Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14851
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Kup se Pan BMW i3, akurat zasięg max 150km będzie w sam raz, potem cała noc w gniazdku i znowu. Po co to Veloce w takim układzie
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #14852
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Kup se Pan BMW i3, akurat zasięg max 150km będzie w sam raz, potem cała noc w gniazdku i znowu. Po co to Veloce w takim układzie
    Nie potrzebuję 150KM tylko max 50km zasięgu na "paluszkach" Veloce jest mi potrzebne żeby gasić Audi, BMW, jakieś mietki AMG i ogólnie kto tam pierwszy na światłach stanie

    btw widzieliście opony i3? To jakiś żart. W skuterze miałem szersze Jak to ma się trzymać drogi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BMW-i3-2015-23.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	95.2 KB
ID:	243843
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #14853
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    azar veloce chcesz amg gasic spod swiatel jak giulia Q jest patroszona i upokorzana przez e63s czy m5 g30 spod swiatel jak male dziecko(to jest przepasc na 1/4mili) ,a co dopiero veloce z dychawicznym R4.Troche pokory hehe.Jezdzilem ostatnio veloce i odczucia sa nijakie,nie czuc osiagow w tym aucie.Szkoda ze niema mocnego diesla r6 jak u konkurencji.Q jest dobre powinno byc cos posredniego miedzy topowa wersja a plebejskim R4.

  4. #14854
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "Nie czuć osiągów w plebejskim R4" hmm... Może na widok Twojej zadartej w górę czapki z płaskim daszkiem, z którego nie zdjąłeś metki, właściciel tego dychawicznego wozu dał Ci się przejechać tylko w trybie A, dlatego "nie szła" tak jak Twoje JTD
    Aczkolwiek "objeżdżanie AMG" to również mocna przesada.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #14855
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    diesle to się do kombajnów pakuje

    Wisisz mi klawiaturę bo czytając jak porównujesz e63s czyli najszybszego sedana na świecie do naszej Giulii to wylałem kawę od śmiechu. Może też jest miażdżona spod świateł przez 918 spyder? Oczywiście, że jest bo to nie ta klasa i moc
    Sory ale jak nie czujesz 5 sek do setki to może może są jakieś kłopoty z błędnikiem

    C 43 AMG jak się dobrze skupisz na światłach i na pusto to do 100 da radę zaskoczyć przeciwnika bo są ciężkimi krowami Potem oczywiście odjadą Mi się raz udało ale kierowca dupa Oczywiście znam swoje miejsce i nie startuję z R8 i nie porównuję się do e63s

    Natomiast jeśli chodzi o konkurencję w swojej klasie to Q wypada całkiem nieźle. Jak weźmiemy cenę to nawet rewelacyjnie
    https://www.youtube.com/watch?v=4-4c6E77obs

    To też ciekawy filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=_HM1au_skJI
    Ostatnio edytowane przez azar ; 11-04-2018 o 00:34
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #14856
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    azar diesle akurat to dpbre silniki nie moja wina ze w giuli pakuja slabo mocowo a szkoda.Akurat jeszcze posiadam 159 2.4 JTDM i veloce dupy nie urywalo w stosunku do 159.Tak jak wspominalem to tylko 2litry turbo.A i E63s to nie jest najszybszy sedan https://www.youtube.com/watch?v=Wz67B038gwA Zreszta wersja competition 630 koni wychodzi w tym mc-takze ten tego;-)A c43 to nie prawdziwe amg bo nosil wczesniej nazwe c450 to tak samo jak 462konne m550i to tez nie M5 itd Wiadomo ze nie porownuje sie aut do innych segmentow itd ale to ty z glupimi tekstami zaczales o AMG.I niema co sie smiac z diesli bo zobaczymy ile twoje killer porsche przejedzie km ,a ile 2.4 jtdm.

  7. #14857
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Jak ktoś kupuje nowe auto to nie bardzo go interesuje ile to auto przejedzie bo już dawno zmieni na nowe
    Co do porównania Jtdm - to faktycznie bdb silniki - ja miałem w 159 prawie 200km ale nie da się tego porównać do 280 Veloce to totalna przepaść



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #14858
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Chciałbym przy okazji opisać swoje wrażenia dot. różnic diesel/benzyna.
    Wczoraj dostałem jako auto zastępcze Giulię 2,2jtdm 180KM (sam posiadam 2.0 TB 200KM), jestem bardzo niemile zaskoczony. Przede wszystkim wiem już na pewno, że nie chcę mieć nigdy manualnej skrzyni biegów, ale skupiając się na samym silniku, to wg mnie diesel nie pasuje charakterem do tego auta. Ma głośny, nieprzyjemny odgłos pracy, jazda po mieście wymaga "machania" bez przerwy dźwignią zmiany biegów (wg podpowiedzi komputera), czuć dużo większą masę z przodu. Ta wersja nie daje przyjemności z jazdy, nie daje satysfakcji, ani radości z tego, że zaraz ruszy się tym samochodem w podróż. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że osiągi ma również znacznie słabsze niż benzyna.
    Nie wiem, czy jakieś znaczenie ma fakt, że moje auto ma przebieg 5000km, a ten egzemplarz 10x więcej, ale jeśli ktoś nie robi dużych przebiegów autostradowych, polecam wyłącznie wersję 2.0.

  9. #14859
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Chciałbym przy okazji opisać swoje wrażenia dot. różnic diesel/benzyna.
    Ciekawa opinia. Jeżeli tak się ma 180KM diesel do 200KM benzyna, to strach pytać o porównanie do Veloce
    Skrzynia to oczywiste... diesel w manualu to zło
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #14860
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Zrobiłem dieselem wczoraj jakieś 40KM (trasa+miasto), także to takie pierwsze, subiektywne odczucia na świeżo po przejściu z benzyny. Być może ja nie potrafię jeszcze poprawnie w odpowiednim momencie zmieniać biegów, aby wykorzystać w pełni potencjał silnika. Chodzi mi głównie o to, że jazda nie daje takiej frajdy jak w benzynie. Benzyną nie potrafię wolno jechać, cały czas kusi to jakiegoś "depnięcia", diesel raczej skłania do statecznej jazdy, komputer podpowiada cały czas wrzucenie wyższego biegu, tak, aby prędkość obrotowa silnika wynosiła z tego co pamiętam ok. 1500obr./min. Bardzo nie podoba mi się brzmienie i poziom hałasu, do tego jakieś dziwne dźwięki podczas sprzęglania/wysprzęglania, a na koniec mocno drgająca dźwignia zmiany biegów.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory