Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13581
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Z mojej praktyki - Giulietta veloce ma na mokrym wysoki stopień upośledzenia - żeby nie szarpała kołami w miejscu trzeba wciskać ze świateł gaz do połowy, launch control nic w temacie nie poprawia, dwusprzęgłowe TCT również (choć akurat w sprincie 2sprzegłowe teoretycznie powinny radzić sobie najlepiej). Przy wciśnięciu gazu do połowy niestety nie ma szans z przyzwoitym TDI w quattro. Na suchym jest spoko

    w kwestii alternatyw dla Giulii - są niezłe oferty na infiniti, gdzie za q50 w hybrydzie tej 352KM w sport techu (w zasadzie chyba wszystko ma, nawet szyberdach) ze 275 tys schodzą na ok 230 tys i to bez marudzenia ) może da się coś więcej ugrać. Gdyby nie ten wystrój wnętrza rodem z mojego Hyundaia Elantry z 2013 roku... Ale przejadę się, chcę sprawdzić na własnej skórze - może po włączeniu tych dwóch ipadów i zamknięciu oczu na ten straszny kokpit powali mnie np jakość materiałów, czy sama jazda. Drive By Wire jakoś mi nie przeszkadza, jakby mniej niż hamulce tego typu w giulii - wszak Infiniti ma fizyczne połączenie, tylko jako backup, a Giulia nie ma fizycznego połączenia z hamulcami. Więc krytyczny wyjątek w działaniu tego komputera może zakończyć się na oiomie albo dziurze w ziemi.

  2. #13582
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Z mojej praktyki - Giulietta veloce ma na mokrym wysoki stopień upośledzenia - żeby nie szarpała kołami w miejscu trzeba wciskać ze świateł gaz do połowy, launch control nic w temacie nie poprawia, dwusprzęgłowe TCT również (choć akurat w sprincie 2sprzegłowe teoretycznie powinny radzić sobie najlepiej). Przy wciśnięciu gazu do połowy niestety nie ma szans z przyzwoitym TDI w quattro. Na suchym jest spoko

    w kwestii alternatyw dla Giulii - są niezłe oferty na infiniti, gdzie za q50 w hybrydzie tej 352KM w sport techu (w zasadzie chyba wszystko ma, nawet szyberdach) ze 275 tys schodzą na ok 230 tys i to bez marudzenia ) może da się coś więcej ugrać. Gdyby nie ten wystrój wnętrza rodem z mojego Hyundaia Elantry z 2013 roku... Ale przejadę się, chcę sprawdzić na własnej skórze - może po włączeniu tych dwóch ipadów i zamknięciu oczu na ten straszny kokpit powali mnie np jakość materiałów, czy sama jazda. Drive By Wire jakoś mi nie przeszkadza, jakby mniej niż hamulce tego typu w giulii - wszak Infiniti ma fizyczne połączenie, tylko jako backup, a Giulia nie ma fizycznego połączenia z hamulcami. Więc krytyczny wyjątek w działaniu tego komputera może zakończyć się na oiomie albo dziurze w ziemi.
    Co do ostatniego zdania, oczywiscie ma fizyczne polacznie, prosze:

    "The brakes have a fallback mode.

    There are normally open hydraulic valves between the master cylinder and the hydraulic circuits. When the system powers up and passes its internal diagnostic tests, the brakes are switched to "by wire mode", whereby those valves are closed, and oil displaced in the master cylinder is diverted to the pedal feel simulator. Pedal travel and pressure is measured, and the actual braking pressure is generated by a motor inside the brake controller. If said controller is unpowered, or if there's a fault condition, those valves will be open, therefore the brake pedal will directly actuate the hydraulic braking circuits. The pedal will have an abnormally long travel and will feel very spongy, but the vehicle will be able to brake."

    Dalej:

    "In contrast to a purely electro-mechanical braking system, this system has a hydraulic fallback solution that allows the driver to bring the vehicle to a stop with moderate pedal force even in the event of a complete system failure."
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 31-07-2017 o 23:38

  3. #13583
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Giulia ma fizycznie połączenie z hamulcami.
    Natomiast Infiniti nie ma.

  4. #13584
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0rn20wn Zobacz post
    Co do AWD to dobrą rzecz powiedział mi znajomy co ma subaru forestera turbo. Pod górę na śliskim owszem, jest lepiej, ale z góry hamuje się tak samo jak fwd. Stracisz trakcję to też masz sanie.
    Bo jest takie powiedzenie: Quattro przyspiesza jak żaden, hamuje jak każdy I trzeba o tym pamiętać!
    Pozdro,
    Bartas

  5. #13585
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Bo jest takie powiedzenie: Quattro przyspiesza jak żaden, hamuje jak każdy I trzeba o tym pamiętać!
    Do 200 fwd/rwd wygrywa często z 4x4

  6. #13586
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Pisałem w kwestii co poruszył b0rn20wn. Na mokrym/śliskim/śniegu nic nie ma szans z 4x4. Łatwo się rozpędzić do tych 80km/h na śniegu (gdzie z jedną ośką byś bujnął się może do 40km/h) ale potem hamowanie...
    Pozdro,
    Bartas

  7. #13587
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    FCA opublikowało dane sprzedażowe za lipiec 2017. Trzeba przyznać, że standardy informowania rynku w USA są wysokie i zawsze już pierwszego dnia miesiąca dane są o czasie.
    Sprzedaż Giulii znowu w górę - po raz pierwszy przekroczyli 1000 sztuk sprzedanych w jednym miesiącu.
    Giulia - 1 104 szt.
    Stelvio - 99 szt.
    4C - 22 szt.
    http://www.prnewswire.com/news-relea...300497422.html

    Ciekawe kiedy będą jakieś dane z Europy i czy uda się Giulii utrzymać sprzedaż 3 000 szt./miesiąc.
    Ostatnio edytowane przez sailor_p ; 01-08-2017 o 21:41

  8. #13588
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    FCA opublikowało dane sprzedażowe za czerwiec 2017. Trzeba przyznać, że standardy informowania rynku w USA są wysokie i zawsze już pierwszego dnia miesiąca dane są o czasie.
    Sprzedaż Giulii znowu w górę - po raz pierwszy przekroczyli 1000 sztuk sprzedanych w jednym miesiącu.
    Giulia - 1 104 szt.
    Stelvio - 99 szt.
    4C - 22 szt.
    http://www.prnewswire.com/news-relea...300497422.html

    Ciekawe kiedy będą jakieś dane z Europy i czy uda się Giulii utrzymać sprzedaż 3 000 szt./miesiąc.
    Za lipiec wygląda to dobrze

  9. #13589
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Na rynku włoskim po raz pierwszy sprzedaż Stelvio była większa niż Giulii: 878 vs 554

    http://www.carsitaly.net/fiat-car-sales_italy.htm

  10. #13590
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Na rynku włoskim po raz pierwszy sprzedaż Stelvio była większa niż Giulii: 878 vs 554

    http://www.carsitaly.net/fiat-car-sales_italy.htm
    554 sprzedane Giulie we Włoszech to ogromny spadek - 3 razy mniej niż w czerwcu... Dziwne.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory