Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14611
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Fakty: nowy 5/2017, aktualna gwarancja fabryczna, czyli powinien/ musi mieć ubezpieczenie.
    Utrzymanie gwarancji = naprawa w ASO , lub innym autoryzowanym warsztacie.
    Dlaczego gość nie naprawia niezależnie czy jego AC czy OC sprawcy ? Alkohol/używki?
    Trzeba wyjaśnić, zażądać naprawy z ubezpieczenia i dopiero kupić.
    Zdaje się że ubezpieczenie nie obejmuje jazdy torowej?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #14612
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Właśnie.
    I dlatego ergonomia jako nauka działa tylko i tylko tam gdzie chodzi o logikę i rozplanowanie środowiska nazwijmy działania człowieka - czyli minimum ruchu, maksimum wydajności tak mechanicznej jak i umysłowej - przykład - rozkład klawiatury, ale też obsługa obrabiarki.
    Zawodzi całkowicie jak trzeba robić coś na miare dla wszystkich i nikogo. Tu są tylko przyblizenia i "centyle".
    Wtedy użytkownik musi sie znać - mam ten przywilej, ze wiem jak się w tym poruszać i wybrać najlepsze przybliżenie, aby sobie nie zaszkodzić ( całkiem poważnie - ilu z was wie jak dobrać buty(u każdego trochę inaczej) by nie bolał kręgosłup?)
    Niektórym tu sie wydaje, że Niemcy najlepiej sobie radzą z fotelami. Niestety g... prawda.
    Problem w tym, że Polacy są dość podobni w rozmiarówce i proporcjach ciała do Niemców.
    Ale Włosi już nie - za wyjatkiem może tych z północy.
    I dlatego ich normy są inne.
    Nie chwalac sie rozmiarówka włoska lepiej na mnie leży( mam 176cm i 74kg) i dlatego lubie sie ubierać we Włoszech bo tak rozmiarówka jak i design są zdecydowanie lepsze jak dla mnie, bo niemiecka leży na mnie fatalnie - zawsze mi na d... wisi- co za zady maja niemiaszki?
    Jak jest - warto zapytać Masajów i Pigmejów. W ich przypadku" ergonomia" europejska leży i kwiczy ( nie biorąc pod uwagę, ze mało jest prawdopodobne aby Pigmej sprawił sobie Giulię).
    Rozwiązaniem jest tylko maximum regulacji w obwiedni dostosowanej do danej populacji. A to i tak jest uśrednienie wynikajace np. z konstrukcyjnej ilosci miejsca na regulacje.
    Najlepszym rozwiązaniem jest robota na miarę - ale to chyba tylko w Rolls-Royce a i tak nie wiem czy by sie zgodzili.
    Nie zmienia to postaci rzeczy ,ze produkując na globalny rynek trzeba znaleźć statystycznego Ziemianina czyli procent zadowolonych byłby taki sobie, albo północnego Europejczyka na przykład i fotele dla północnej Europy byłyby inne niz np przeznaczone na rynek japoński - tyle że to koszty...., ksiegowi sie nie zgodzą...
    Skoro produkuje się różne podzespoły do tych samych modeli dla Ameryki i różne dla Europy (zapewne dla Azji też) i skoro w grę wchodzą tutaj także drogie elementy samochodu (np. komputer wraz z wyświetlaczem w Ghibli), to z całą pewnością da się tak samo dopasować fotele do danej rasy/regionu, o ile istnieje taka potrzeba własnie.

    Nie wiem czy masz rację czy nie, ale jakoś właśnie tak się składa, że w samochodach europejskich siedzi mi się wygodnie a w Hondzie CR-V jakbym zupełnie do niej nie pasował.
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  3. #14613
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    potwierdzam opinie Haveblue, mam za sobą dwa tysiące km w CR-V.

  4. #14614
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post
    Skoro produkuje się różne podzespoły do tych samych modeli dla Ameryki i różne dla Europy (zapewne dla Azji też) i skoro w grę wchodzą tutaj także drogie elementy samochodu (np. komputer wraz z wyświetlaczem w Ghibli), to z całą pewnością da się tak samo dopasować fotele do danej rasy/regionu, o ile istnieje taka potrzeba własnie.
    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post




    Nie wiem czy masz rację czy nie, ale jakoś właśnie tak się składa, że w samochodach europejskich siedzi mi się wygodnie a w Hondzie CR-V jakbym zupełnie do niej nie pasował.


    Na pewno technicznie da sie dopasować fotele do regionu geograficznego. Tylko nie znam przykładu na to. Mysle ,że producenci maja swoje normy, być moze z obszaru , w którym działaja czyli np. niemieccy operują danymi populacyjnymi z Niemiec a te pasują do Polaków i Amerykanów i jest Ok.

    Mozliwe ,ze powód właśnie w normach japońskich.

    Generalnie temat rzeka, każdy musi po prostu usiąść i przymierzyć dokładnie tak jak rzeczone buty.
    Skoro o butach - fatalną konstrukcję mają buty sportowe znanych marek światowych ( nie wymienie nazw bo beda mnie ciagać po sądach) ja uzywam sportowych butów firmy amerykańskiej znanej z obuwia roboczego.
    Firma ta ma dobrze opanowaną konstrukcję i te buty sa dobrze skonstruowane. Nie jestem szewcem jakby kto pytał i nie mam z tym nic wspólnego.
    Piszę to, bo właśnie parametry tzw. antropometryczne są bardzo strzeżoną tajemnicą producentów - one decydują o komforcie wszystkiego, co dotyka i używa nasze ciało - w tym samochody.

  5. #14615
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Może Gulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki...czy ktoś ma Gulię " w wynajmie" 3 letnim lub dłuższym - czy można w tym wypadku coś uciąć na cenie , jakie najlepsze warunki finansowe w tej formie można wynegocjować? Oczywiście nie chodzi o szczegóły ale o zasadę.Załóżmy,że Gulia,która mnie interesuje jest w granicach 175000.

  6. #14616
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek Zobacz post
    Trochę z innej beczki...czy ktoś ma Gulię " w wynajmie" 3 letnim lub dłuższym - czy można w tym wypadku coś uciąć na cenie , jakie najlepsze warunki finansowe w tej formie można wynegocjować? Oczywiście nie chodzi o szczegóły ale o zasadę.Załóżmy,że Gulia,która mnie interesuje jest w granicach 175000.

    Tak, w wynajmie można uciąć cenę z cennika. Chyba że chcesz mieć w cenie raty ubezpieczenia, przegląd i opony. Wtedy sprawa przedstawia się to następująco:

    abonament.alfaromeo.pl

  7. #14617
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cztery dyszki na veloce.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  8. #14618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Azalgo, czy można spytać, na ile Alfą wyceniła Twoje auto po okresie wynajmu?
    Na otomoto jest kilka sztuk super w okolicach 130-140 tysięcy, zatem zastanawiam się, za ile realistycznie można wyrwać auto za rok lub dwa, po 2-3 letnim leasingu.
    Zastanawiam się, czy AR oferuje pakiety gwarancyjne dla aut używanych. Ktoś z Was orientuje się może w temacie?

  9. #14619
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Azalgo, czy można spytać, na ile Alfą wyceniła Twoje auto po okresie wynajmu?
    Na otomoto jest kilka sztuk super w okolicach 130-140 tysięcy, zatem zastanawiam się, za ile realistycznie można wyrwać auto za rok lub dwa, po 2-3 letnim leasingu.
    Zastanawiam się, czy AR oferuje pakiety gwarancyjne dla aut używanych. Ktoś z Was orientuje się może w temacie?
    Są pakiety kilkuletnie dodatkowe. Ktoś o tym pisał. Co do wynajmu, to nie ma gwarantowanej ceny wykupu, kwota jest określana przez rzeczoznawcę, ale każde auto ma mniej więcej przyjętą rv’ke, w przypadku Giulii jest to Ok. 45% po 3 latach


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #14620
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zdaje się że ubezpieczenie nie obejmuje jazdy torowej?
    Nie uwzględniłem tego. Ok, w takim razie wniosek tylko taki, że naprawa wychodzi tak droga, że gościowi nie opłaca się, albo szkoda całkowita- naprawa droższa od wartości auta. Można na pewno po taniości w stodole polepić, ale ja bym tym na tor nie pojechał.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory