Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12871
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    BMW jest kojarzone ze sportem, bo tak jak Alfa z tego sportu się wywodzi
    Ja rozumiem, że BMW startuje w DTM oraz to, że miało krótki romans z Formułą 1. Ale ciekaw jestem na jakiej podstawie twierdzisz, że BMW "wywodzi się ze sportu" ? Powiem więcej - BMW ma w porównaniu z wieloma innymi markami bardzo ubogą historię "sportową" a już pisanie o "wywodzeniu" się ze sportu zakrawa na żart. Odsyłam do kart historii różnych marek.

    To, że samochody BMW mają w porównaniu z większością konkurencji pewną "żyłkę" sportową, rozumianą jako filozofia budowy aut (dobre właściwości jezdne, bardziej bezpośredni układ kierowniczy etc.) nie świadczy o tym, że "wywodzi się ze sportu" albo że ma bogatą historię w sportach motorowych.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  2. #12872
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Kolego Myszkin już w latach 30 tych BMW tak jak Alfa startowała w wielu wyścigach . Potem w latach 60 tych obie firmy ścigały się na torach całego świata w wyścigach aut turystycznych. W latach 70 tych Alfa 33 a BMW 3,0 CSL święciły sukcesy i zdobywały zasłużoną sławę. Piszesz że BMW ma pewną żyłkę sportową. To się nazywa Berlinasportiva kolego. Właśnie to coś o czym piszesz zrobiła pierwsza Alfa. Mam porównanie z 1968 roku gdzie Alfa 1,8 konkurowała z BMW 1802 . Nie miała bavarka żadnych szans. ale Niemcy uczyli się od Alfy bardzo uważnie i zastąpili to co uczyniła. Co do kart różnych marek to mam wszystkie książki na temat motorsportu.

  3. #12873
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Chyba się kolega rozpędził z tym latami 30 tymi i BMW w wyścigach. Pierwszy samochód BMW powstał bodajże w 1929r. Alfa podobnie jak BMW wywodząca się z lotnictwa produkowała samochody od 1910r. (powstała na wcześniejszej montowni samochodów francuskich chyba marki daraq)
    Pozdrawiam

  4. #12874
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Kolego Andrzej - nie wiem czemu próbujesz przekonać mnie do oczywistych rzeczy (np. Alfa z lat 60-tych jako synonim samochodu o sportowym charakterze) - ja to doskonale wiem i podzielam ten pogląd. Dość powiedzieć, że kiedy Alfa zdobywała dwa pierwsze tytuły mistrzowskie w historii F1 to BMW z mozołem przestawiało się z produkcji...narzędzi rolniczych na swoje pierwsze powojenne samochody.

    To do czego odnosił się mój poprzedni post to Twój kuriozalny pogląd o BMW jako marce "wywodzącej się ze sportu". Podałeś wyżej kilka EPIZODÓW sportowych jakich wiele wśród historii innych marek - bez trudu takie EPIZODY można znaleźć choćby w historii tak "niesportowej" marki jak Toyota. Dla mnie przykład marki wywodzącej się ze sportu to Ferrari czy McLaren: w takich firmach sport samochodowy leży u podstaw filozofii danej marki i projektowania samochodów od "białej kartki". W BMW przy projektowaniu samochodu kładą po prostu nacisk na lepsze właściwości jezdne vs konkurencja (np. Audi, Mercedes) - w Audi z kolei kładą nacisk na jakość materiałów, spasowania etc. To takie wyróżniki, pozwalające na przypięcie znaku rozpoznawczego na rynku: szukasz limuzyny klasy D premium o najlepszych właściwościach jezdnych ? Wiadomo, ze pójdziesz do salonu Alfy i BMW a nie do Audi, Lexusa czy Infiniti - ot cała "filozofia". Ale w przypadku BMW ciężko naprawdę mówić o "wywodzeniu się ze sportu".
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  5. #12875
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    może tak lekka dygresja by uspokoić co poniektórych...

    miałem już 145, 147, od 7 lat jeżdżę 159...
    i pomimo że Giulia jest sedanem (wolałbym kombi), jest dla mnie za niska (ze względu na profesję), nigdy nie jeździłem automatem i zawsze byłem do tego typu rozwiązań sceptyczny, sporo jeżdżę i diesel byłby bardziej ekonomiczny...
    mimo, że tylko dwa razy ją pobieżnie oglądałem...
    mimo, że do tej pory nawet nie odbyłem jazdy próbnej...
    to jednak od roku chorowałem na ten samochód...i wiedziałem, że to tylko kwestia czasu...naturalna kolej rzeczy...

    i nie wnikam w jakieś pierdoły typu uszczelka w spryskiwaczu, rozładowany aku, itp...bo po co? takie rzeczy się zdarzają...

    Gdy słyszysz od znajomych: ty nie możesz jeździć innym autem, od dziewczyny: inne marki nie wchodzą w grę... to to jest właśnie to coś co tak świetnie ubrał w słowa kolega Quadrifoglio156 pisząc,
    że "Ta marka to nie tylko czysta mechanika i osiągi, to również pewien sposób postrzegania życia..."

    Właśnie o to w tym biega...chodzisz do swojego ulubionego fryzjera/fryzjerki, masz ulubione restauracje, preferujesz pewne marki odzieżowe itp...
    dokładnie tak samo jest z marką auta...
    to cześć naszego jestestwa, stylu, wizerunku, forma wyrażenia osobowości, czy też podkreślenia "odmienności"...
    Im mniej masowa jest Alfa, tym lepiej!

    pozdrawiam

    PS1. jeżeli wszystko pójdzie dobrze, odbiór G pod koniec przyszłego tygodnia
    PS2. 159 na zbyciu
    PS3. na bank nie wypełniam definicji klienta docelowego

  6. #12876
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jak już pisałem wcześniej jeżdżę wyłącznie Alfami. W rodzinie też tylko Alfy. Wiem, że to wizerunek, styl życia, sportowa jazda, design. To wszystko już przeżyłem. Nadal się z tym identyfikuję bo jestem posiadaczem Giulii. Jestem z niej zadowolony z każdym kilometrem bardziej odkrywam przyjemność z jazdy. Ostatnie 500km to jedna ciągła podróż. Była super. Prowadzi się rewelacyjnie. Nawet znalazłem pozycję w fotelu gdzie mój kręgosłup nie umiera Jest tylko "ale". Konkurencja. Nie śpi i bardzo kusi. Alfa powinna gonić. Jest nieźle ale trochę szybciej powinni pracować i ulepszać. Szczerze to ze względu na specyficzną sytuację życiową dopiero ostatnio przeszedłem się po innych salonach z kolegą bo chciał kupić nowy samochód. No i powiem, że jest nieźle w innych markach.

    Btw kolega i tak kupił Giuliettę Veloce


    Cytat Napisał goch Zobacz post
    PS2. 159 na zbyciu
    Nie sprzedawaj To najlepszy samochód na świecie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #12877
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Ja za to szukam tylko pretkestu żeby się gdzieś przejechać albo wrócić dłuższą trasą... Dzisiaj stało się coś dziwnego, głowa mówi "włącz ten kierunek i jedź do garażu, już późno a ty musisz rano wstać" ale mnie w ogóle ręka nie chciała słuchać i pojechałem się przejechać....50 km ;] O to chyba w tym wszystkim chodzi ? Ok może dla mnie

  8. #12878
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jest tylko "ale". Konkurencja. Nie śpi i bardzo kusi. Alfa powinna gonić.
    Otóż to
    Konkurencja nie śpi. Alfa zrobiła ogromny postęp. Ale reszta też.
    Tylko tyle i aż tyle
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #12879
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Konkurencja robi postęp permanentnie. Giulia musiała nadrobić 5 lat letargu w 2 lata i wiadomo, że wszystkiego w tym czasie nie ogarnęli. Skupili się na tylnym napędzie, dobrych silnikach, prowadzeniu, frajdzie z jazdy - najważniejszych cech dla rasowego kierowcy. Wyposażenie i multimedia - tutaj Alfa ma sporo do nadrobienia ale czy te cechy są najabardziej istotne? Każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć.
    Najważniejsze, żeby nie kupować innej marki w ciemno, tylko dać Alfie szansę na konkretniej jeździe próbnej, najlepiej poza miastem i z dużą ilością zakrętów, żeby miała szansę się wykazać.

  10. #12880
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Mnie najbardziej cieszy fakt, że Alfa nie broni się tylko designem, ale silnikiem, napędem, trakcją itd. czyli tymi najważniejszymi sprawami
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory