa Polska mentalność, wszystko na teraz, zero wizji. A.
    Był czas. Na auto czekano kilka lat. Było aż za dużo czasu. Dlatego należało oczekiwać auta dopracowanego. Rynek nie znosi pustki i rynek nie czeka. Nie rozumiesz tego.
    Reszty wpisu nie komentuję: emocjonalne wypociny. Alfa utonie jak nie będzie się spinać biznesowo. Żeby się spinało, musi sprzedawać dużo więcej niż obecnie. Tyle w temacie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    jednak, mimo pewnych brakow jest to swietny samochod, ktory chetnie widzialbym w swoim garazu i to nawet bez paru gadzetow. w koncu gadzety to tylko dodatek, dla mnie 95% waznosci bedzie stanowil goly samochod.
    Masz rację, Epson.Dla mnie też. Ale dla rynku nie. Rynek jest rozpieszczony i zdemoralizowany. Wodotryski bywają ważniejsze od kluczowych cech i walorów auta. One mają wpływ na sprzedaż.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Nie można wyłączyć na stałe, jak w Giulietcie, tylko trzeba po każdym uruchomieniu silnika, nie tak nerwowo...
    No i o to mi chodziło. To dość częste w wielu autach, w astrze V też to jest na przykład. Trzeba się przyzwyczaić do wyłączania tego tałatajstwa po odpaleniu silnika i spoko.

  6. #12846
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ten samochód mechanicznie jest bliski ideału. Elektronika to tylko pierdoły, które można poprawić w zasadzie od ręki - aktualizacją oprogramowania bądź wymianą na inne. Kwestia, czy Włosi już do tego dorośli, bo jak widziałem test Maserati Ghibli, to aż się czasami wierzyć nie chce, jak pewne rzeczy są w stanie położyć.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #12847
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ten samochód mechanicznie jest bliski ideału. Elektronika to tylko pierdoły, które można poprawić w zasadzie od ręki - aktualizacją oprogramowania bądź wymianą na inne. Kwestia, czy Włosi już do tego dorośli, bo jak widziałem test Maserati Ghibli, to aż się czasami wierzyć nie chce, jak pewne rzeczy są w stanie położyć.
    Racja, panie Radku.

  8. #12848
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Uwierz mi, że moje "subiektywne oczekiwania" już dawno usłyszeli w FAP bo akurat mi tam bardzo blisko
    Tego jestem akurat pewien, śledząc Twoje wpisy.
    Mój poprzedni wpis, mimo, że umieszczony po Twoim i do niego nawiązujący, nie odnosił się do Twojej aktywności

    Zachęcając do jej podtrzymania - lubię czytać spostrzeżenia (również krytyczne) na temat - pozdrawiam.
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #12849
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Ten wątek to odzwierciedlenie naszego społeczeństwa.

    Najlepsze drogi od lat! ---> Zaraz wszystkie się rozsypią ---> Pewnie nabrali najwięcej łapówek od lat, złodzieje.

    Alfa miażdży konkurencję i wygrywa z BMW! ---> Ale nie ma asystenta bólu zada ---> Alfa tonie, nic jej już nie uratuje.

    Dziwne, że Ci którzy mają Giulię (mają hajs) piszą o uśmiechu na twarzy, a Ci co jeżdżą 14 letnimi samochodami wartymi tyle co 2 telefony, jęczą o słabym komforcie, twardych plastikach i braku asystencie bólu zada. Z reguły tak już bywa, że jak kogoś na coś nie stać, to trzeba obrzydzić posiadanie tym których stać.

    Ale i tak najlepsze w tym wszystkim jest to, że Giulia Q zrobiła mega wrażenie na tych którzy z Alfy całkowicie szydzili. Alfa Fiat G-Wart nagle stał się lepszy niż MB AUDI VW BMW???

    Alfa tonie, nic jej już nie uratuje.

    Odnośnie tych asystentów, to Wy tak na serio myślicie że można ot tak wprowadzić sobie model który będzie miał to wszystko od razu? To są elementy, które w przypadku mankamentów mogłyby doprowadzić do katastrofy, a prezentacja Giulii i tak się mocno opóźniła. Nie było czasu. Czy to tak trudno pojąć? To jest typowa Polska mentalność, wszystko na teraz, zero wizji. A potem wielkie zdziwienie, że nie można kiełbasy kupić od firmy z kapitałem PL, gdyż lokalne władze rozdają na lewo i prawo działki za 1zł i zwolnienia podatkowe na XX lat.
    Jeśli ktoś ma zamiar wydać za samochód 200 tysięcy to chyba już czegoś od niego oczekuje, tym bardziej że konkurencja te "bajery" posiada.

  10. #12850
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Alfa nadal opiera się na filozofii, że jej klient będzie się spodziewał najlepiej prowadzącego się sedana w klasie (i to Giulia zapewnia). Asystenta parkowania czy inne pierdoły można mieć w Kaszkaju. Tyle, że Kaszkaj nie jeździ jak Giulia.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory