Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #5211
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Widzę, że niektórzy mimo sporej dozy pesymizmu mają jednak mocny dowcip sytuacyjny
    Jak można napisać, że auto będące w takiej fazie rozwoju (kulawego bo kulawego ale jakoś tam idzie do przodu) nie trafi do sprzedaży?

    Tutaj natomiast coś, co może ludziom bez zielonego pojęcia pozwoli zmienić swoje nastawienie albo przynajmniej zamilkną wobec faktów (np rzekomy trup, którego Fiat kupił daje mu grubeeeee zyski...).
    http://www.fcagroup.com/en-US/invest...esentation.pdf

  2. #5212
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    A konkurencja idzie ostro do przodu.....
    https://youtu.be/1_4x47GtRTE

    Życze jak najlepiej Marce, ale widać że inni pomimo opinii na forach (awaryjność, jakość - patrz Kajdar) Wypuszczają kolejne auta i przekazują je już do testów dla dziennikarzy.
    Klienta nie będzie interesować "boskie pochodzenie" taki czy siaki dyfuzor czy inne wynalazki. Produkt ma się sprzedać, i to jest najważniejsze.
    Niestety, ale Alfa pod tym względem jest dalekooooo z tyłu [emoji22] [emoji22]

  3. #5213
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ten samochód ma przede wszystkim przyciagnac nowych klientów.
    Rozsmieszyłeś mnie do łez) niedawno jeszcze sprzedaż roczna alfy wynosiła sto kilkadziesiąt tysięcy sztuk, obecnie kilkadziesiąt. A ty piszesz o "nowych klientach"... doprawdy, zabawne. Ubyło alfie sto tysięcy klientów ale nowe auto ma przyciągać całkiem nowych)
    Kolego, prawda jest brutalna: alfa, żeby przetrwać, potrzebuje szerokiej i zrónicowanej gamy modeli w wielu odmianach. Jedna Giulia niczego nie zmieni i nie uratuje. A jak myślisz, że posiadacz BMW kupi alfę to..... proszę, daruj sobie))

  4. #5214
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Anderson koledze chodzi o ogolnie przyciąganie ludzi a na chwile obecną nie ma czym. Lift Mito i Julki po takim czasie to smiech ns sali. Nie sądziłem ,że to napisze ale patrząc na to co sie dzieje ,co Sergio wyprawia (buduje napiecie tak długo ,że przeradza się w irytacje i zażenowanie ) to właśnie patrzymy na powtórkę z Saaba.
    PS. Belfer skoro Chrysler przynosi takie zyski to gdzie tu logika? Chcą sie przerzucic tylko na USA że prężną markę Fiat ,niegdys lidera sprzedaży doprowadzili na skraj upadku z bidulą 500. Napisze to jeszcze raz - Giulia w chwili premiery nie zabłysła jak oczekiwali teho ludzie. W momencie wypuszczenia na rynek "cywila" będzie sto lat za murzynami. I tak jak Anderson piszesz który posiadacz S/RS 5/6 czy M3/4/5 ,C63Amg przesiądzie sie na Giulie?? ŻODYN !!:-)

  5. #5215
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    A konkurencja idzie ostro do przodu.....
    https://youtu.be/1_4x47GtRTE
    Ty serio uważasz Renault za konkurencję dla Alfy?!
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #5216
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Giulia ma przyciągnąć nowych/innych klientów - takich, których wcześniej nie miała - bardziej zamożnych, nastawionych na sport, wrażenia. Widać, że chcą podebrać głównie klientele BMW.
    To ma być konkurencja dla BMW 3, a nie Thalismana, czy Passata...

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    I tak jak Anderson piszesz który posiadacz S/RS 5/6 czy M3/4/5 ,C63Amg przesiądzie sie na Giulie?? ŻODYN !!:-)
    Jeśli będzie lepiej jeździć?! Na pewno bardzo dużo. Akurat osoby które kupują M-ki, czy RSy są otwarte na inne marki i nie negują ich tylko dlatego, że to Alfa, czy inny Fiat. Znam osobiście 3 osoby, które mają właśnie tego typu auta (i korzystają z nich, a nie tylko na pokaz) i są bardzo ciekawe Giulii.
    Acha, i oni często kupują te M3 nie dlatego, że tak bardzo lubią BMW, ale tylko dlatego, że nie ma po prostu dobrej konkurencji (RS wypada średnio).
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 10-12-2015 o 08:54
    Pozdro,
    Bartas

  7. #5217
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    A jaki odsetek posiadaczy symfoni pod maską w postaci C63 przesiądzie sie z powodu wyniku na Ringu? Ilu z twoich znajomych kupuje auto na tor? Jeżeli Alfa chce pozyskać klientów tylko QVką to jest to gwóźdz do trumny dla Alfy . A W czasach kiedy głupia Corolla sama parkuje ,ma hybrydy i robi loda Alfa w Giulii cywilnej ma do zaproponowania ekran dotykowy i 2,0 biturbo jako szczyt możliwosci (wiem ze eko tu ma znaczenie ale popatrzcie na konkurencje . Żeby w aucie tej klasy nie było aby V6?? Volvo ma V8 ,Merc V12 ,BMW i Audi V10 ) to podziwiam Sergia za odwagę . Alfa miała zawsze wejscie z przytupem teraz nawet drzwi nie trzasnęły . Mimo wielu obaw i wad to kazdy patrzal z podziwem na auto a teraz jest....a raczej bedzie (może) b.ładnie.

  8. #5218
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ty serio uważasz Renault za konkurencję dla Alfy?!
    Ręce opadają.....nie oczywiście Renault nie jest konkurencja. Masz rację, Alfa nie ma konkurencji. Nie ma bo nie ma nowych modeli. 2,5 modelu w ofercie - BRAWO [emoji38]
    Oczywiście wg Ciebie Mito i Julka to już w ogóle klasa premium.... Tak samo premium jak kawior w barze mlecznym.
    Czytaj że zrozumieniem!!! Renault czy chcesz czy nie robi nowe auta. Ok są one do siebie podobne, oparte na tych samych komponetach, ale są NOWE. Zarówno Clio, jak i Megane są alternatywą dla Twoich "boskich" Mito i Julki. A ten segment jest cholernie ważny i stanowi trzon sprzedaży i "życia" marki. Nie QV...
    Film wskazuje jasno. Można wypuścić nowe auto kilka miesięcy po premierze - można. Alfa przesypia swoją szansę. Ale jak widać "żołnierze" marki i tak będą ślepo twierdzić, że Alfa jest zajebista, najlepsza i bezkonkurencyjna [emoji38] Zejdź na ziemię....
    Tyle ode mnie.

    EOT

  9. #5219
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Volvo ma V8
    Które? Bo podobno w XC90 tylko 4-cylindrówki... Zgadzam się, że główna kasa jest do ugrania na rynku leasingowym, co można zobaczyć chociażby tutaj na przykładzie Forda:

    http://moto.pl/MotoPL/56,88389,19304...opad-2015.html

    I tutaj ważny jest nie tylko "rdzeń", czyli sam samochód, ale sieć dilerska/serwisowa, finansowanie itp. I tutaj, jak myślę, może być problem, chociaż Fiat Professional radzi sobie na tym rynku nawet nawet...

    Swoją drogą, zgadzam się również, że QV nie ma większego znaczenia - 90% nabywców BMW pewnie nie kojarzy nawet pojemności silnika czy mocy M3 albo M5...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Ręce opadają.....nie oczywiście Renault nie jest konkurencja. Masz rację, Alfa nie ma konkurencji. Nie ma bo nie ma nowych modeli. 2,5 modelu w ofercie - BRAWO [emoji38]
    Oczywiście wg Ciebie Mito i Julka to już w ogóle klasa premium.... Tak samo premium jak kawior w barze mlecznym.
    Czytaj że zrozumieniem!!! Renault czy chcesz czy nie robi nowe auta. Ok są one do siebie podobne, oparte na tych samych komponetach, ale są NOWE. Zarówno Clio, jak i Megane są alternatywą dla Twoich "boskich" Mito i Julki.
    Widziałeś, jaka będzie paleta silnikowa Megane? Najmocniejszy silnik benzynowy 130KM, wersja GT 200 KM, pewnie potem wyjdzie jakiś RS. Giulietta ma benzyny od 105KM do 240KM. Chociażby ze względu na to Meganka dla mnie odpada, bo 130KM jest za słabe, a 200 GT będzie drogie - i wtedy wolałbym QV 240 KM. A to, że samochód jest NOWY i ma super fajny tablet na środku oraz system ostrzegania przed zmianą pasa, średnio mnie interesuje.
    Tak się składa, że tydzień temu odbierałem nową Giuliettę z salonu i robiłem risercz rynkowy przed zakupem - i nadal uważam, że w swojej cenie Giulietta nie ma konkurencji. Napisz mi, proszę, co byś kupił z silnikiem benzynowym ~150 KM w cenie 75 - 80 tys. teraz. Bardzo jestem ciekaw.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 10-12-2015 o 09:43
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #5220
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie podobno, tylko XC90 ma tylko 2l motory.
    W dniu premiery w jednym polskich z salonów emocje sięgały zenitu- piękne auto, wyposażenie, technologia, wykonanie itd... ale wiele osób obróciło się na pięcie gdy usłyszało gamę silnikową.
    Bo kto to widział płacić 400 000zł za silnik 2.0
    Info mam z pierwszej ręki.

    Wracając do Giulii- uważam, że każda marka jest konkurencją dla AR. Przykład kolegi co kupił Jeep'a. Jaka to konkurencja dla AR? A jednak.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory