Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To zależy co uważasz za "opanowanie". Dla mnie to poznanie samochodu na wylot i panowanie nad nim w KAŻDYCH warunkach w 100% wykorzystując moc w 100% czyli pedał w podłodze. Można to porównać do Stiga Ostrożne jeżdżenie to każdy może opanować. Tylko po co 500KM? Jeździłem 4C. Też ostrożnie nawet i szybciej ale dalekie to było od "opanowania".

    Mam takiego znajomego z Giuliettą Veloce. Ma 250 KM pod maską. Rzadko przekracza 150km a jeśli to tylko na prostej na chwilę. Czy on opanował ten samochód? Każdy z nim czuje się bezpieczny jako pasażer.
    Zgadzam sie, chodzi o frajde z jazdy przy zachowaniu bezpieczenstwa. Kazdy ma tez inny prog komfortu/mozliwosci/. Mysle ze malo jest ludzi ktorzy wykorzystaja 100proc mozliwosci Q, niestety nie kazdy jest stigiem :-)

  2. #15112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    QVerde zadowolony jestes z Q? Caly czas sie zastanawiam czy zamienic Veloce na Q! Chyba, ze doczekam sie na coupe... Kilka miesiecy temu testowalem i dalej mam to w pamieci, no i ten dzwiek... Mistrzostwo

    Klasa z Mille Miglia
    https://www.youtube.com/watch?v=ltZ0NWjAtis

  3. #15113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    QVerde zadowolony jestes z Q? Caly czas sie zastanawiam czy zamienic Veloce na Q! Chyba, ze doczekam sie na coupe...
    Pewnie że czekaj. W czerwcu mają pokazać coupe.

  4. #15114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    QVerde zadowolony jestes z Q? Caly czas sie zastanawiam czy zamienic Veloce na Q! Chyba, ze doczekam sie na coupe... Kilka miesiecy temu testowalem i dalej mam to w pamieci, no i ten dzwiek... Mistrzostwo

    Klasa z Mille Miglia
    https://www.youtube.com/watch?v=ltZ0NWjAtis
    pytanie retoryczne :-) przez niecale 3m zrobilem 7kkm. Nagle przypominasz sobie ze masz znajomych w odleglym zakatku europy, ktorzy cie zapraszaja od 5 lat i generalnie szybciej/taniej byloby poleciec. tylko szkoda jej do miasta, walcze z samym soba zeby nie jezdzic Q na codzien. na weekendowe wypady z rodzina sprawdza sie idealnie - nawet rower do bagaznika upchnalem :-). wybieram sie tez na track days za dwa tygodnie, duzo torow sie ostatnio pojawilo, mozna tez pojezdzic z instruktorem.

    kupuj, zyje sie tylko raz :-). wstrzymaj sie tylko do 1 czerwca bo marchionne ma oglosic nowe modele/ silniki do Alfy :-)

  5. #15115
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Slyszalem Slyszalem, zobaczymy co nam pokaza w czerwcu No nic tylko gratulowac QVerde!

  6. #15116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    nie uwazam sie za mistrza kierownicy a w Q czuje sie komfortowo, naprawde Q daje znac kierowcy jak zblizasz sie do granicy np minimalnie szorujac tylem a nie od razu obracasz sie na zakrecie, elektronika dziala naprawde niezle (tryb dynamic). Trzeba tylko pamietac o paru kwestiach jak chce sie poszalec. Przede wszystkim rozgrzac opony i czujesz ze lamiesz prawa fizyki.

    (...)
    Czasem prawa fizyki są nieubłagane i należy o tym pamiętać. Na przykład kiedy jedziesz szybko za jakimś normalnym autem w deszczu. Ty (i ja też) masz szersze opony z tyłu (od tego normalnego) więc znacznie szybciej utracisz przyczepność ze względu na dużą moc Twojego samochodu lub wpadniesz w aquaplaning niż zwykłe auto, które ma zwyczajne wąskie opony. Tutaj żaden haldex nie pomoże. Ja już się o tym przekonałem - na A4 są stałe miejsca (około 60-40km przed Rzeszowem od strony Krakowa), gdzie zawsze są kałuże wody i zawsze się jakiś samochód tam wyłoży. U mnie na szczęście skończyło się na otartym zderzaku i sfalowanych portkach. Mój kumpel w Audi RS6 miał znacznie mniej szczęścia. Sam z wypadku wyszedł cało bez szwanku, ale z samochodu poza klatką bezpieczeństwa nic nie zostało.

    Myślę, że w takich sytuacjach w autach z napędem tylko na tył (na przykład Giulia QV właśnie) byłoby znacznie trudniej wyprowadzić samochód z takiego poślizgu. Uważam się za dobrego kierowcę, ale z całą pewnością nie na tyle dobrego, żeby pakować się do Giulii QV. Już tutaj w Q4 pieszczę sie z pedałem gazu jak z dziewicą przy pierwszym razie. Trzeba cały czas myśleć, kiedy można wdepnąć mocniej pedał w dechę.
    Ostatnio edytowane przez Haveblue ; 22-05-2018 o 20:49
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  7. #15117
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Tym się różnią duzi chłopcy od szczeniaków, że Ci duzi zwykle mają więcej oleju w głowie i więcej doświadczenia. Gorzej jak ktoś młody, niedoświadczony a czasem po prostu głupi się dorwie do zbyt mocnej fury. Wtedy skutki bywają opłakane. Najczęściej to widać na przykładzie motocykli. Dlatego kategorie A można zrobić dopiero po 24 roku życia.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 22-05-2018 o 21:20

  8. #15118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    naprawde Q daje znac kierowcy jak zblizasz sie do granicy np minimalnie szorujac tylem a nie od razu obracasz sie na zakrecie, elektronika dziala naprawde niezle (tryb dynamic).
    znac to imho daje co najwyzej elektronika jak zaczyna hamowac zapedy auta do zabicia Cie
    problemem co do zasady (w trybie race) jest to ze wlasnie daje slabo znac o tym ze jestes juz na granicy
    jest tak niesamowicie przyczepna ze jak juz pusci..... to kukurydza
    i wyczucie tego limitu to jest duzo pracy poznawczej.

    w

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Obawiam się, że kupienie Giulii Q skończyłoby sie u mnie rozbiciem auta lub utratą prawka. Moją GTVką praktycznie nie da się spokojnie jeździć a co dopiero dwa razy mocniejszą Giulią.
    slabe porownanie,
    po pierwsze wygladasz na "rozsadnego" czlowieka... w koncu jezdzis ducati wiec nie gorąca głowa
    po drugie przednionapedowe 3,2L to sie ma tak do prowadzenia żulji jak przysłowiowa pięść do nosa, i nie w kontekscie jedno lepsze od drugiego, tylko calkiem inne swiaty.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Tylko po co wtedy wydawać 400 tys jak można za polowe tej kwoty Veloce i tez idzie jak burza.
    bo idzie lepiej jak tornado, a do tego porzadnie brzmi :
    zresztą co ja Ci będe tlumaczyl bo to jak porownowanie ryża do L-twina.. ciekawym co bys wybral

  9. #15119
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No dobra, Twoje porównanie do ryżopęda dało mi pełne wyobrażenie

  10. #15120
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Slyszalem Slyszalem, zobaczymy co nam pokaza w czerwcu No nic tylko gratulowac QVerde!
    Plany Sergio zawsze są ciekawe i ambitne. Mają też jedną wspólną cechę: od ich ogłoszenia do wprowadzenia mija z reguły kilka lat))

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory