Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Problemem Giulii jest że aspiruje do marki premium ale nim nie jest ,alfy były zawsze samochodami usportowionymi i dla pasjonatów.
    Nikt rozsądny nie kupi samochodu za prawie 250tys cena katalogowa który ma słabe audio i bardzo drogie.
    Do tego dochodzi utrata wartości przy od sprzedaży ,porównując BMW 3 i Giulie QV to pierwsze będzie po 15 latach tylko drożeć .
    Niestety nie wróże dużego sukcesu Giuli a w przyszłości ceny nowych będą spadać aby utrzymać sprzedaż.

  2. #15422
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Podobnie chyba jak peugeot 508, kia stinger, jaguar xe?....
    Pug ma kombi przecież .
    Ale sęk w tym, że absurdy powstają przy takich porównaniach. Właśnie takie, gdzie rodzinne kombi miesza się z konstruowanym przez ludzi z działu M BMW Stingerem. Gdzie Rzym , a gzie Krym. I nie o lepszość / gorszość chodzi a inność. Inne cele auta.
    Podobna pólka cenowa to żaden, żaden punkt wspólny, stąd podałem wyżej wspomniane Caterhamy - a jakże, z podobnej półki cenowej. Gilua może się przy nich ze spuszczoną głową odwrócić co najwyżej. Pólka cenowa wspólna ? tak. Wolniejsza ? tak. Ale nikt jej przecież nie kupuje dla takich wrażeń jak Caterhamy! a do nich nie próbuje spacerówki wpychać! tak właśnie pewne absurdy powstają, gdy kryterium jest jedno "co mogę za xxx kupić" .

    Swoją drogą jakie taczki ? to synonim sztywnego zawieszenia i prowadzenia, auta torowe na sztywnych sprężynach i amorach, kilka cm nad ziemią to "taczki" . Mazda z prawie 20cm prześwitu na pewno nimi nie jest. Swoją drogą, tam ciekawie do konstruowania nadwozia, punktów kumulowania drgań w konstrukcji, przenoszenia nierówności na ruchy ciała kierowcy podchodzą. Ale to inna bajka.

  3. #15423
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    zdwojony post

  4. #15424
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Swoją drogą jakie taczki ? to synonim sztywnego zawieszenia i prowadzenia, auta torowe na sztywnych sprężynach i amorach, kilka cm nad ziemią to "taczki" . Mazda z prawie 20cm prześwitu na pewno nimi nie jest. Swoją drogą, tam ciekawie do konstruowania nadwozia, punktów kumulowania drgań w konstrukcji, przenoszenia nierówności na ruchy ciała kierowcy podchodzą. Ale to inna bajka.
    Racja, 508 jest w wersji kombi. Zgadzam się, że nie powinno się porównywać aut pod względem ceny, my tu porównujemy chyba auta z klasy D, średniej? One kosztują mniej więcej wszystkie w przedziale 100-200tys.zł (poza super wyposażonymi, czy sportowymi wersjami)
    "Prowadzenie jak taczki", czyli: niepewnie, bez wyczucia, kiepsko na zakrętach. Mazda 6 jest przeciwieństwem prowadzenia sportowego samochodu, ma opóźnienie w reakcji na ruchy kierownicą, brakuje poczucia bezpośredniego kontaktu z kołami. W innych autach jest jeszcze gorzej, ale różnicę zauważa się dopiero, gdy przesiądzie się np. z Mazdy 6 do Alfy (tak miałem podczas jazdy próbnej Mazdą, potem wróciłem do 159 i podjąłem w minutę decyzję o zakupie Giuli)

  5. #15425
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Racja, 508 jest w wersji kombi. Zgadzam się, że nie powinno się porównywać aut pod względem ceny, my tu porównujemy chyba auta z klasy D, średniej? One kosztują mniej więcej wszystkie w przedziale 100-200tys.zł (poza super wyposażonymi, czy sportowymi wersjami)
    "Prowadzenie jak taczki", czyli: niepewnie, bez wyczucia, kiepsko na zakrętach. Mazda 6 jest przeciwieństwem prowadzenia sportowego samochodu, ma opóźnienie w reakcji na ruchy kierownicą, brakuje poczucia bezpośredniego kontaktu z kołami. W innych autach jest jeszcze gorzej, ale różnicę zauważa się dopiero, gdy przesiądzie się np. z Mazdy 6 do Alfy (tak miałem podczas jazdy próbnej Mazdą, potem wróciłem do 159 i podjąłem w minutę decyzję o zakupie Giuli)
    No z tą klasą bywały tu wątpliwości nieraz

    Zwróciłem swoimi porównaniami absurdalnymi uwagę na coś, ale widzę nie dość jasno. Gdy wybierasz jeden priorytet - przewozowość, to oczywiste że to nie będzie zwinne auto - będzie ważyć, będzie mieć wysoki środek ciężkości, będzie gorzej się rozpędzać, skręcać i hamować .Tu nie trzeba jazd testowych, wystarczy popatrzeć na rozmiary, prześwit czy to czym od zawsze była Mazda 6, naiwniak nieziemski oczekiwałby chyba czegoś innego.

    A co do szczegółów - nie ma opóźnienia, ma inne przełożenie ukł kierowniczego. To co jest uznawane za "prowadzenie" w Alfach to ten prosty zabieg 2-2,5 obrotu od lock to lock kierownicy. Czyli mały ruch ręką - wyraźna reakcja wozu, to samo odwrotnie gdy koło daje jakieś objawy są one wyraźniejsze. Ja się przesiadam nie z jazd próbncyh , ale dość często z torowej Alfy do Mazdy i żadnej taczkowatości tej ostatniej nie odczuwam także w opaczmym tego rozumieniu jakie przedstawiłeś. Akurat z tej klasy aut, kto jak kto, ale Mazda wie jak zrobić zawieszenie, ukł kierowniczy, choć w wersji tatusiowo-rodzinnej, bez ograniczania wygody parkowania czy zwrotności... parkingowej . Naprawdę wiedzą jak to robić. W końcu produkują od lat najlepsze auto dla kierowcy i fun'u ever. Wiec w kombi rodzinnym nikomu w Hiroszimie do głowy nie przychodzi się wykazywać przy zawieszeniu i ukł kierowniczym rodzinnego kombi. W dodatku biorąc pod uwagę możliwy powrót RXów.

    (edit - mam lepsze odniesienie porównywania Mazdy 6 i Giulii , aby takich porównań nie czynić - to coś jak "ściganie" się na światłach. Tyle że ten drugi wcale nie wie że się ściga, zajęty jest czymś innym i ma to w d. )
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 22-11-2018 o 13:56

  6. #15426
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Idąc tym tropem, Stelvio powinno się "prowadzić" znacznie gorzej od Mazdy 6? Niestety nie jechałem nigdy tym pierwszym, więc nie mam porównania. Więc inaczej: nie pasuje mi zestrojenie zawieszenia i układu kierowniczego Mazdy 6, choć przyznaję, prowadziłem samochody, gdzie opóźnienie na ruch kierownicą było jeszcze większe, a pewność pokonywania zakrętów mniejsza. Wybrałem Alfę, bo lepiej się w niej czuję za kółkiem, choć rodzina (mam 2+2) czasem marudzi (głównie żona marudzi na fotele, są faktycznie kiepskie w mojej wersji, ale to da się zmienić), do bagażnika się mieścimy, ale nie wejdzie do tego auta nawet jeden komplet kół (miałem też wpadkę, że pojechałem po dwa duże pudła do Czech i musiałem dzwonić po kolegę z dostawczakiem, brakło 2cm otworu)

  7. #15427
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Idąc tym tropem, Stelvio powinno się "prowadzić" znacznie gorzej od Mazdy 6? ..
    Nie mam pojęcia, suv i kategoria "prowadzenia" nijak się nie dają w jedno zamknąć. Ale marketing wszystko potrafi.

  8. #15428
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Jednego dnia jeździłem giulia veloce i stelvio fe. Jeśli chodzi o prowadzenie auta, to są bardzo blisko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #15429
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie mam pojęcia, suv i kategoria "prowadzenia" nijak się nie dają w jedno zamknąć. Ale marketing wszystko potrafi.
    skoro jak napisałeś "nie masz pojęcia" to skąd wiesz że w prowadzenie i suv "nie dają się zamknąc w jedno" .
    Kilka razy jeździłem stelvio i przez rok miałem mazde 6 więc mogę napisać bez gdybania że mazda jest daleko w tyle za stelvio w kategorii prowadzenia/pewności/ przyjemności z jazdy.
    To jest moja empiryczna opinia.

  10. #15430
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    skoro jak napisałeś "nie masz pojęcia" to skąd wiesz że w prowadzenie i suv "nie dają się zamknąc w jedno" .
    Kilka razy jeździłem stelvio i przez rok miałem mazde 6 więc mogę napisać bez gdybania że mazda jest daleko w tyle za stelvio w kategorii prowadzenia/pewności/ przyjemności z jazdy.
    To jest moja empiryczna opinia.
    Być może - ja _nie mam pojęcia_ bo nie zamierzam tego robić (jeźdić suvem) , tak samo może ktoś mnie przekonywać że ślimak jest smaczny, ale ja nie mam pojęcia - bo nie mam zamiaru go kosztować.
    Natomiast w jedno się nie dają zamknąć, z prozaicznych i niepodważalnych 2 powodów : środek ciężkości i masa i tu nie ma co dyskutować .
    Aha, nie wiem po co z Mazdą porównujesz znów? ona to ten co nie wie że się ściga pod światłami . Można sobie kręcić obok do odcinki, podszczekiwać, podskakiwać, ale ona w tych kategoriach się nie ściga. Owszem, konstruują ją pod względem przyjemności, ale zupełnie innej i inaczej pojmowanej, mniej aktywnej. Całę to pojęcie "prowadzenia" jest trochę śmieszne, bo jak widać taczki mogą mieć różne znaczenie, przyjemność różne itd. Bardzo łatwe do manipulowania klientem.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 22-11-2018 o 16:39

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory