Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13931
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Ale diesle w Giuli sa slabe?Zuzywaja pewnie duzo mniej paliwa od benzyn i jakby nie bylo kazdy kto interesuje sie motoryzacja to wie ze diesle w alfach JTD to mozna kupowac bo to udane silniki...i to juz taka legenda jak 1.9 TDI w VAG.
    Legendarne to były benzynowe silniki AR, i to nie tylko Busso, do czasu przejęcia firmy przez Fiata w 1986 r.

    Stąd Cuore Sportivo.

    To wiedzą Alfisti.

    JTD z wielu różnych powodów podtrzymały AR przy życiu, zwłaszcza po nieudanych JTS-ach i nie dopracowanym TBI.

    Diesel to była (piszę była mając na uwadze obecne trendy) potrzeba rynku, uwarunkowana polityką fiskalną lat 80- 90- tych XX w., jak i początku XXI, a nie wybór firmy oparty na jej tradycji i aspiracjach. Tak przy okazji to AR jako jedna z pierwszych wprowadziła diesla do modeli osobowych.

    Alfista, który zna i docenia zalety silników benzynowych, dla samej przyjemności jazdy raczej nie wybierze diesla, bo ten wybór dyktowany jest ekonomią, a przez ostatnie dwie dekady również zaprzepaszczeniem świetnych kiedyś osiągnięć i rozwiązań w zakresie benzynowych silników AR (bardzo często pochodzących wprost z motor sportu).

    Dlatego, moim zdaniem, AR bardzo dobrze zrobiła tworząc nową jednostkę do nowych modeli.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 23-10-2017 o 08:55
    Alfa Romeo Nel Cuore

  2. #13932
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    a co jest niedopracowanego w 1.75 TBI?

  3. #13933
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a co jest niedopracowanego w 1.75 TBI?
    Problemy m.in. z rozrządem, olejem i turbo.

    Wszystko jest w dziale o 159/Brera i Giulietta.

    Można też przeczytać:

    http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,ve2cvt

    Nie twierdzę, że TBI to zły silnik, zwłaszcza na tle czterocylindrowych poprzedników z rodziny JTS w 156 i 159, niemniej dopiero w Giuliettcie został dopracowany.

    W 159, a zwłaszcza Brerze brakowało mu jednak mocy i klangu.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 22-10-2017 o 20:01
    Alfa Romeo Nel Cuore

  4. #13934
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    patrząc na to co się działo w TS-ach czy JTS to TBI może uchodzić za ideał bezawaryjności.
    ja raczej nie chciałbym żeby [notranslate]Alfa[/notranslate] wracała do lat 80-tych- kojarzona jest z rdzą i ogromną awaryjnością

  5. #13935
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    patrząc na to co się działo w TS-ach czy JTS to TBI może uchodzić za ideał bezawaryjności.
    ja raczej nie chciałbym żeby [notranslate]Alfa[/notranslate] wracała do lat 80-tych- kojarzona jest z rdzą i ogromną awaryjnością
    No to jesteś idealnym klientem dla Toyoty. Nie ma to jak 130 KM z 2 litrów.
    Alfy zawsze trzeba było pieczołowicie serwisować, moc nie bierze się znikąd.
    I nie wspomnę tu o dzwięku zdrowego TSa który tak sie niektórym nie podoba. Tylko ilu go miało, czy czy pamiętają jak brzmiał i jeździł na tle konkurencji?
    Te 7000 obrotów, tylko Honda miała coś lepszego.

    Ale co ja tam wiem, stary jestem i pewnie zapomniałem jakie kiepskie to były silniki.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #13936
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    O panie, wiadomo, kiedyś to było a tera to ni ma.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #13937
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W temacie diesel a benzyna, jest nieco przydługi artykuł tutaj: http://www.bbc.co.uk/news/resources/...ur_car_exhaust

    W skrócie: Golf Mk3 benzyna vs Skoda Octavia 2009 diesel pod kątem toksyczności spalin. Golf ma trzy razy tyle NOx-ów co Skoda, Skoda ma więcej cząstek stałych, a najgorzej wypada Nissan Kasza diesel z normą Euro 6

  8. #13938
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    A widzieliście to ogłoszenie? autoauto.pl/pl/27198/[notranslate]Alfa[/notranslate]_Romeo_GIULIA_QUADRIFOGLIO_2016_2017Quadrifoglio_2 _9l_TwinTurbo_510KMF_VAT23Salon_PLBezwypadkowyNa_g warancji?perPage=
    Czy to przypadkiem nie jest byłe auto kolegi Galiego, które miało ogromne problemy z oprogramowaniem silnika? Zwróciłem uwagi na te Giulię, bo jestem zainteresowany zakupem białej Giulietty z tego komisu.

  9. #13939
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    No to jesteś idealnym klientem dla Toyoty. Nie ma to jak 130 KM z 2 litrów.
    Alfy zawsze trzeba było pieczołowicie serwisować, moc nie bierze się znikąd.
    I nie wspomnę tu o dzwięku zdrowego TSa który tak sie niektórym nie podoba. Tylko ilu go miało, czy czy pamiętają jak brzmiał i jeździł na tle konkurencji?
    Te 7000 obrotów, tylko Honda miała coś lepszego.

    Ale co ja tam wiem, stary jestem i pewnie zapomniałem jakie kiepskie to były silniki.
    Z 5 alf jakie posiadałem tylko jedna była awaryjna (w tym silnik) i to nie dlatego że to była [notranslate]Alfa[/notranslate] a dlatego, że poprzedni właściciel nie dbał o samochód wcale. Konsekwencje były do przewidzenia. Po większym remoncie samochód potem normalnie jeździł.
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  10. #13940
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Przejechałem całe Niemcy wpoprzek i całą Francję, do Hiszpanii północnej. Przez półtora tygodnia na autostradach i w miastach nie widziałem żadnej Giulii i jedno Stelvio. Przez 4 i pół tysiąca kilometrów.
    O ile Stelvio zapewne jakoś się sprzedaje, o tyle Giulia, co już widać, jest dramatyczną porażką rynkową. Nie da się tego żadnym zaklęciami odmienić.
    Chciałbym zobaczyć zestawienia sprzedaży Giulii i jej konkurencji na przestrzeni ostatniego roku. Auto weszło do sprzedaży latem ubiegłego roku, a zaprezentowane było jeszcze rok wcześniej.
    Wyniki sprzedaży powinne być więc marodajne już teraz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a co jest niedopracowanego w 1.75 TBI?
    To jest znakomity silnik. Wada obiektywna: wysokie zużycie paliwa. Wada subiektywna: brak brzmienia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Problemy m.in. z rozrządem, olejem i turbo.

    .
    Nie do konca się można zgodzić. Problemy z turbo ma każdy silnik turbo, który jest nieumiejętnie eksploatowany. A taka nieumiejętna eksploatacja jest nagminna. Ludzie wierzą w skuteczność układów podtrzymywania olejenia po wyłączeniu rozgrzanego silnika, tymczasem takie układy działają w ograniczonym zakresie. Zelazna zasada: po szybkiej jeździe autostradą, nie gaś silnika, niech popracuje minimum minutę na wolnych obrotach. Nie wiem, może z 10 procent kierowców się do tego stosuje. A policja to już w ogóle. Więc im się 159-tki sypały i sypią.
    Popatrzcie choćby na stacjach benzynowych.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 24-10-2017 o 10:44

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory