Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8901
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Wczoraj miałem okazję poszaleć Giulią. Piękne i świetne autko. Trochę haczyła tylko skrzynia biegów. Sprzedawca zasugerował, że posiadając inną AR mam na wejściu 3 % rabatu.

  2. #8902
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Czyli dealerzy doliczają te 3% do regularnej ceny dla "nie alfistów"


    Send from IOS with Tapatalk
    Była 145 boxer, 159 selespeed, 147 JTD rosso skóra i 159 SW 1.9 QTRONIC '08, będzie nowa AR? - zobaczymy....

  3. #8903
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nic nie doliczają. Wprowadzają nowy model i nie chcą dawać na niego na razie rabatów "na wejściu", bo kto się napali to i tak kupi Tą promocję dla Alfistów wymyślili dlatego, żeby kupujący nie marudził, że nie dostał żadnego rabatu. I tak 90% kupujących załapie się na tą promocję, bo takiego samochodu za spore pieniądze i bez należytej kampanii reklamowej nie kupuje nikt z "łapanki", tylko klient który miał już z marką styczność wcześniej.
    Większe promocje ruszą dopiero jak będą mieli gotową pełną gamę modelu, czyli pod koniec roku - razem z konkretną akcją promocyjną w necie ,tv i gazetach. Wtedy dopiero zaczną walczyć o nowego klienta, jak wejdzie Q4 i najmocniejsze cywilne wersje silnikowe

  4. #8904
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Wczoraj miałem okazję poszaleć Giulią. Piękne i świetne autko. Trochę haczyła tylko skrzynia biegów. Sprzedawca zasugerował, że posiadając inną AR mam na wejściu 3 % rabatu.
    Też miałem okazję statycznie zapoznać sie z Giulią. ( Na jazdę dopiero sie umówię).
    Na widok auta, i w szczególności po zajęciu miejsca w kokpicie gęba sama sie uśmiecha. Autko rewelacyjnie się prezentuje. Design jest extra. Wykonanie też.
    Wnioski końcowe. Biały kolor to porażka ponieważ na białym tle dobrze widać ułamki milimetrów niedokładności pasowania zderzaków i blach a to z racji, że szczeliny są czarne i widać czarno na białym. Tak mamy w oczach niestety.
    (Ja osobiście lubię biały bo sie sprawdza, latem jest to najlepszy kolor, a zimą jest bez znaczenia - saldo na korzyść białego.)
    Tego problemu nie ma w innych kolorach np w w czarnym czy czerwono-bordowym (Takie też były do oglądania- swoja droga piękne kolory) szczelinki sa niedostrzegalne okiem - w sensie oko omija je i trzeba byłoby je mierzyć, nie chodzi nawet o ich szerokość ale nawet minimalne ugięcia krawędzi blach czy zderzaka które formalnie mieszczą się w szerokości szczeliny ale obrys może falować choćby na skutek rozszerzalności termicznej.
    Porównałem z nowym białym BMW - tam jest TAK SAMO! A w czarnym nic nie widać.
    Dlatego moim zdaniem początkowym kolorem nawet dla demówek nie powinien byc biały, jeśli ma byc jasny niech będzie choćby szary - juz będzie inne wrażenie.
    Wyposażenie - tu marketingowcy powinni dostać potężnego kopa w tłuste dooooop... ale tak, by obejrzeli drzwi z drugiej strony. Jak można oferować w dużej cenie - zgódźmy się, że nie niskiej golasa.
    Jeśli to ma być aspiracja do premium, i jeszcze Giulia ma zająć jakąś pozycję na rynku to musi oferować wartość dodaną w postaci szacunku dla klienta. Zająłem miejsce w kokpicie - wszystko dobrze ale opuściłem daszek p/słoneczny a tam
    łyso. Gdzie lusterko i lampka? Jeśli ja mam to w Giuliecie - i jestem do tego przyzwyczajony to ono ma tam być!
    Tu nie chodzi o te kilka euro/złotych za to lusterko. Chodzi o to, że to ma byc wyższa półka i moim zdaniem podstawowa wersja wyposażeniowa powinna się zaczynać tam, gdzie kończy się przyzwoita wersja wyposażeniowa modelu niższego. Czyli np Giulietta Distinctive/Exclusive. Ja wiem, że te parę euro za dodatki to w masowej produkcji duże pieniądze, ale na litość boską firma chce wrócić na rynek!
    Porozmawiałem z miłą pania w salonie i wynikło, że dealerzy też nie są tym zachwyceni i piszą do FAP-u, bo wiedzą dokładnie czego oczekują klienci, a klientów nie bardzo interesuje co chce FAP. Oni chca kupić coś fajnego.
    Nie mówię o opcjach, bo ktoś chce to czy tamto albo nie chce nic zgoła. Ale takie drobiazgi jak to lusterko mówią o tym, że innych drobiazgów też nie ma a w tej cenie powinny być.
    Czy kupiłbym - tak, ale benzynę - diesel w osobówkach u mnie umarł - raz, że nie mam już takich przebiegów, dwa mam dość ekowynalazków, choć nie powiem - JTDM 2,4 był rewelacyjny.
    Czy kupię - raczej nie bo nie jest mi potrzebny po prostu całkiem zwyczajnie, ani żaden inny model w tym rodzaju, nawet gdyby był pozłacany.
    No chyba że... nie mów nigdy nigdy.

  5. #8905
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skąd wiesz, jakie rabaty można uzyskać na Giulie ?
    Wiem, jakie rabaty można było do tej pory otrzymać na Alfę . Chociaż tutaj mówimy o maksymalnej wartości rabatu, w okolicach 17%, przy bardziej realnym 13-14%.

    Jak patrzę na ceny Giulii, to niestety pozostaje mi liczyć na to, że następca Julki będzie RWD...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 24-07-2016 o 16:18
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #8906
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    Patrząc zdroworozsadkowo na giulie, niestety trzeba powiedzieć, że trochę przegieli z ceną... Dużo rozsadniejszym wyborem jest giulietta QV. Jak trochę poszukasz to wyrwiesz fajna sztukę poniżej 100 tys (czyli 50 tys mniej niż porównywalna giulia). Wiem, że nie ma RWD,karbonowego wału, trochę mniej miejsca i plastiki trochę gorsze. Ale czy to usprawiedliwia cenę o 50% wyższa?

    Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

  7. #8907
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrijko Zobacz post
    Patrząc zdroworozsadkowo na giulie, niestety trzeba powiedzieć, że trochę przegieli z ceną... Dużo rozsadniejszym wyborem jest giulietta QV. Jak trochę poszukasz to wyrwiesz fajna sztukę poniżej 100 tys (czyli 50 tys mniej niż porównywalna giulia). Wiem, że nie ma RWD,karbonowego wału, trochę mniej miejsca i plastiki trochę gorsze. Ale czy to usprawiedliwia cenę o 50% wyższa?

    Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
    Widac ze nie jezdziles Giulia. Ja tak, dwa dni temu. Po czym wsiadlem do swojej Giulietty i wrocilem do domu. Oba auta oprocz scudetto i znaczka rozni wszystko
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  8. #8908
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    fakt, nie jeździłem, zakładam, że jest bardzo dobrze, napewno technologicznie to inna półka, mimo wszystko, przy rozsądnie wycenionej Giulitcie, cięzko będzie sprzedać tak drogie auto.

  9. #8909
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Moim zdaniem ciezko to powinno byc sprzedac audi a3 1.4 150km 250nm manual, fwd + sline pakiet i pare dupereli za.. uwaga.. 183 000 brutto. A widac sie sprzedaje.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  10. #8910
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrijko Zobacz post
    Patrząc zdroworozsadkowo na giulie, niestety trzeba powiedzieć, że trochę przegieli z ceną... Dużo rozsadniejszym wyborem jest giulietta QV. Jak trochę poszukasz to wyrwiesz fajna sztukę poniżej 100 tys (czyli 50 tys mniej niż porównywalna giulia). Wiem, że nie ma RWD,karbonowego wału, trochę mniej miejsca i plastiki trochę gorsze. Ale czy to usprawiedliwia cenę o 50% wyższa?
    Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

    tak :-))
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory