Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13181
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No ale tak nic nie zmienisz i będzie jak było. Napisanie maila i opisanie sytuacji chyba nie zajmie więcej jak godzinę?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #13182
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Rzeczywiście jak się zastanowić to tak jest.
    Skoro i tak nie będziesz miał tylnego napędu, to w sumie można od razu kupić w karawanie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13183
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No ale tak nic nie zmienisz i będzie jak było. Napisanie maila i opisanie sytuacji chyba nie zajmie więcej jak godzinę?
    Jak to nie zmienię ? zmienię - nie zrobię kolejny raz podobnej głupoty. Już zmieniłem .
    Oo, był czas że napisałem, jakoś nic to nie zmieniło (poniżej tabelka - znikąd to się nie bierze, to nie spisek ani zamach), a przepraszam, wymienili łączniki stabilizatora... w wozie z coś 15tys km, łaskawcy, po interwencji mailowej w FAP właśnie. Więc zamiast od razu przyjąć auto ze znikomym przebiegiem na wymianę elementu za kilkanaście czy dziesiąt zł. O wszystko się prosić ? po co, są inne marki. Auta sprzedają serwisy, tylko pierwsze dealer.
    Sądzisz że co, później się zrobi wszystko cacy i mógłbym z pełnym zaufaniem odstawiać tam moje auto ? mowy nie ma. Tego kwiatu jest pół światu.





    RANKING JAKOŚCI AUTORYZOWANYCH STACJI OBSŁUGI - MARKI EUROPEJSKIE


    Pozycja Marka Wynik (udział najwyższych ocen)
    1. Citroen 68,4%
    2. Peugeot 64,2%
    3. Ford 57,1%
    4. Skoda 48,7%
    5. Renault 46,5%
    6. BMW 42,3%
    7. Mercedes 41,7%
    8. Volkswagen 41,0%
    9. Opel 37,9%
    10. Audi 36,8%
    11. Volvo 35,3%
    12. Fiat 34,9%
    13. Seat 28,6%
    14. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 28,4%
    ocena:
    bardzo dobra – powyżej 65,0%
    dobra – 50,1-65,0%
    przeciętna – 40,1-50,0%
    słaba – 30,1-40,0%
    bardzo słaba – poniżej 30,0%


    Czytaj więcej na http://magazynauto.interia.pl/porady...campaign=other
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 13-06-2017 o 11:56

  4. #13184
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    No i to jest coś czego zupełnie nie potrafię zrozumieć. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo czyli marka, której stereotyp trzyma się jak rzep powinna walczyć o super świadczenie usług serwisowych. Kurde, chcą zmyć z siebie wizerunek marki, która się psuje itd a jednocześnie robią wszystko by ten stereotyp jeszcze głębiej się zakorzenił. Nawet jakby te auta psuły się na potęgę ale serwis był pomocny i chętny do ustępstw to ludzie z mniejszym strachem by patrzyli na AR. No chyba, że ludzie oczekują aż zbyt wiele i nastawiają się na cuda-niewidy ale nie sądzę bo to już chyba nadinterpretacja jednak.

  5. #13185
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Niektórzy się nastawiają faktycznie i z byle poskrzypiwaniem fotela jadą i awanturę robią. Ja akurat byłem bardzo grzeczny, potulny prawie, ufałem w dobrą wolę i fachowość serwisu - w końcu ma Aurtoryzację nie byle kogo tylko sportowej marki z tradycjami 100letnimi [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo. To nie w kij dmuchał.
    Z byle pierdołami nie jeździłem, no ale jak klima wysiada, licznik km swoje a komp na desce swoje pokazują, jak co 300 km check i motor control system failure .. , bezpieczniki się palą, drzwi tak spasowane że oryg bagażnik nie pasuje i leje się woda w deszczu, ścina uszczelki, a oni regulują tak, że odstają krawędzie na zewnątrz, no nie chce mi się wszystkiego przypominać. A polecam sięgnąć w archiwa przygód z innym serwisem pewnej GT - lista na cały monitor ) .
    Po tym czego klienci teraz, w obecnych czasach się czepiają to ja byłem mega niewymagający, naprawdę.
    Ale tak to jest, brnie się, bo może już będzie dobrze . Jak w rodzinie z przemocą . Nie będzie. trzeba się wyrwać i odciąć.
    To mentalność kraju producenta, to się wszędzie rozlewa na produkt i na serwisy. Fajne, super na wakacje, towarzysko, rozrywkowo, ale nie jak trzeba na tym polegać. Teraz obserwuję (na wymianach oleju bo innych okazji nie ma), jak funkcjonuje serwis autoryzowany przez dalekowschodnią markę. To samo miasto, a wszystko jak w zegarku, jak należy.

  6. #13186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Skoro i tak nie będziesz miał tylnego napędu, to w sumie można od razu kupić w karawanie .
    Mnie w ogóle dziwi jak można kupować Audi z FWD (czy to A4, czy A6)...
    Pozdro,
    Bartas

  7. #13187
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wszyscy już na forum wiedzą, że nigdy nie kupisz Alfy bo 15 lat temu miałeś problemy w serwisie ze 156. W związku z powyższym nie chce Ci się nawet przejechać Giulią ale w tym temacie spłodziłeś dużą liczbę postów aczkolwiek mało merytorycznych. W jakim celu, skoro markę już ostatecznie skreśliłeś ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #13188
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Niektórzy się nastawiają faktycznie i z byle poskrzypiwaniem fotela jadą i awanturę robią. Ja akurat byłem bardzo grzeczny, potulny prawie, ufałem w dobrą wolę i fachowość serwisu - w końcu ma Aurtoryzację nie byle kogo tylko sportowej marki z tradycjami 100letnimi [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo. To nie w kij dmuchał.
    Z byle pierdołami nie jeździłem, no ale jak klima wysiada, licznik km swoje a komp na desce swoje pokazują, jak co 300 km check i motor control system failure .. , bezpieczniki się palą, drzwi tak spasowane że oryg bagażnik nie pasuje i leje się woda w deszczu, ścina uszczelki, a oni regulują tak, że odstają krawędzie na zewnątrz, no nie chce mi się wszystkiego przypominać. A polecam sięgnąć w archiwa przygód z innym serwisem pewnej GT - lista na cały monitor ) .
    Po tym czego klienci teraz, w obecnych czasach się czepiają to ja byłem mega niewymagający, naprawdę.
    Ale tak to jest, brnie się, bo może już będzie dobrze . Jak w rodzinie z przemocą . Nie będzie. trzeba się wyrwać i odciąć.
    To mentalność kraju producenta, to się wszędzie rozlewa na produkt i na serwisy. Fajne, super na wakacje, towarzysko, rozrywkowo, ale nie jak trzeba na tym polegać. Teraz obserwuję (na wymianach oleju bo innych okazji nie ma), jak funkcjonuje serwis autoryzowany przez dalekowschodnią markę. To samo miasto, a wszystko jak w zegarku, jak należy.
    Czytałem artykuł polskiego dziennikarza o jego "miłości" do nowej E class mercedesa oraz przygody z serwisami w Polsce i Hiszpanii. To są tylko ludzie.
    Pewna dalekowschdnia marka właśnie popełnia wizerunkowe samobójstwo na oczach całego świata. Trzeci rok z rzędu nie potrafi zrobić działającej jednostki napędowej F1. W tym czasie Włosi dogonili mercedesa...

    Natomiast rozumiem Twoje rozgoryczenie bo w 95' lizingowałem dostawczą Mazdę vanE2200. Pierwszą głowicę miałem wymienianą po 20000km. Nie pamiętam ile ich było na gwarancji, pamiętam gówniany serwis i gówniany samochód i ilość wydanych pieniędzy po wygaśnięciu gwarancji.

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 13-06-2017 o 13:04

  9. #13189
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Dawno temu mialem VW Polo, psul sie okropnie, obsluga w salonie karygodna, zero pomocy, czas oczekiwania niemilosiernie dlugi... mialem dosc, sprzedalem.

    Mialem 159, nie psul sie w ogole, obsluga w salonie wysmienita, bardzo duza pomoc jesli trzeba, mialem wiele glupich pytan jednak nikt nie mial z tym problemu.

    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia, obsluga w salonie bardzo dobra, kontakt idealny, kontakt bezposredni z AR wysmienity, odpowiadaja na kazde, newt glupie pytanie, staraja sie bardzo.

    Widzisz Andrzejsr Ty masz swoje doswiadczenia a ja mam swoje. Jestm zadowolony ze wspolpracy z salonem jak i z producentem. Nigdy z tym nie mialem problemow a z innymi markami owszem. Takze dodaje moje czysto subiektywne zdanie. Dodajac do tego bardzo duza radosc z samochodu, zadowolenie z jazdy, wyglad, jakosc wykonania po prostu mowie, ze jestem bardzo zadowolony czyli mam zupelnie inne doswiadczenia niz ty.

  10. #13190
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Dawno temu mialem VW Polo, psul sie okropnie, obsluga w salonie karygodna, zero pomocy, czas oczekiwania niemilosiernie dlugi... mialem dosc, sprzedalem.

    Mialem 159, nie psul sie w ogole, obsluga w salonie wysmienita, bardzo duza pomoc jesli trzeba, mialem wiele glupich pytan jednak nikt nie mial z tym problemu.

    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia, obsluga w salonie bardzo dobra, kontakt idealny, kontakt bezposredni z AR wysmienity, odpowiadaja na kazde, newt glupie pytanie, staraja sie bardzo.

    Widzisz Andrzejsr Ty masz swoje doswiadczenia a ja mam swoje. Jestm zadowolony ze wspolpracy z salonem jak i z producentem. Nigdy z tym nie mialem problemow a z innymi markami owszem. Takze dodaje moje czysto subiektywne zdanie. Dodajac do tego bardzo duza radosc z samochodu, zadowolenie z jazdy, wyglad, jakosc wykonania po prostu mowie, ze jestem bardzo zadowolony czyli mam zupelnie inne doswiadczenia niz ty.
    Gdzie taki dobry salon?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory