Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12851
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Żeby najlepiej jeździć, to najpierw auto musi jeździć samo, nie na lawecie.
    A "filozofia" Alfy to się opiera na tym, że wyrosły nowe pokolenia ludzi w wieku produkcyjnym - poszukiwanych klientów docelowych, którzy łykną wszystko , którzy pozwalają się robić w bambuko wieloletnim opóźnieniem wprowadzenia modelu, domysłami z tym związanymi, bałaganem konfiguratorowym, wymagającym prywatnych śledztw i "dojść" aby się dowiedzieć co, kiedy i czy w ogóle w danym modelu jest/będzie, przełykających bez popicia 4 cyl turbo, ograniczenia niezbyt zgodne z filozofią auta dla kierowcy, wybaczających kolejne wpadki, którzy nabiorą się na te historyczne sportowe prowadzenie.... na autostradach i w korkach - no, szalenie tam przydatne.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 11-05-2017 o 09:06

  2. #12852
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Że BMW i Mercedesy nie podróżują na lawetach? Szczerze mówiąc, nie śledzę specjalnie wątków o Giulii, mam Alfy non-stop od 2007 roku i na lawecie jechała tylko raz Giulietta.

    Też mam wiele zarzutów do Alfy i prowadzenia tej marki, ale jazda tym samochodem mi je wynagradza. Uważam, jako w miarę regularny wizytator ASO Peżota (nie naprawy, serwis eksploatacyjny), że tam jest klasę wyżej, jeśli chodzi o obsługę klienta i ogólne podejście, natomiast mimo dużej sympatii do tego samochodu, wolę jeździć Alfą.

    Z drugiej strony, jak byłem ostatnio w serwisie, oglądałem 308-kę z może jakimś przyzwoitym wyposażeniem, ale bez przesady... Cena 102 tys. zł. Przy tym moja Giulietta to jak okazja stulecia.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #12853
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Alfa nadal opiera się na filozofii, że jej klient będzie się spodziewał najlepiej prowadzącego się sedana w klasie (i to Giulia zapewnia). Asystenta parkowania czy inne pierdoły można mieć w Kaszkaju. Tyle, że Kaszkaj nie jeździ jak Giulia.
    Panie Radku, pisze Pan idealistycznie. Rynek to rynek: ma swoje wymagania. Jak się chce sprzedawać pół miliona aut rocznie, trzeba się dostosować do wymogów rynku a nie bawić się w "opieranie na filozofii". Pół miliona aut rocznie oznacza, że trzeba poszerzyć bazę klientów, dotrzeć do tych, którzy nie brali tej marki pod uwagę. A taki klient WYMAGA tego, zeby bajery były.
    czy tak trudno to zrozumieć?

  4. #12854
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja się z tym w pełni zgadzam - dlatego pół miliona klientów uważam za mrzonki. 250 tys. to by już był niezły rezultat.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #12855
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja się z tym w pełni zgadzam - dlatego pół miliona klientów uważam za mrzonki. 250 tys. to by już był niezły rezultat.
    To prawda, choć również ekstremalnie, według mnie, optymistyczna. Choć Stelvio pozostaje znakiem zapytania (powinien napędzać wolumen sprzedaży).
    Moim zdaniem wyniki sprzedażowe będą maksymalnie w przedziale 150 do 200 tysiecy, z uwzględnieniem kolejnego modelu, jaki wejdzie do sprzedaży. W alfettę nie wierzę: ostatnie sygnały są takie, że auto czeka w kolejce na debiut jako ostatnie. Czyli pewnie ze trzy lata albo coś koło tego. Rynku na dużego sedana nie ma za bardzo, szczególnie, że wyniki sprzedażowe Giulii są bardzo przeciętne.

  6. #12856
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Że BMW i Mercedesy nie podróżują na lawetach? Szczerze mówiąc, nie śledzę specjalnie wątków o Giulii, mam Alfy non-stop od 2007 roku i na lawecie jechała tylko raz Giulietta.

    Też mam wiele zarzutów do Alfy i prowadzenia tej marki, ale jazda tym samochodem mi je wynagradza. Uważam, jako w miarę regularny wizytator ASO Peżota (nie naprawy, serwis eksploatacyjny), że tam jest klasę wyżej, jeśli chodzi o obsługę klienta i ogólne podejście, natomiast mimo dużej sympatii do tego samochodu, wolę jeździć Alfą.

    Z drugiej strony, jak byłem ostatnio w serwisie, oglądałem 308-kę z może jakimś przyzwoitym wyposażeniem, ale bez przesady... Cena 102 tys. zł. Przy tym moja Giulietta to jak okazja stulecia.
    Po pierwsze nie zerkam zbytnio w stronę szkopów i nie wiem skąd BMW i Mercedes akurat, po drugie na pewno jeżdżą na lawetach, ale i równolegle jeżdżą łojone niemiłosiernie, na co Alfy to sobie patrzą co najwyżej ze studiów detailingowych drżąc o wahacz czy skrzynię. Nie wspominając o tym że producent latami zapewnia dostęp do części zamiennych i ma technologię i praktykę stosowaną do modeli od tutptacza korkowego czy "autobus" rodzinny po sport z najwyższej półki - F1. Nie jako naklejka na renderze i historyjką o Alfie mającej czas jechać się umyć przed metą bla bla bla. Jak się odwołuje do sportu, prowadzenia to warto by tam być w tym sporcie najpierw, ale nie przed ....dziesięciu laty.

  7. #12857
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. Dlaczego BWM i Mercedes? Bo to jedyna bezpośrednia konkurencja dla Alfy. BMW są łojone, to fakt, ale już Mercedesy niekoniecznie - chyba, że za takowe łojenie uznamy ujeżdżanie na taksówkach. Każdy taki Mercedes ma zazwyczaj choinkę na desce rozdzielczej.
    2. Dostęp do części - no tutaj to nie ma co porównywać z dwoma wyżej wymienionymi markami - ale jak jest w przypadku Jaga, Volvo, Audi czy japońskiej dwójki, nie mam pojęcia.
    3. Jeśli chodzi o Giulię, to wiadomo, że większość roboty w tym przypadku odwaliło Ferrari - chyba się nie będziesz czepiał ich dorobku sportowego?

    Tak przy okazji - możesz sobie poczytać, jak się sprawuje E36 przy łojeniu:
    http://autobezsens.blogspot.com/2016...e36-318is.html
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #12858
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Taksówki ? a Formuła 1 jej top, to nic ?
    Co do Giulii to co zrobiło Ferrari nie do końca wiemy, poza marketingowymi sloganami i to dotyczącymi Q, a nie codziennych 200 , 280 (350 - będzie nie będzie, któż to wie..) konnymi.
    A jak się beemki przy łojeniu sprawują, nie wspominając o japońcach to nie muszę czytać bo obserwuję od jakiegoś czasu. Po pierwsze - łojone, czego Alfy nie uświadaczają bo by nie wytrzymały, po drugie właśnie się sprawują.

  9. #12859
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    E, Formuła 1. Ja mam na myśli takie codzienne sportowe ujeżdżanie - jak by patrzeć na wyniki WRC, to najbardziej sportowe są VW, Peugeot, Citroen i Ford. Zwłaszcza Citroen się kojarzy ze sportem . Co zrobiło Ferrari nie do końca wiemy - ale wiemy, że mechaniczne wersja 200 KM nie różni się jakoś bardzo istotnie od wersji Q, pomijając sam silnik. To odróżnia Alfę od Mercedesa czy BMW. No i umówmy się, Alfa po tylu latach zwyczajnie nie posiadała inżynierów, którzy byliby to w stanie w takim stopniu ogarnąć.
    Co do łojenia japońców - ile łojonych jest Hond Accord, Mazd 6, Lexusów czy Infiniti? Upalane są głównie Civiki i to jest jedyny model spośród nie wiadomo ilu, który jest masowo wykorzystywany w radosnych pojeżdżawkach w Polsce.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #12860
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Ale wy pier..licie smuty . Co do BMW. To mogę o nich troche powiedzieć. Silniki 6 cylindrowe są wytrzymałe, jednak V6 Alfy w niczym im nie ustępuje. Co do silników R4 to 1,8 8V w E36 to gówno jakich mało Wyciera się wałek rozrządu i nie wiadomo czemu nawet napawanie nie na długo pomaga. Silnik R4 aluminowy Alfy dostawał u mnie taki wpier.ol że sam się dziwiłem że jeszcze jezdzi. Oczywiście katowałem go po rozgrzaniu. Akurat ja katuję Alfy i swoją 166 2,0 na obwodnicy Lublina co 3 dzień dopie..alam ile fabryka dała. Co do BMW. E36 jest tak samo wykonana jak 155 , czyli nie ma szału. Dopiero seria 5 tak samo jak 164 czy 166 jest naprawdę ok.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory