Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13891
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wszystko fajnie technologa idealna cena tylko...czemu tego nie kupują Giulii tylko biorą C-kasę, Audi A4 czy Bmw 3?
    Tu po prostu Panowie chodzi o postrzeganie marki - Giulia moze być ze złota ale jest postrzegana nie jak Audi czy Mercedes- jako synonim prestiżu niezawodności, sukcesu.
    To siębuduje latami a nie znika z rynku potem po powrocie mają być tłumy? w życiu!! może następca Giulii czy Giulietty - wersje Coupe kombi - nie da sie od razu zarabiać - trzeba odzyskać zaufanie klientów produkując przez lata bardzo awaryjne samochody.
    Nie pasuje Dacia - popatrzmy na Renault z laguną- pierwsza wersja była hitem druga przeładowana elektroniką awaryjną dorobiła się miana królowej lawet i gigantycznej utraty wartości - trzecia generacja mimo że jest świetnym autem ciągnie mit II gen i sprzedaż nie dorastała np passatowi. To samo jest z Alfą postrzeganą z poziomu 145, 147 czy 156.
    Markęi zaufanie klientów buduje się latami dlatego porządny serwis, żadnych wtop a nie co chwile gol- to ASO nie ma zastępczego (sic!!!), to salon oddaj auto śmierdzące beną czy olewa potencjalnego kupca w salonie - tak wysokiej sprzedaży i zaufania do marki nie zbudujemy.
    I nie żebym nalatywał na markę bo jestem jej wierny i kupiłem kolejną nową alfę miesiąc temu ale czasem warto spojrzeć prawdzie w oczy jak to wygląda.
    Nic się nie zmieniło- dlaczego? ponieważ tu potrzeba zmiany mentalności z perspektywy polski włoski bałagan i "polska byle jakość" i "jakoś to będzie" i mamy jak mamy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Widuję na ulicy tabuny najsłabszych wersji silnikowych czy to C-klas czy Trójek i to one napędzają sprzedaż, nie karbonowy wał czy cudowne prowadzenie po północnej pętli. Większość ludzi kładzie minimalny nacisk tak na silnik, jak i na "prowadzenie" bo kupując najsłabszą wersję silnikową w tyłku mają to jak będzie się prowadzić. Miliony przeznaczone na R&D powinni sobie odbijać na mocniejszych wersjach silnikowych, a do oferty dołożyć coś co podbierze klientelę np. VW. W dodatku co jak co, ale dla człowieka chcącego kupić auto do 150 tys kupno Giulii będzie niepewne i nie będzie za sobą niosło prestiżu (a wydając tyle wielu ludzi CHCE jakiś prestiż, czego również nie powinno się potępiać). Prócz Was na tym forum niewielu ludzi myśli czynnikami takimi jak Wy. Oni zdecydują się na trójkę albo na cklasse bo wedle ich wiedzy dostaną dopracowany od dekad produkt i znaczek, którym będzie można pochwalić się znajomym. FCA zdecydowało, że nie, oni chcą już podebrać klientów pierwszym sedanem od dekady niemieckiej trójcy i plasować się na tym samym poziomie wstając z kolan. No naprawdę wejście z przytupem. Życzę Giulii jak najlepiej, ale FCA to niewiarygodny beton, który skutecznie Giulię zabija plasując ją tak wysoko. Dokładnie .Andrzej. Tacy ludzie patrzą na Giulię jako na nowinkę i ciekawostkę, ale nie zrezygnują dla niej z w/w.
    nie 100% ale 10000% racji!!!!

  2. #13892
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    To już nie czasy kupuje się auto dla prestiżu. W Polsce jeszcze tak, ale na zachodzie auto to tylko auto - kupujesz, jeździsz, kupujesz nowe. Prestiż może dawać auto limitowane typu Ferrari ale nie masówka typu Mercedes albo BMW

    Auto nie musi być miarą prestiżu, ale może być wskaźnikiem statusu społecznego. Osoby majętne, czy też na wysokich stanowiskach niekoniecznie chcą jeździć Ferrari. Ale za to kupują np S-klasę. Jeśli ktoś takim autem (nowym) jeździ, to nie dlatego że chce się pokazać (choć i takie przypadki się trafiają), ale dlatego że go stać wydać pół miliona albo więcej żeby komfortowo się przemieszczać. Ale to nie zmiania faktu, że taka osoba szuka wśród prawdziwych marek premium, a nie pretendujących do tego grona.

  3. #13893
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Widuję na ulicy tabuny najsłabszych wersji silnikowych czy to C-klas czy Trójek i to one napędzają sprzedaż, nie karbonowy wał czy cudowne prowadzenie po północnej pętli. Większość ludzi kładzie minimalny nacisk tak na silnik, jak i na "prowadzenie" bo kupując najsłabszą wersję silnikową w tyłku mają to jak będzie się prowadzić. Miliony przeznaczone na R&D powinni sobie odbijać na mocniejszych wersjach silnikowych, a do oferty dołożyć coś co podbierze klientelę np. VW. W dodatku co jak co, ale dla człowieka chcącego kupić auto do 150 tys kupno Giulii będzie niepewne i nie będzie za sobą niosło prestiżu (a wydając tyle wielu ludzi CHCE jakiś prestiż, czego również nie powinno się potępiać). Prócz Was na tym forum niewielu ludzi myśli czynnikami takimi jak Wy. Oni zdecydują się na trójkę albo na cklasse bo wedle ich wiedzy dostaną dopracowany od dekad produkt i znaczek, którym będzie można pochwalić się znajomym. FCA zdecydowało, że nie, oni chcą już podebrać klientów pierwszym sedanem od dekady niemieckiej trójcy i plasować się na tym samym poziomie wstając z kolan. No naprawdę wejście z przytupem. Życzę Giulii jak najlepiej, ale FCA to niewiarygodny beton, który skutecznie Giulię zabija plasując ją tak wysoko. Dokładnie .Andrzej. Tacy ludzie patrzą na Giulię jako na nowinkę i ciekawostkę, ale nie zrezygnują dla niej z w/w.
    Masz sporo racji.

    Dziwię się, że na nasz rynek nie wprowadzili tego najsłabszego diesla tylko po to, aby marketingowo było można pokazać, że Giulia cenowo zaczyna się od...

    Porównywałem ceny. BMW jest tańsze w wersjach słabszych, w porównywalnych mocach jest jednak droższe. Ale uważam, że z ceną Giulii przesadzili.

    Na pocieszenie powiem Wam jednak, że miło jest widzieć gdy gość z najnowszego SUVa Volvo ogląda się za jadącą Giulią

  4. #13894
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Dziwię się, że na nasz rynek nie wprowadzili tego najsłabszego diesla tylko po to, aby marketingowo było można pokazać, że Giulia cenowo zaczyna się od...
    Sądzisz, że to by coś zmieniło w wynikach sprzedaży? Wątpię. Na stocku masz nadal ponad 80 diesli z 2016 roku z czego połowa to wersje z silnikiem 150 KM, które chętnie Ci sprzedadzą w cenie tego Twojego najsłabszego diesla, a jakoś chętnych brak. Takie auto jak Giulia powinno mieć diesla min. 180 KM, albo min. 200 KM dla benzyny i do polityki silnikowej nie mam zastrzeżeń. No może jedynie za brak V6 w dieslu. Za to tworzenie na siłę auta premium poprzez liczne dodatki w cenniku uważam za największy błąd FCA. Jakoś klienci BMW, czy Mercedesa nie rzucili się masowo do kupowania Giulii. O postrzeganiu marki jako premium decydują klienci, a nie ilość dodatkowych pozycji w cenniku, które podbijają cenę auta do zakupu o 30%
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 11-10-2017 o 21:45
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #13895
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nie wspominając już gości w czterech BMW a Giulia im odjeżdża. Miny na następnym skrzyżowaniu bezcenne.
    Większość uwag odnośnie salonów i serwisu pokazuje jak mało Firma FCA robi aby to zmienić, zmiana wyglądu salonów to dopiero mały krok. Zmianę należy dokonać w mentalnym podejściu do potencjalnego nabywcy a potem spotkań w serwisie. Jeszcze trochę wody w Wiśle popłynie zanim się to zmieni.
    Co do polityki sprzedaży części zamiennych - kupiłem cztery czujniki ciśnienia w kołach, szczęśliwy pojechałem do wulkanizatora aby założył nowe opony zimowe na nowe felgi oraz wkręcił nowe czujniki i co w opakowaniu jest czujnik tyle tylko, że brak jest nakrętki. Nakrętki (nowe) znalazł wulkanizator a ja z reklamacją do ASO a w ASO okazało się, iż nakrętka to osobna część i żeby było śmieszno i groźno kosztuje 8 PLN sztuka. Napisałem skargę - zobaczę co odpiszą.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 11-10-2017 o 22:00

  6. #13896
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Sądzisz, że to by coś zmieniło w wynikach sprzedaży? Wątpię. Na stocku masz nadal ponad 80 diesli z 2016 roku z czego połowa to wersje z silnikiem 150 KM, które chętnie Ci sprzedadzą w cenie tego Twojego najsłabszego diesla, a jakoś chętnych brak. Takie auto jak Giulia powinno mieć diesla min. 180 KM, albo min. 200 KM dla benzyny i do polityki silnikowej nie mam zastrzeżeń. No może jedynie za brak V6 w dieslu. Za to tworzenie na siłę auta premium poprzez liczne dodatki w cenniku uważam za największy błąd FCA. Jakoś klienci BMW, czy Mercedesa nie rzucili się masowo do kupowania Giulii. O postrzeganiu marki jako premium decydują klienci, a nie ilość dodatkowych pozycji w cenniku, które podbijają cenę auta do zakupu o 30%
    Uważam, że Giulia powinna startować cenowo z okolic 110 tys i uważam także że wersje obecnie oferowane powinny być w cenie wyprzedażowej stockowej na dzień dobry.
    V6 diesla brakowało mi w serii 159/Brera ale rozumiem podejście stworzenia silnika 2.2 pozwalającego na z jednej strony niskie koszty z uwagi na jeden blok a z drugiej zróżnicowaną ofertę pod kątem mocy. Większy silnik to akcyza i cena drastycznie w górę ale też dodatkowe koszy produkcji a nie ukrywajmy AR to jednak malutka fabryka w porównaniu do konkurencji.

    Głównym problemem FCA jest obsługa w salonach niejednokrotnie nadal oparta na Polmozbytach, ale przede wszystkim serwis.

    Ostatnio z ciekawości przeczołgałem centralę FCA - tam też jest ciągle jak za komuny. Na proste pytanie odpowiadali kilka miesięcy. Zapytałem dlaczego nie ma możliwości wyłączenia składania lusterek przy zamykaniu auta skoro instrukcja w języku polskim przewiduje taką możliwość. Badali i badali MOJE KONKRETNE AUTO i w końcu stwierdzili że w autach na nasz rynek TAK MA BYĆ Taką odpowiedź powinienem otrzymać 24h po zadaniu pytania bez konieczności dwukrotnego odwiedzania serwisu moim autem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Nie wspominając już gości w czterech BMW a Giulia im odjeżdża. Miny na następnym skrzyżowaniu bezcenne.
    Większość uwag odnośnie salonów i serwisu pokazuje jak mało Firma FCA robi aby to zmienić, zmiana wyglądu salonów to dopiero mały krok. Zmianę należy dokonać w mentalnym podejściu do potencjalnego nabywcy a potem spotkań w serwisie. Jeszcze trochę wody w Wiśle popłynie zanim się to zmieni.
    Co do polityki sprzedaży części zamiennych - kupiłem cztery czujniki ciśnienia w kołach, szczęśliwy pojechałem do wulkanizatora aby założył nowe opony zimowe na nowe felgi oraz wkręcił nowe czujniki i co w opakowaniu jest czujnik tyle tylko, że brak jest nakrętki. Nakrętki (nowe) znalazł wulkanizator a ja z reklamacją do ASO a w ASO okazało się, iż nakrętka to osobna część i żeby było śmieszno i groźno kosztuje 8 PLN sztuka. Napisałem skargę - zobaczę co odpiszą.
    Z ciekawości - ile skasowało ASO za aktywację nowych czujników?

  7. #13897
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    320i jest tańsze w podstawowej wersji.
    Tak. Ale benzyna 1.6 135 KM albo diesel 2.0 115 KM, cokolwiek mocniejszego jest droższe od najtańszej Giulii 2.0T 200 KM.

  8. #13898
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    odpowiedź odnośnie aktywacji - jeszcze nie założyłem na samochód.

  9. #13899
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [...]trzecia generacja mimo że jest świetnym autem ciągnie mit II gen i sprzedaż nie dorastała np passatowi. To samo jest z Alfą postrzeganą z poziomu 145, 147 czy 156.
    Markęi zaufanie klientów buduje się latami [...]
    Gdyby tylko chodziło o awaryjność to BMW i Audi zwinęło by się z rynku już dawno. Ale tam marketingowcy, mimo grubych wpadek z "niezawodonością" niektórych modeli, tak potrafią klientom nawijać makaron na uszy, że ci ciągle wracają i wydają $$$.

  10. #13900
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dlatego napisałem o postrzeganiu danej marki a nie rzeczywistości- mnie nie musisz przekonywać znam ASO marek premium i można się za głowę złapać jakie to awaryjne. No ale usterka nawet wielokrotna np w BMW może się zdarzyć,a u Afly- to -wiadomo włoski złom.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Uważam, że Giulia powinna startować cenowo z okolic 110 tys i uważam także że wersje obecnie oferowane powinny być w cenie wyprzedażowej stockowej na dzień dobry.
    V6 diesla brakowało mi w serii 159/Brera ale rozumiem podejście stworzenia silnika 2.2 pozwalającego na z jednej strony niskie koszty z uwagi na jeden blok a z drugiej zróżnicowaną ofertę pod kątem mocy. Większy silnik to akcyza i cena drastycznie w górę ale też dodatkowe koszy produkcji a nie ukrywajmy AR to jednak malutka fabryka w porównaniu do konkurencji.

    Głównym problemem FCA jest obsługa w salonach niejednokrotnie nadal oparta na Polmozbytach, ale przede wszystkim serwis.

    ?
    100 % racji - tym bardziej, iż kilkadziesiąt sztuk zalega w Pl na stocku z...2016 r!!!!

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory