Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14701
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Panowie gadu gadu a ja się pytam czy ktoś ma dokładne dane sprzedaży Julki za poprzedni rok? Stelvio też jestem ciekaw ile się sprzedało na świecie. Jeśli ktoś posiada takie dane i wie czy po nowym roku Stelvio zaczęło się sprzedawać lepiej jak Julka to też chętnie się dowiem
    http://www.carsitaly.net

  2. #14702
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na abonament Gulia.
    Wersja Super na stronie za 1559 zł netto miesięcznie.
    Wersja Super + wyposażenie za 10000 zł netto to rata o 500 zł netto wyższa przez 24 miesiące.

  3. #14703
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Tanio coś

    http://allegro.pl/alfa-romeo-giulia-....html#thumb/16

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  4. #14704
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    faktury nie wystawia a pisze cena netto...jakies tricki sprzedazowe. 2016r. normalna cena wyjdzie

  5. #14705
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Była ta Giulia Q już tu na forum, ktoś pisał że stała w którymś serwisie bo przyjechała rozwalona.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #14706
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 147 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Dostałem ofertę na abonament Gulia.
    Wersja Super na stronie za 1559 zł netto miesięcznie.
    Wersja Super + wyposażenie za 10000 zł netto to rata o 500 zł netto wyższa przez 24 miesiące.
    Jaka słabizna :O. przecież 10000 / 24 = 417 zł netto. Czyli przez 2 lata opłacasz wszystkie opcje jakbyś je kupował na stałe + prowizja, a przecież po wynajmie zwiększasz wartość auta tymi opcjami. Czyli cała ta oferta z abonamentem to marketingowa ściema, bo samochód tej klasy bez kilku podstawowych rzeczy, to wręcz nie przystoi.

  7. #14707
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Problem właśnie jest z tym że Super czy Veloce na naszym rynku są mocno niedoposażone i trzeba dołożyc conajmniej 10k, a żeby było dobrze to 30-40k, tak więc oferta AA za 1559/1599netto jest bardziej tylko atrakcyjnym wabikiem na golasa Giulia/Super którego nie bardzo jest sens kupować.

    Jeśli ktoś jednak jest w stanie zadowolić się wyposażeniem za te ok 10k, może 15k, to czemu nie, pomijając fakt jak to podrożyło ofertę, ciągle jest to dobra oferta - powiedzmy porównywalna z tym co oferuje Audi. (1%netto od ceny brutto ale tam dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie a tu jest w cenie, wyjdzie na jedno)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #14708
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziurek Zobacz post
    Jaka słabizna :O. przecież 10000 / 24 = 417 zł netto. Czyli przez 2 lata opłacasz wszystkie opcje jakbyś je kupował na stałe + prowizja, a przecież po wynajmie zwiększasz wartość auta tymi opcjami. Czyli cała ta oferta z abonamentem to marketingowa ściema, bo samochód tej klasy bez kilku podstawowych rzeczy, to wręcz nie przystoi.
    "a przecież po wynajmie zwiększasz wartość auta tymi opcjami" - no właśnie nie do końca. Nie znam szczegółów, ale gość z ALD Automotive powiedział enigmatcznie, że niektóre opcje wpływają korzystnie na wartość rezydualną, a niektóre niekorzystnie.
    Może to wynikać np. z faktu, że niektóre opcje utrudniają sprzedaż auta. Poza tym trzeba pamiętać, że "abonament" to też OC i AC, a więc zwiększając cenę auta dodatkowymi opcjami, zwiększamy składki ubezpieczeniowe, co w jakimś stopniu odbija się na racie.
    Nie można założyć więc prostej analogii, że wyposażenie dodatkowe za 24 tysiące da ratę o tysiąc większą na dwa lata itd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #14709
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 147 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "a przecież po wynajmie zwiększasz wartość auta tymi opcjami" - no właśnie nie do końca. Nie znam szczegółów, ale gość z ALD Automotive powiedział enigmatcznie, że niektóre opcje wpływają korzystnie na wartość rezydualną, a niektóre niekorzystnie.
    Może to wynikać np. z faktu, że niektóre opcje utrudniają sprzedaż auta. Poza tym trzeba pamiętać, że "abonament" to też OC i AC, a więc zwiększając cenę auta dodatkowymi opcjami, zwiększamy składki ubezpieczeniowe, co w jakimś stopniu odbija się na racie.
    Nie można założyć więc prostej analogii, że wyposażenie dodatkowe za 24 tysiące da ratę o tysiąc większą na dwa lata itd.
    Mówimy o podstawowych opcjach, za 10k dużo nie kupisz. Jakiś lakier, dla mnie byłoby to: łopatki, podwójny wydech, czujniki parkowania z tyłu. Ciężko mi sobie wyobrazić, że takie opcje mogą utrudnić sprzedaż.
    Opcje za 10k też przecież w bardzo znaczącym stopniu nie mogą odbić się na ubezpieczeniu.

    Poza tym ta prosta analogia jest i tak bardzo niekorzystna, bo zakłada, że wykupujesz to wyposażenie w całości, a nie wynajmujesz (a chyba tak to w abonamencie powinno wyglądać).

    Ale rozumiem - ten abonament ma być tylko wabikiem, a nie sensowną ofertą dla większości klientów.

  10. #14710
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tam nie ma żadnych czarów, jeśli robisz wpłatę wstępną to sprawa jest prosta - kwotę wpłaty dzielisz przez ilość miesięcy i o tyle rata wychodzi niższa (przynajmniej od droższych wersji, ja tak mam w ofercie Veloce). Ale z dodawaniem wyposażenia i zmianą wartości auta nie jest tak łatwo - nie jest to taka prosta zależność. Poza składkami ubezpieczeniowymi, zmiana wyposażenia wpływa też na rabat od ceny auta, może ALD z FCA uzgodniło wyższy rabat na dane, określone konfiguracje, a jak zaczynasz mieszać to nie ma takiego rabatu (rzędu 28% czy więcej jak jest na bazowe konfiguracje).
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 01-03-2018 o 16:35
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory