Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14781
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Zupelnie sie nie zgadzam. Tutaj milosc jest w calej rozciaglosci uzasadniona. Dla mnie samochod jest swietny, najlepszy w zasadzie jaki mialem i ktorym jezdzilem. Samochod mam od 20 000 km i nawet najmniejszego problemu. Kumpel z pracy od 10 000 km i dalej jest zadowolony jak male dziecko, ktore dostalo kinder niespodzianke. Co ciekawe wirus Alfy rozprzestrzenil sie w srodowisku rodzinnym i brat za 3 tygodnie odbiera kolejna Veloce.

    Takze w moim wypadku, wypadku mojego kolegi to nie jest bezwzgledna milosc mimo wszystko tylko po prostu cieszenie sie swietnym produktem jakim jest Giulia.

    no to się nie zgadzasz tak dla zasady, a na koniec co do sensu jednak się zgadzasz ? (że nie da się mimo wszystko i bez względu na wszystko) .

    Dopasowany masz wóz do potrzeb i ok, aaa i dealera niepolmozbytowego w pobliżu. Ale z "miłością mimo wszystko" nie ma to nic wspólnego (miałoby gdybyś nie wiem, chciał go na siłę jako sportowy traktować czy jako kombi - i wmawiał sobie że nimi jest).

    BTW piszesz często, że "alfa ma JUŻ 20 tys i wciąż ok" - nic dobrego to nie sugeruje, podtekst jest jasny - przebieg tak zwany ledwo dotarty i NIC - jako jakiś wyczyn (jak na AR ) (choć chyba nie nic, jakieś akcje serwisowe, oprogramowanie?) .
    Jakby to 200 tys było, i NIC poza płynami i hamulcami, no to by mogło zachęcać, a tak to sugeruje dalece idącą ostrożność
    Przecież 20 tys to czas pierwszego przeglądu dopiero - pierwszej wizyty w ASO . Coż by się miało podziać ? w nowym aucie ? przed pierwszą wizytą w ASO?

  2. #14782
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    no to się nie zgadzasz tak dla zasady, a na koniec co do sensu jednak się zgadzasz ? (że nie da się mimo wszystko i bez względu na wszystko) .

    Dopasowany masz wóz do potrzeb i ok, aaa i dealera niepolmozbytowego w pobliżu. Ale z "miłością mimo wszystko" nie ma to nic wspólnego (miałoby gdybyś nie wiem, chciał go na siłę jako sportowy traktować czy jako kombi - i wmawiał sobie że nimi jest).

    BTW piszesz często, że "alfa ma JUŻ 20 tys i wciąż ok" - nic dobrego to nie sugeruje, podtekst jest jasny - przebieg tak zwany ledwo dotarty i NIC - jako jakiś wyczyn (jak na AR ) (choć chyba nie nic, jakieś akcje serwisowe, oprogramowanie?) .
    Jakby to 200 tys było, i NIC poza płynami i hamulcami, no to by mogło zachęcać, a tak to sugeruje dalece idącą ostrożność
    Przecież 20 tys to czas pierwszego przeglądu dopiero - pierwszej wizyty w ASO . Coż by się miało podziać ? w nowym aucie ? przed pierwszą wizytą w ASO?
    Pisze tak z kilku wzgledow, pierwszy z nich to moja historia z BMW, ktory byl kilkukrotnie w serwisie mimo jeszcze mniejscego przebiegu. Drugi powod jest taki, ze auto jest nowe i moze miec jakies choroby wieku dzieciecego, ktorych w moim przypadku nie zaobserwowalem, no i w koncu trzeci - Alfa daje mi ogromna przyjemnosc z jazdy jaki zaden inny samochod nie dawal do tej pory ale to tak BTW.

    Czyli mozna wydedukowac z tego, ze jestem bardzo zawodowlony z samochodu ale na pewno nie slepo gdyz jestem juz za stary, zeby w kolko starac sie bronic mojej trafnej lub nie decyzji. Jesli auto by mnie denerwowalo, cos nie pasowalo, denerwowalo, itd itp to bym samochod zmienil tak jak to zrobilem z kilkoma innymi. Simple as that Jest jednak inaczej i wszem i wobec prawie, ze samochod jest zajebsity

  3. #14783
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Pisze tak z kilku wzgledow, pierwszy z nich to moja historia z BMW, ktory byl kilkukrotnie w serwisie mimo jeszcze mniejscego przebiegu. Drugi powod jest taki, ze auto jest nowe i moze miec jakies choroby wieku dzieciecego, ktorych w moim przypadku nie zaobserwowalem, no i w koncu trzeci - Alfa daje mi ogromna przyjemnosc z jazdy jaki zaden inny samochod nie dawal do tej pory ale to tak BTW.

    Czyli mozna wydedukowac z tego, ze jestem bardzo zawodowlony z samochodu ale na pewno nie slepo gdyz jestem juz za stary, zeby w kolko starac sie bronic mojej trafnej lub nie decyzji. Jesli auto by mnie denerwowalo, cos nie pasowalo, denerwowalo, itd itp to bym samochod zmienil tak jak to zrobilem z kilkoma innymi. Simple as that Jest jednak inaczej i wszem i wobec prawie, ze samochod jest zajebsity
    Mam 4 alfy na stanie 156sw 115km ,Gt 150km ,Brere 200km i Giulie 180km wszystkie na ropę
    Żadnego nie myślę sprzedać.Żadne mnie nigdy nie zawiodło. Każda z tych alf jest inna ale każda ma to coś!!!.
    Giulia to dla mnie auto idealne!!!
    Przejechałem 8000 km żadnej usterki.
    Polecam wszystkim



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14784
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Imię się zgadza, auto praktycznie mam identyczne (poza czerwonym wnętrzem), ale to nie ja https://spidersweb.pl/autoblog/8-mie...ulia-wrazenia/

  5. #14785
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkim poza paroma rzeczami

    - ok zgadza się, że nie ma różnicy między super a Veloce w mieście. Nawet Super jest lepsza bo nie ma takiej turbo dziury. Momentalnie dostępna moc. Różnica i to nie tylko tej 1s (według innych źródeł sporo więcej) jest powyżej autostradowych. Super dostaje zadyszki a Veloce rozwija skrzydła. Ale to trzeba się przejechać więcej niż miejska "etiuda"
    - dobrze brzmi. Przemilczę to. Dopiszę tylko, żeby obok postawił Giuliettę 1.4 i przygazował.

    Z usterkami się zgadzam. Miałem to samo
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #14786
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    > Na wariant Veloce (2.0 280 KM 4WD) Michał się nie zdecydował, bo Giulię lepiej kupić z 2WD.

    I tu przestałem czytać.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #14787
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Na wariant Veloce (2.0 280 KM 4WD) Michał się nie zdecydował, bo Giulię lepiej kupić z 2WD.
    Biedaczysko nie wiedział jeszcze wtedy, że nie da się kagańca wyłączyć i nici z upalania pod tesco
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #14788
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    > Na wariant Veloce (2.0 280 KM 4WD) Michał się nie zdecydował, bo Giulię lepiej kupić z 2WD.

    I tu przestałem czytać.
    Kasa nie ma znaczenia
    Na wariant Q się nie zdecydowałem, bo Giulię lepiej kupić z rozkładaną kanapą...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #14789
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No już pomijając kasę, to argument, że lepiej kupić Q2 niż Q4 bo mniej pali i mniej waży... Q4 z tego co pamiętam waży "aż" 60kg a spalania nie zwiększa, bo też zapodaje na ośkę praktycznie cały czas...
    No a ja nie kupiłem Giulii Q tylko dlatego, bo ma w dowodzie 4 osoby wbite A Stelvio Q nie, bo kolor był nie ten no i nie ma bez 4x4
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #14790
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Na wariant Q się nie zdecydowałem, bo Giulię lepiej kupić z rozkładaną kanapą...
    W praktyce(tak na co dzień) rozkładana kanapa może mieć dla kogoś większą wartość niż dodatkowe kuce lub napęd AWD.

    Inny przykład - miałem do wyboru Veloce i Super(stock), różnica w cenie kilkadziesiąt tyś. ale tylko ta druga miała aluminiowe łopatki. Dzisiaj nie wyobrażam sobie bez nich jazdy.
    Czy napęd AWD byłby odczuwalny podczas codziennej jazdy? Czy mógłbym się nim pobawić?
    Dodatkowe kuce to jak wiemy jest kwestia do nadrobienia, bo to jest ten sam silnik. Ja osobiście czekam na koniec gwarancji.

    To byłaby inna rozmowa, gdyby Veloce miało inny silnik, ale na ten moment tak nie jest, choć chodzą słuchy, że to ma się zmienić w momencie wprowadzenia wersji pośredniej dla Veloce i QV.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory